Sari la conținut

Accident mortal Sabina -Northern Freyja


Metal Heart
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 317
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Asa ceva doar familia poate decide!Si nu cred ca au de ce sa o faca!Nu suntem la procesul etapei!Si asa judecam prea mult sarmana fata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit cu tristete si pe alocuri cu dezgust intreg topicul; cioclii de serviciu ar putea sa faca un efort si sa se abtina.

Tot ce-ar fi de invatat din intamplarea asta nefericita s-a spus deja.

 

Pacat de ea si multa putere familiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce crezi ca o sa vezi ? o frana, cazuta pe dreapta.... si oprita in masina. ...nimic spectaculos si cu siguranta nimic din ceea ce crezi tu ca ai putea invata.

Pai cred ca o sa vad stilul ei de mers pana in punctul t.0, filmarea nu va contine doar accidentul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, cred ca ar fi cazul sa terminati cu comentariile stupide (stilul de mers, tip de motoreta, etc).

Nu are nicio relevanta in cazul de fata.

Cine nu intelege ce am scris mai sus, poate sa ma intrebe pe pm. Va rog sa ganditi un pic inainte sa scrieti. Nu ma refer sa va ganditi la ce scrieti, ci pur si simplu sa va ganditi daca e cazul sa scrieti ce vreti sa scrieti.

Se poate incepe un alt topic (daca nu este deja unul)referitor la mersul pe strada si eventuale greseli care se pot face. Lasati discutiile care nu-si au rostul aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sabi era SINGURA.

Avea o pasiune imensa pentru 2 roti.

Imi aminteste de momentul in care am adus acasa puiul meu de chihuahua care, atunci cand ii puneam graunte in castronel, iesea cu frica cu coada lipita de burta si isi umplea gurita cu uscatele dupa care fugea la ea in adapost, le punea pe plapumioara si manca una cate una.

Asta era Sabi, uscatelele, forumul.

Un copil tenace. In TOT ceea ce a facut si realizat

Greseala ei pentru rautatile de acum a fost ca scria pe forum pentru a invata motociclismul, si, pentru faptul ca era singura, cauta tot timpul pe cineva cu care sa iasa.

Cei care dati in ea..., v-o amintiti de la inceputurile ei, cu o motocicleta defecta la frana fata. Ganditi-va si cum ati invatat voi si greselile din care ati apucat sa invatati.

"ahaaaa..., i-am zis eu ca motociclismul nu este de ea, uite c-am avut dreptate!"

Sa va ganditi la asta cand o sa va vedeti copiii vostri ca-si iau ramas bun si pleaca pe motocicleta intr-o excursie.

 

 

"Da iesi naibii si singura, atunci inveti"

"Si daca mi se intampla ceva?..."

"Si daca esti intr-o haita in care fiecare iese sa-si arate maiestria pe o roata, pentru o pozitie cat mai sus in grupul ala, cine crezi ca are grijania ta?"

 

Acum a gresit. A platit mult prea mult.

O vad parca in fata mea cu casca-ntr-o mana, cealalta in sold, arogant, zambindu-mi senin.

"Am gresit, stiu unde am gresit, acum cearta-ma!"

 

Ce-as mai fi vrut sa am posibilitatea asta kiddo, ce-as mai fi vrut...., mi-ai inchis gura definitiv!

 

 

attachicon.gifphoto-63705.jpg northern_freyja :

''Daca voi pati vreodata ceva, o voi pune pe seama faptului ca nu am stiut eu sa anticipez/actionez ca lumea, nu ca "nu m-a vazut/auzit conservarul".

 

 

 

 

Un avatar si un nick, care o sa lipseasca de acum incolo de pe acest site. Citeam cu placere ce scria. Admiram umorul si in mod deosebit pasiunea ei pentru mersul pe doua roti. Atatea si atatea vise ramase neimplinite..........

 

 

Dumnezeu sa te odihneasca.

