Sari la conținut

Accident Bd. Grivita (Bucuresti)


spydy
 Share

Postări Recomandate

Pe bd. Grivita in dreptul RAR, a fost un accident in urma cu o ora. Din constatarile agentilor de politie, se pare ca un pieton a traversat pe rosu, printre masini, nu s-a asigurat si a fost lovit de o motocicleta. Pietonul inteleg ca este grav, un picior distrus. Motociclistul statea in picioare, cu ceva julituri, dar probabil era in stare de soc, repeta intruna "ce s-a intamplat". Am incercat sa il intreb cum in cheama sau daca sa sun pe cineva, dar fara succes. Ambii au fost preluati de ambulante. Atasez o poza in eventualitatea apropriatiilor care il cunosc si il pot ajuta, Motocicleta a ramas momentan vizavi de RAR grivita.

Sper sa fie bine amandoi.

post-5633-0-89561800-1502347274_thumb.jpg

Editat de spydy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am oprit, nu am vazut nimic în afară de niste bucăți de plastic. Și foarte multa poliția prin zona, cred că e filtru ceva.

Editat de Falkenberg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai in ce hal arata motorul!!! crash-paduri ah? si e pacat ca era intr-o stare ff buna din ce se vede.

sanatate amandoura... si sa speram ca nu e sezon compromis pentru rider...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, din pacate pare sezon compromis pentru pieton...

plang mai putin pentru ala vinovat de obicei...

motoru e praf, nici macar asigurare rca... etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca un pieton a traversat pe rosu, printre masini, nu s-a asigurat si a fost lovit de o motocicleta

 

Masinile stationau in coloana? Ca altfel nu prea imi dau seama cum ar putea face pietonul slalom printre ele (daca nu intentiona sa se sinucida, vreau sa zic).

Motociclistul mergea printre benzi printre masinile oprite? Mergea pe contrasens?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi cauciucul spate și iți dai seama că era un forjor pur sânge, un descreierat de felul ălora care se dau intre benzi cu o viteză mult mai mare ca aia de siguranță! Păcat de pieton, n-a avut nicio șansă! Haterii să-mi sugă cariciul!

Ba, da il cunosti macar?! De unde atat tupeu sa iti dai tu cu presupusu bai magarule?! Probabil esti vrun frustrat cu o ciuda imensa pe motociclisti, ca la cum vorbesti clar nu esti posesor...cap de creta ce esti, scrie destul de clar, a lovit un pieton care a trecut pe rosu.

Te bagi tu marele mecanic sa analizezi anvelopa spate si sa ne zici ce stil de condus avea... Vezi ca te cauta aia de la balaceanca, iar ai facut gaura in gard... animalule

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este adevarat ca n-am vazut cauciuc mai "patratit" ca ala dar, de aici, a trage asemenea concluzii cam lasa de dorit asupra caracterului celui ce a postat. 302v8 i-a dat replica dura dar meritata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfff.. ce cauciuc patrat.. asta spune multe despre skill. daca a fost lipsa acestuia sau doar pur ghinion, sau o combinatie intre ele, doar cele doua victime pot sti. motociclistul inteleg ca e relativ ok, in cazurile astea pietonii se lovesc foarte rau, ma intreb ce s-a intamplat cu amaratul ala neatent si la ce se gandea cand a traversat uitandu-se in pamant. de unde scoate bani de intretinere? cum isi vindeca copilul de cancer? de regula exista o explicatie buna pentru genul asta de accidente. nimeni nu e sinucigas. ca sa fii in halul asta de neatent trebuie sa ai ceva greu pe suflet :(

 

ca sa fiu in ton cu trendul, ce invatam de aici? ca tre sa mergem incet, ridicol de incet, atunci cand nu avem vizibilitatea de doua secunde in toate directiile. cand n-o avem, o facem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa fii in halul asta de neatent trebuie sa ai ceva greu pe suflet :(

 

Înseamnă ca 75% dintre pietoni au sufletul greu.

» Post actualizat in 14 Aug 2017 10:22

Ce va ma mirati de cauciucul patrat? Majoritatea ss-urilor ce le vedem prin orase au anvelopele asa. De ce? Simplu. Cine are ss si l-a luat pt alt motiv decat pt a impresiona lumea IN ORAS, nu prea le freaca in oras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ma, toata lumea mereu comenteaza ca "ce patrate sunt gumele" etc...

Sunt curios daca voi mergeti numai pe serpentine sau pe Adancata cu rotulele pe jos.

 

Eu merg 4-5 zile/sapt numai in Bucuresti. Cat de des sa iesi in afara ca sa compensezi uzura centrala ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

cauciucurile nu se fac asa pentru ca mergi in oras :)

Facem pariu ca majoritatea nu ies pe autostrada sau macar in afara orasului? Sau mai bine zis:doar in orasele cu iesire spre autostrazi sunt ss-uri cu gume patrate? Si in amaratul meu de oras tot asa le arata gumele la baieti. So...

» Post actualizat in 14 Aug 2017 12:42

Da ma, toata lumea mereu comenteaza ca "ce patrate sunt gumele" etc...

Sunt curios daca voi mergeti numai pe serpentine-EU

 

Eu merg 4-5 zile/sapt numai in Bucuresti. Cat de des sa iesi in afara ca sa compensezi uzura centrala ?-IN FIECARE WEEKEND SEPRENTINE IN FORJA SAU CIRCUIT

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e de umflat muschii sa stii draga George ca si eu dau capat la gume in afara orasului insa din pacate in Bucuresti nu sunt serpentine si de Adancata nu prea e timp. Imposibil sa fiu singurul in situatia asta cu gume "patrate" si fara timp sau relief adecvat pentru curbe.

 

Si ca sa inchei, morala este ca poate nu toti care au o guma patratita e incepator sau nu stie sa mearga.

Editat de Santon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai da, dar tu esti incepator. Rectific: cauciucurile se patratesc dupa mai multa goneta pe drept si putina sau deloc pe virajat.

 

Eu n-am comentat de patratirea gumelor omului, cum reiese din poza respectiva, eu am zis de ce se patratesc si atat. Fiecare merge cum poate.

Editat de paulynos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...