Sari la conținut

Vstrom 650 xt abs 2017


borsulica
 Share

Postări Recomandate

Dupa mai multe mobre si cateva tentative de a renunta la moto, azi ridic prima mea moto noua.

Revin cu impresii si poze. Muulte poze!

» Post actualizat in 28 Jul 2017 05:02

Mda... poza urcata de pe telefon.

post-67087-0-78658100-1501217979_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 81
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De obicei, negocierea cu dealer-ul se poartă în sensul de "ce-mi poți oferi cadou pe lângă motocicletă?", nu "cât scazi din prețul de listă?".

 

Marja de profit este mică la o asemenea motocicletă, și doar dealer-ii mari din Vest care plasează comenzi importante ajung să aibă discount-uri de la fabrică.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De obicei, negocierea cu dealer-ul se poartă în sensul de "ce-mi poți oferi cadou pe lângă motocicletă?", nu "cât scazi din prețul de listă?".

 

Marja de profit este mică la o asemenea motocicletă, și doar dealer-ii mari din Vest care plasează comenzi importante ajung să aibă discount-uri de la fabrică.

 

Wrong! Acum 2 ani - United Motors - intentia de a cumpara scuter Kawa J300 - pret lista 5400 euro - pret la care mi-l dadeau 5000 euro - comanda noua, deci nu exemplar din showroom.

 

Cei de la Suzuki Ro (nu motorteam) stiu ca aveau si ei o oferta la lansare (in primavara), 200 euro scazut la V-Strom 650 2017.

 

Pe alt topic mentiona cineva ca a cumparat recent (gen acum o luna) CB500x, unii au dat discount, altii nu (e vb de Honda Nord si Motorteam, nu mai stiu exact care si cum).

 

Deci nah, exemple de mobre "ieftine" la care s-a putut scade ceva din pretul de lista. Orice e negociabil, trust me ;).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul s-a cumparat la pret de lista.

Sunt super incantat, o sa mai pun poze. Este primul meu Vstrom, si este primul nou, zero km.

» Post actualizat in 28 Jul 2017 10:25

Si poze..

post-67087-0-23764600-1501237470_thumb.jpg

post-67087-0-25539800-1501237487_thumb.jpg

post-67087-0-27892500-1501237503_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wrong!

Orice e negociabil, trust me ;).

 

Discount-urile pentru comenzi noi sunt făcute de către fabrică - din varii motive (promoții, stoc prea mare, etc.). Dealer-ul îți oferă un discount doar în disperare de cauză, când are ceva în showroom de care vrea să scape.

 

Dacă tu crezi că totul este negociabil, mergi la Bavaria și cere un discount pentru R nine T stoc. Sau la Metrotehnica, pentru o Multistrada. Vezi cât de repede te trimit la plimbare ce-ți oferă.

 

@OP, scuze de offtopic. Să te bucuri de noua motocicletă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă tu crezi că totul este negociabil, mergi la Bavaria

 

La Bavaria oferta este: la pretul de lista primiti gratis si cheia :)))

 

Offtopic: nu mi s-a parut niciodata V-strom o motoreta frumoasa, dar asta nou parca l-au stricat de tot. Sau aduce asa din avion cu KTM ..

 

Sa o stapanesti sanatos, sunt la al patrulea motor dar inca nu am experimentat asta cu luatu din showroom :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cautarea continua. La cat esti de nestatornic, un motor nou nu inseamna decat niste bani pierduti la revanzare.

 

Pana atunci, spor la plimbat.

😉 La fel!

» Post actualizat in 28 Jul 2017 16:18

Va multumesc tuturor! Sa ne vedem cu bine pe drumurile patriei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baga mare si sa azium numa de bine!

 

Foartebine ca ai ales sa cumperi noua, reprezentantele si dealerii nu pot sa aibe oferte, promotii si stocuri daca vand doar 3 bucati pe an.

Din pacate au trecut cam 9 ani de cand nu m-am mai suit pe motor nou la care scria 0Km - Reali :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-o calaresti sanatos! Banuiesc ca nu se mai aprind ambele faruri pe faza scurta, era un punct forte al vechiului model.

Din pacate au trecut cam 9 ani de cand nu m-am mai suit pe motor nou la care scria 0Km - Reali :)

Cu riscul de a umbri bucuria colegului, exista un mod logistic din care km se pot anula tocmai pt efectul psihologic asupra clientului care primeste un utilaj afisand 0 km pe bord. Reali? Nu chiar :P
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...