2 dintre cele cateva postari care, citindu-le, mi-au dat lacrimile. Si nu, nu plang cand imi intra sampon in ochi, nu am plans nici de fiecare data cand am pierdut pe cineva apropiat, si nu mi-au ramas multi in viata... Imi vine insa sa bag mana in monitor si sa iau de gat pe cativa! Avem pe topicul asta asi ai franarilor, ai traselor, motociclistul care cauta sa nu cada, avem unul care ar fi mers la Braila dar nu a putut pt ca anvelopa lui pe care o arata cu mandrie si care ar fi trebui aruncata acum mii de km are mustati - mai bine ca nu s-a dus! Avem, culmea, amatori de snuff care cer filmarea. Dar nu avem RESPECT. Daca nu pentru cea care acum e in pamant si pe care o terfelim im fel si chip, macar pt durerea celor apropiati ei. Am spus ca eu i-am pierdut aproape pe toti cei dragi, dar cutoate astea nu pot sa-mi inchipui durerea celor care isi conduc pe ultimul drum copilul.

Nu avem ce sa invatam de aici care sa ne impiedice sa luam contact cu planeta sau alt obstacol, explicatia insotitorului ei a lamurit totul dpmdv. Comunicatia live prin care sa-i spuna ca s-a avantat prea mult sau cine stie ce alta minune poate... Dar mai bine sa nu discutam asta aici. Cei care nu au facut niciodata greseli inseamna ca au motociclit doar din taste, daca noi suntem in viata si Sabina nu mai e tine doar de ruleta vietii.

Odihenste-te in pace copila.

Iar voi, restul postacilor care doar aruncati cuvinte aici, lasati-o sa se odihneasca si nu o mai loviti!

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

Sa ii fie tarana usoara.

Iar de cei trecuti in nefiinta, numai de bine!

Nu mai dati cu parerea, nu mai analizati, nu mai despicati firul in 4. Aveti deja toate informatiile, martor la fata locului in spatele ei, care v-a spus ce e de spus, si din care sa invatam ce e de invatat. Eu zic sa va opriti. Postati de condoleante, postati lucruri frumoase, daca vi le amintiti despre ea. Lasati cunoscutii si familia sa isi gaseasca echilibrul. Asa doar starniti sentimente puternice, rascoliti unde nu e cazul.

Asfalt uscat, curat, si capul pe umeri.

Ma repet....

Cr3d ca ar fi cazul sa se puna frana..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Memory comes when memory's old
I am never the first to know
Following the stream up North
Where do people like us float
There is room in my lap
For bruises, asses, handclaps
I will never disappear
For forever, I'll be here
Whispering
Morning, keep the streets empty for me
Morning, keep the streets empty for me
I'm laying down, eating snow
My fur is hot, my tongue is cold
On a bed of spider web
I think of how to change myself
A lot of hope in a one man tent
There's no room for innocence
So take me home before the storm
Velvet mites will keep us warm
Whispering
Morning, keep the streets empty for me
Morning, keep the streets empty for me
Whispering
Morning, keep the streets empty for me
Morning, keep the streets empty for me
Uncover our heads and reveal our souls
We were hungry before we were born
Uncover our heads and reveal our souls
We were hungry before we were born
Uncover our heads and reveal our souls
We were hungry before we were born
Uncover our heads and reveal our souls
We were hungry before we were born
Dumnezeu sa o odihneasca in pace!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

RIP!

Kriminal, pune si tu filmarea cu pricina, poate invatam ceva.

Dumnezeule, in ce lume trăiesc...

 

Daca va trebuie topicuri cu oameni prăpădiți în accidente moto și filmări cu ultimele secunde din viata lor...sunteti ffff josi și triști...

Nici sa mori și sa te retragi decent nu mai poți în lumea asta plina de...

 

Chiar nu vi se pare deloc deplasat ce scrieți aici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca am intalnit-o prima data la o plimbare catre Veliko, postata de mine pe aici. Am urmarit-o si am vazut ca facea diverse stangacii, am asteptat-o in giratoriu la Calugareni si am stat de vorba. Am convins-o sa faca cale intoarsa. De atunci ne-a impretenit pe FB si urma sa ne vedem in diverse locuri, la Cesar la garaj, la party-uri, ma mai consulta pe FB in probleme de moto la inceput. Plimbarea cred ca era imediat dupa ce mai avusese un incident intr-o plimbare (cred ca chiar cu Beatrice) in care daduse peste un caine sau ceva, oricum se tavalise. I-am recomandat sa mearga la cursuri, sa incerce si un Amckart.

 

Am fost si eu la acea plimbare, si acum o tin minte.

