Sari la conținut

Accident usor Mamaia N - Navodari


Geo_ZGA
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 222
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ti se pare disctractiv ca impartim drumuriile publice cu oameni care nu au habar cum se circula? Nici teorie, nici bunul simt?

Intreb retoric.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti se pare disctractiv ca impartim drumuriile publice cu oameni care nu au habar cum se circula? Nici teorie, nici bunul simt?

Intreb retoric.

De schimbat nu-i schimbi oricum... macar sa ne amuzam, zic :)

 

Cu riscul de a ma face mincinos, eu merg cu geaca. Desigur, asta dupa ce m-am varsat ca prostul pe o dara de ulei si mi-am raschetat antebratul. E de vara, cu plasa, protectii solide si uneori chiar ajuta sa nu te arda soarele. Si ghete de oras si manusi. La genunchiere recunosc ca am renuntat, mai mult de lene... probabil daca mai cad odata, incep iar sa le port :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Man tu credeai ca daca ai vesta reflectorizanta inlocuieste folosirea luminilor de intalnire si acum tragem concluzii ca unul avea viteza and shit?

 

Posted 02 August 2017 - 11:15 PM

Asadar, m-a prins nenea cu sapca alba ca nu aveam farul aprins si mi-a dat amenda. Aveam vesta reflectorizanta pe mine dar nu a contat.

Intrebare:

1. Nu se echivaleaza farul cu vesta, asa cum se echivaleaza semnalizatul cu mana in lipsa semnalizarilor electrice?"

 

Ce ai intrebat tu aici e ca un fel de "nu se echivaleaza faptul ca poti da o laba daca nu ai o prietena?"

Editat de ZIDU'
editat quote pentru un comentariu inutil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1363014007100584&set=p.1363014007100584&type=3&theater

 

Am gasit pe FB o poza cu intersectia cu pricina... semnul STOP este pentru strada paralela cu drumul principal, doar ca este intors/pus prost...

 

Si filmuletul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

priviti si va minunati cine nu a vazut

 

OMFG 0 reflexe, 0 anticipare, 0 vedere laterala, 0 din orice calitate

 

Si eu ma mai si supar ca ma tot intreaba lumea "Bah, da stii cum le mai zice la motociclisti???"

Editat de mihai_virusd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai pe fb unde? ca doar pretenasii lui ii pot posta pe wall :)

Nu ii poti posta pe wall, dar poti comenta la pozele lui.

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=662124503982211&set=a.175484369312896.1073741873.100005540010663&type=3&theater

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva viteza avea. Daca ne uitam pe filmare parcurge 50m cam in 2,5-3 secunde ceea ce inseamna viteza undeva intre 70 si 75 km/h in conditiile in care avea limitare de 30km/h chiar inainte de sensul giratoriu.

Adaugam echipament marca PLUA si reflexele unei casnice calare pe mixer rezulta o filmare buna de discutat.

 

Culmea este ca cei care comenteaza de-am plua au si drept de vot....bleah.

 

Nu vreau sa fiu rau dar nu ma pot abtine.

Aceasta este prietena care il incurajeaza.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009130884495&hc_ref=ARTXbux18yeZZrYyL_cWX4CCBTmRzMrExZ_zZ2B6Y9cVTRDA7KOrpEp78rD9baW-bpE&pnref=story

Editat de Adixgl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Prost gramada dar si noroc cu caru', mai avea putin si ajugnea cu dntii in bordura.

In locul lui as baga un bilet la loto pana nu e prea tarziu, poate face bani de un miar ceva, e pacat ca la asemenea valuare sa te dai cu paraietoarea aia care mai e si plenita acu'.

 

Uitand-ma mai bine, a si ajuns in bordura deci direct ruleta ruseasca cu pistolu' cu incarcator.

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul asta e in alt film, dar cu temperaturile astea nu stiu cine merge cu geaca,pantaloni, poate niste protectii de genunchi si coate, care oricum sunt degeaba la o cazatura.

Full la fiecare iesire, indiferent de temperatura cu plus, doare ingrozitor si nici nu.mi permit concedii medicale:)

» Post actualizat in 04 Aug 2017 15:46

Acum am vazut vieoclipul:)))))) doamne ce berbekut:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Indicatorul STOP este ramas pe pozitie de dinainte sa fie construit sensul giratoriu, de cand acolo era intersectia aia fara sens giratoriu, acesta din urma fiind acolo de un an sau doi. In orice caz este clar ca dupa ce au construit sensul au instalat si indicatoarele de cedeaza trecerea aferente insa au omis sa il scoata pe cel cu stop.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu giratoriile minune. Acum o luna am fost pe acolo. Ai limitare de viteza si presemnalizari. Sunt multe, in serie. Daca tu mergi ca eroul blana pana la intrarea in giratoriu si apoi faci pe victima, mai bine mergi pe bicicleta. Da, ala cu masina s a bagat. Dar in scenariul in care avea ochii beliti, se urca pe frana, tragea spee dreapta si aia e. Cum mai zicea cineva pe forum, in alt topic, scolile moto scot niste dezastre!!! Aici ma includ si pe mine. Nu stiam mai nimic dupa ce am luat plasticul. Nu ca acum as mare erou. Daca nu stii nici sa franezi de urgenta nu mergi in trafic. Ma rog...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...