Sari la conținut

Kronstadt Bikers MC Moto Party X


Postări Recomandate

Salutare.Incepanad cu editia 10 KBMC Moto Party isi muta locatia in padurea de stejari seculari de la Cristian.Aveti atasata o imagine cu locatia aflata in mijlocul naturii intr-o zona foarte frumoasa . O sa incercam sa facem astfel incat toata lumea sa poata petrece doua zile de neuitat in conditii mai bune decat in vechea locatie .Nu vor lipsi concursurile si chiar o parada moto , targul de piese si accesorii moto , standurile de suveniruri si inca ne gandim daca sa facem o scena sa ne cante niste trupe sau sa tinem vechiul format.Aici ne-ar ajuta si parerile voastre.

https://www.facebook.com/events/674418309417441/?acontext=%7B%22ref%22%3A%22108%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pune poze cu locatia ,c am pe unde in cristian,intrare ,iesire multe detalii vrem.sunte ti mereu redusi in detalii.ca si in concursuri etc.ajutati ne sa vedem realitatea mai bine sa ne incante sa venim.hai ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu s-a postat tot si nici poza.Intrunirea va avea loc pe 1-3 septembrie.Locatia este la iesire din Cristian spre Rasnov pe stanga in spatele unitatii militare.Cazarea se va face la cort sau la unitatile de cazare din Cristian si Rasnov.O parte din ele sunt aici

http://www.turistinfo.ro/cristian/cazare-cristian/vila_nicolai/camere-vila_nicolai-c93318.html

http://www.turistinfo.ro/cristian/cazare-cristian/casa_codruta/harta-acces-casa_codruta-c103195.html

http://www.turistinfo.ro/cristian/cazare-cristian/pensiunea_stoian-c24441.html

http://maxinternational.ro/camere/

https://photos.google.com/photo/AF1QipPeByyUWmuEJn_wFs4ViTeoqTucMc0_-jPQn6Ak

Editat de Kronstadt Bikers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Sper să nu dăm foc la stejarii seculari de la prea multă lectură!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare.Incepanad cu editia 10 KBMC Moto Party isi muta locatia in padurea de stejari seculari de la Cristian.Aveti atasata o imagine cu locatia aflata in mijlocul naturii intr-o zona foarte frumoasa . O sa incercam sa facem astfel incat toata lumea sa poata petrece doua zile de neuitat in conditii mai bune decat in vechea locatie .Nu vor lipsi concursurile si chiar o parada moto , targul de piese si accesorii moto , standurile de suveniruri si inca ne gandim daca sa facem o scena sa ne cante niste trupe sau sa tinem vechiul format.Aici ne-ar ajuta si parerile voastre.

https://www.facebook.com/events/674418309417441/?acontext=%7B%22ref%22%3A%22108%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D

Poze de la a 10 intalnire pe unde s-a postat...sau inca nu sau postat ....asteptam cu interes postarile....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca esti membru de club probabil ca-i ok. Daca esti in civil si vrei sa socializezi, nu-i prea ai cu cine.

 

plus:

 

+ Muzica buna(tind sa spun ca-i cel mai fain playlist de pe care l-am auzit la adunarile moto. Fara Aproape de Voi, Calare Pe Tractoare sau mai stiu eu ce imnuri expirate)

+ Locatie faina

+ preturi ok la alcool

 

minus:

 

- Intrare de 25 de lei unde nu se ofera absolut nimic. (o comparatie cu Roata de Foc - intrare libera, concerte cu trupe mari precum Bucovina sau Magica, scena si sunet profi). Bine, aici nimic nou sub soare.

- Mancare scumpa, destul de proasta si putin diversificata.

-Targul de piese si echipamente a fost un talcioc cu haine de piele din anii 80 vandute la supra pret.

- Atmosfera destul de boring vineri seara. Putina lume...Nu se intampla nimic. Se statea la masa pe culori. Nu stiu cum a fost sambata deoarece mi-am facut bagajele si am sters-o.

 

 

 

Acestea fiind spuse,mai taiem o intrunire de pe lista. Aleg ca la anul sa imi fac vant prin alte locuri.

 

Cheers!

Editat de Nocturnus85
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Confirm cele de mai sus la minusuri si minus si la muzica,trupe nene,nu pikup.


» Post actualizat in 05 Sep 2017 13:21

Confirm cele de mai sus la minusuri si minus si la muzica,trupe nene,nu pikup.

Si retineti,am adus 8 motoare 12 insi.total.data viitoare sunt pe minus astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In principiu si eu sunt de acord cu @Nocturnus85.

 

Cu ceva observatii:

- nu e niciun bai ca se sta pe culori, important e sa nu fii tratat de sus de "inmatriculati". N-am patit-o, asadar nu am ce comenta. Fiecare cu alegerile lui. Dar de socializat cu ei, n-am vazut niciun incovenient. Bine, aici se poate nuanta...un club e format din oameni, pana la urma, caracterele nu se estompeaza total.

- locatia excelenta, padurile din jur sunt superbe si usor de explorat, insa dupa 3-4 ore de (eventual) trekking revii in perimetru unde intepenesti la o masa sau in fata cortului. Alternativa (sambata) e sa arunci un ochi la concursuri. Aici a fost o buba, in viziunea mea: BO-RING! Tirul a fost de departe cea mai proasta alegere.

O parere: jocurile ar trebui sa aiba premii simbolice - scopul e distractia, nu trofeul. Sunt cativa abonati la concursuri, nelipsiti si incrancenati, care ma plictisesc total.

- muzica a fost intotdeauna OK. N-as fi de acord cu trupe, dintr-un simplu motiv: sunt aceleasi peste tot. Cu exceptia numelor mai grele (dar si acolo as avea de comentat), multi pierd vremea pe scena si deranjeaza fauna degeaba. De multe ori canta mai bine la reglarea mixerului decat in concertul propriu-zis.

- pretul la intrare...ei bine, comparand cu alte campenesti (si nu numai), da, e deranjant, insa nu e un cap de pod daca vrei s-o mai haiducesti putin la sfarsit de sezon. Calculele organizatorilor nu ma intereseaza (chirii, sponsori, profit, bla, bla, bla), important e sa ma simt bine.

- mancarea e aceeasi peste tot, preturile sunt la fel. Am vazut si mai rau. Un plus: clatitele.

- focul de tabara, in schimb, are o nota mica de la mine. Nu focul in sine, ci plictiseala din "public". Ar fi fost faina o chitara, ca la Râşnov de-acum cativa ani...

 

Una peste alta, nu a fost rau, se poate si mai bine, dar cu siguranta nu tai de pe lista intrunirea de la anu'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Văd multe nemulțumiri pe aici..unele ok altele nu! .ca unul care mer de aproape 20 de ani la genul ăsta de intruniri pot avea pretenția ca am o opinie pertinenta. Deci..locatia a fost absolut superba! 2. Muzica de pe playlist beton! Magazinul cu pielărie beton..Mi am luat Super geaca cu doar 50 lei!...plus lant de inox superb! :)). Organizatorii discreți și plăcuți. Preturi ok la bautura și mai puțin la mâncare. Gulașul a fost bun dar diluat prea mult!:)) dar nah..brașovenii sunt neam de negustori și știu sa aibă cultul banului..Ăsta apropo și de intrare..piperata dar nu exorbitanta! Mi a plăcut mașina de pompieri care încerca să ude permanet drumul . Personal nu voi rata niciodată aceasta intrunire..Se poate încerca anul viitor și o scena faina cu ceva trupe...părerea mea ca s ar înmulți cliernii cu astfel de rețetă! .mulțumim pt intrunire organizatorilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...