Ne-am intalnit cu ea la benzinarie la mine. Timida, tacuta, dornica de plimbare. Era cu CB-ul ei. Noi numai cu rachete. Apoi ne-am vazut cu grupul mare la Eroii Revolutiei. Tu anuntasei plimbarea pe forum si o gramada de lume venise acolo, lume cu care nu ma mai vazusem de foarte mult timp. Ne-am imbratisat, ne-am salutat, ne-am spus repede povestile. Am ras, toate erau cu final fericit. Sabina statea linistita. Nu se arunca-n discutii aiurea. Apoi am plecat la drum. Noi, ca flacaii, am scos flacari din cauciucuri pana la Veliko - Bulgaria, un fel de vestul salbatic, locul unde cea mai mica viteza e blana orbitoare. Atunci a fost si Marius cu noi - aveam de pozat un Kawasaki pt revista. Sabina a stat in spate. Doi baieti au ramas cu ea si au venit catinel. LA masa am povestit, Marius de atunci s-a apucat sa-i dea sfaturi, ce a facut bine, cum e cu motociclitul, ce are de facut. Ne-am intors spre Bucuresti. Ca apoi sa-mi zica: "Marius care a stat cu noi la masa e <<acel>> Marius?!?! Si voi sunteti prieteni???" Da!, i-am raspuns.

Si apoi au urmat alte plimbari, mai o iesire, mai o intalnire pe la nustiuce sindrofie iarna. A facut cursurile cu Marius, totul a mers bine. Am vazut-o ca si-a luat CBF. Eram si eu acolo cand a avut incidentul cu CBF-ul. Eu filmam - a naibii camera, uite cum in loc sa surprinda momente placute, a prins numai nenorociri. Apoi s-a facut primavara, ea avea CBF-ul facut. Eu cautam o inca o motocicleta. Si-a calcat pe inima si mi-a vandut CBF-ul la pret de caramele. L-am tinut si eu un an si apoi i-am facut vant ca nu merita sa tin doua fiare. Cand mi l-a vandut mi-a zis ca s-a hotarat sa-si ia CBF1000, ca e sigura ca asta e tot ce ii trebuie. Din cel de 600 nici nu stiu daca a reusit sa-l incline vreodata pana la capat sau sa atinga top speed cu el. Dar voia altceva, stia ce are nevoie - mai mult cuplu, mai multa putere, ceva sa o ajute la drum lung. Am certat-o, i-am zis ca nu ii trebuie asa ceva, ca CBF-ul de 600 avea tot ce ii trebuia. Pana cand l-am luat eu la alergat si, intr-adevar, era destul de lesinat pentru gusturile mele. Dar din postarile ei pe blog a reiesit ca motocicleta aia a purtat-o pe unde a vrut si niciodata n-a lasat-o-n drum, a facut cu ea kilometri si a vazut tari pe care eu nici pe deasupra lor cu avionul n-am trecut. Era multumita de CBF1000, ii placea. Pe mine cred ca s-a suparat ca n-am tinut motocicleta mai mult. S-au cam racit relatiile dupa ce am vandut-o. Imi pare rau ca nu am mai mers impreuna, imi pare rau ca nu am mai putut sa stau in spatele ei si sa-i zic "hai, mai cu incredere, acum ai cu ce!", "fii stapana pe tine, fii hotarata si pastreaza-ti sangele rece, lasa visatul pentru cand ajungi acasa!".

 

La inmormantare am refuzat sa ma duc, pur si simplu nu pot vedea atata durere, familia distrusa, apropiatii ravasiti cu fetele schimonosite de durere. In locul ei m-as vedea pe mine si in cazul asta constientizez ce durere le-as aduce alor mei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca topicul acesta trebuie închis. Printr-un miracol a fost decent în primele pagini. De puțin timp ne-am întors de la Brăila și sincer va spun ca nu aveți habar câtă durere este în inimile familiei și ale prietenilor. Habar nu aveți câtă durere este cauzata de posturile inutile și răutăcioase de pe acest topic. DA, familia și prietenii Sabinei au citit acest topic, m-am simțit ca ultimul om când am aflat una ca asta, nici măcar nu am avut putere să îmi cer scuze toate răutățile spuse aici.

