Sari la conținut

Accident usor Mamaia N - Navodari


Geo_ZGA
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 222
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sintagma "drum secundar" e impamantenita, apare in legislatie, toata lumea stie ( ar trebui sa stie) ca defineste un drum fara prioritate ce se intersecteaza cu un drum cu prioritate.

In legislatie nu apare termenul "drum secundar", dupa cum nu exista nici "prioritatea de stanga".

Insa exista reguli care stabilesc prioritatea in functie de categoria drumului (national, judetean, comunal, local).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ăsta trebuie deschisă o sectiune "Belituri" nu Accidente. Oare tatuajele au rămas la locul faptei, întinse pe asfalt, ca un fel de desene pe asfalt? In rest imi doresc ca feciorul sa mai citeasca ceva până revine călare și mai ales să nu-i cumpere mămuca Hummer, dezamăgită de echilibrul precar al nenorocitelor astea cu doar două roți

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ăsta trebuie deschisă o sectiune "Belituri" nu Accidente. Oare tatuajele au rămas la locul faptei, întinse pe asfalt, ca un fel de desene pe asfalt? In rest imi doresc ca feciorul sa mai citeasca ceva până revine călare și mai ales să nu-i cumpere mămuca Hummer, dezamăgită de echilibrul precar al nenorocitelor astea cu doar două roți

Cici,la ala o sa-i cumpere muma-sa o pisicuta cu manele,ca-i mai eftina la impozit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare s-o fi programat deja ficioru' la un set nou de tatuaje?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie îmi place la Arc când vii de la Casin și imediat după semaforul verde e ditamai cedează desenat pe asfalt. Dar cică marcajul ăla contează doar dacă nu merge semaforul (chiar dacă e 5m mai în față).

 

Sau la Charles de Gaulle când vin aia de pe Dorobanți pe verde și tu le dai prioritate de dreapta dacă te prinzi. era greu sa mai pună un stalp cu semafor...

 

Sau la Romana unde ar putea pune niște panouri cu schema intersectiei ca sa știi pe unde sa te încadrezi ca sa faci stanga..

 

E plin orasul de intersecții importante prost semnalizate. Iar noi ne prindem urechile si intr -un giratoriu banal

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu mai zic de interserctia strazilor Nitu Vasile, Obregia si Racovita din zona Pietei Sudului, zona unde se petrece cel putin un accident major pe luna si peste 20 de treceri pe rosu in fiecare zi.

Daca as fi politist si as sta acolo, ar ramane Berceniul semigol.

E cam aceeasi poveste cu intersectia de la Cora, doar ca upgradat. Semafor care e verde si dupa 5 metri alt semafor care e rosu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vara asta se poarta pelea...

 

attachicon.gif20170818_194451.jpg

Are numaru gresit,nu-i PBM ci PLM,adica Pielea Me'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va spargeti in coduri rutiere si habar nu aveti ca Arcul de triumf,Piata Presei,Aviatorilor,Degaulle NU sunt giratorii!

Iar pentru cei care bat campii ca semnul STOP din cazul topicului e uitat,am sa le dau o veste proasta,nu e uitat si mai sunt

cel putin doua,tot in ronduri si tot pe dreapta cum te duci spre Navodari!

Si ca fapt divers,ieri eram in zona si am intrebat un politist rutier aflat la fluidizare (Sunwaves) daca sunt uitate stopurile si

spre dezamagirea unora,nu ,nu sunt uitate,au rostul de a nu-i face pe berbecii din lateral sa nu se arunce in fata boilor

de pe principal!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am zis ca alea sunt giratorii. sunt "intersectii rotunde" dar nu sunt giratorii, ca nu au indicatorul corespunzator. problema mea cu cele enumerate mai sus este ca sunt intersectii mari, complexe, care au probleme la capitolul "semnalizare". mi se pare inacceptabil ca intr-o astfel de intersectie sa lasi sa functioneze prioritatea de dreapta. cat costa doua-trei indicatoare rutiere?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt uitate,au rostul de a nu-i face pe berbecii din lateral sa nu se arunce in fata boilor

de pe principal!

Atunci trebuie sa fie facut treaba pana la capat si scos semnele de girator si de cedeaza. Sa se hotareste ce fel de intersectie este.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va spargeti in coduri rutiere si habar nu aveti ca Arcul de triumf,Piata Presei,Aviatorilor,Degaulle NU sunt giratorii!

Iar pentru cei care bat campii ca semnul STOP din cazul topicului e uitat,am sa le dau o veste proasta,nu e uitat si mai sunt

cel putin doua,tot in ronduri si tot pe dreapta cum te duci spre Navodari!

Si ca fapt divers,ieri eram in zona si am intrebat un politist rutier aflat la fluidizare (Sunwaves) daca sunt uitate stopurile si

spre dezamagirea unora,nu ,nu sunt uitate,au rostul de a nu-i face pe berbecii din lateral sa nu se arunce in fata boilor

de pe principal!

 

Nu exista lateral (secundar) si principal intr-un giratoriu... dar na, daca ti-a zis politistul rutier...

Oricum s-a mai discutat problema asta pe primele pagini. Masina in cauza a plecat de pe loc, era oprita la intrarea in giratoriu, deci a respectat chiar si semnul ala de Stop.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...