 

Odihnește-te în pace Sabina, sincere condoleanțe familiei :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca topicul acesta trebuie închis. Printr-un miracol a fost decent în primele pagini. De puțin timp ne-am întors de la Brăila și sincer va spun ca nu aveți habar câtă durere este în inimile familiei și ale prietenilor. Habar nu aveți câtă durere este cauzata de posturile inutile și răutăcioase de pe acest topic. DA, familia și prietenii Sabinei au citit acest topic, m-am simțit ca ultimul om când am aflat una ca asta, nici măcar nu am avut putere să îmi cer scuze toate răutățile spuse aici.

 

Odihnește-te în pace Sabina, sincere condoleanțe familiei :(

+1!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca topicul acesta trebuie închis. Printr-un miracol a fost decent în primele pagini. De puțin timp ne-am întors de la Brăila și sincer va spun ca nu aveți habar câtă durere este în inimile familiei și ale prietenilor. Habar nu aveți câtă durere este cauzata de posturile inutile și răutăcioase de pe acest topic. DA, familia și prietenii Sabinei au citit acest topic, m-am simțit ca ultimul om când am aflat una ca asta, nici măcar nu am avut putere să îmi cer scuze toate răutățile spuse aici.

 

Odihnește-te în pace Sabina, sincere condoleanțe familiei :(

Asa este.... In fiecare seara de priveghi, I-au fost citite Sabinei, posturile noi de pe topicul asta. Greu sa auzi si sa simti treaba asta.

N-am mai baut de foarte mult timp vin. Asta seara am sa beau un pahar de vin rosu.

Drum bun Sabina!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sun alaturi de voi: Dan Ny, shrek cu dedicatia ta, Metal Heart si ... inca ... doar cativa. In rest ... nu mai vreau sa comentez. Numai ea stie cu ce a gresit. In rest doar presupuneri care nu-si mai au rostul. La un moment dat am intuit ca un dobitoc, nu pot sa-i spun altfel, va cere filmul. Mi-am zis, stop, nu se poate, chiar pana acolo ??? Iaca, s-a adeverit, exista si astfel de specimene (nu merita sa-l pomenesc).

Nimeni nu este perfect, toti facem greseli (daca suntem realisti si acceptam treaba asta, altfel suntem inconstienti) mai mult sau mai putin grave. Fata asta a gresit minor si a platit major. Restu' este deja de domeniul trecutului .... nu mai conteaza cine a "contribuit" la aceasta tragedie. A fost o tragedie pentru ca a fost un cumul de factori care au condus la acest deznodamant, nu mai are rost sa-i enumeram. Atitudinea "critica" si rautatile nu-si mai au rostul. Fiecare trage concluzia pe care o considera, decent este sa o tina pentru sine.

D-zeu sa te ierte Sabina pentru pacatele avute, stiute sau nestiute.

Editat de PoliBuc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Eu cred ca topicul acesta trebuie închis.

Ar fi cazul ca un moderator...ca-i vad prezenti...sa ia in considerare reporturile , sa faca putin curat pe acest topic cat sa se pastreze decenta, si sa-l inchida

Niciun topic de pe sectiunea accidente nu este inchis, de ce ar fi acesta?

Inteleg durerea, era o fata cunoscuta, dar de-a lungul timpului s-au dus multi altii, Dumnezeu sa-i ierte.

Se va asterne uitarea si peste acest topic, asa cum s-a asternut si peste altele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca totusi vor citi apropiatii...

 

/index.php?/topic/734229-blogul-unei-motocicliste-de-touring/

https://povestile-unei-motocicliste.blogspot.ro/

 

Cred ca povestile ar trebui salvate de cei dragi...poate vor fi o mica alinare si vor intelege cat a insemnat motociclismul pentru ea...totusi, a murit facand ceea ce ii placea foarte mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-l inchideti si nu taiati din posturi. Orice-ar fi. Mi-e draga fata de-as face schimb cu ea (acu si la orice ora, si o sa-mi vina rindul,no pb), dar cind e la posturi si alea..Nu. E nasol sa stii ca astia suntem, dar ca pilot, eu vreau sa stiu. Daca atita putem, e bine..Asta e, astia sintem.

PS: Imi pare rau. Dar esti printre noi. Aia putini :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca ar trebui ca cei care s-au plimbat mai mult cu ea sa caute poze din calatorii si sa le trimita familiei. Amintirile sunt singurul lucru ce le-a mai ramas.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...