Sari la conținut

Bucuresti-Transfagarasan-Transalpina-Bucuresti


MAN!AC
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

Se bagă cineva la tura propusă în titlu?

Traseul ar fi cel din link-ul următor: http://distanta.ro/bucuresti/arefu/cartisoara/45.435514,23.630775/curtea-de-arges/bucuresti

Condiții de mers:drum drept 100-120 km/h, pe curbe cât poate fiecare.

Durată: 2 zile. Cazarea la cort sau pensiune, depinde cum se hotărăște.

Plecarea ar fi mâine pe la ora 10 din București (locația o vom stabili ulterior)

 

Tura se vrea de relaxare, nu de reisăreală (Pentru asta, găsiți amatori în altă parte)

Dacă aveți ponturi pentru cazare în zona Transalpina, vă rog să împărtășiți cu noi.

 

***Există probabilitatea să plouă*** așa că ar fi bine să aveți un costum de ploaie la voi.

 

Cine dorește, este binevenit!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la Raul Sadului din cate stiu nu este asfalt, asta daca nu vrei sa faci offroad.

Daca tot ajungi in zona poti sa treci prin Sibiu dupa care mergi spre Sebes dar nu pe autostrada, pe national asfaltul este foarte bun si inainte de Sebes faci stanga de pe national spre Calnic - Dumbrava - Sasciori si mai departe Spre Transalpina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am cazat la novaci ptr o tura asemănătoare...plm...am gresit traseul care pensiune si am facut un km si ceva de offroad nesimtit (cand m_a vazut gazda a zis...Pai eu abia fac traseul cu atv-ul...)...Nici eunu stiu cum de am rămas in picioare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sautare, am facut de doua ori traseul respectiv...de fiecare data am dormit in Sibiu. Pe orice parte o iei Transalpina sau Transfagarasan in Sibiu ramane timp de 2-3beri :), pana la somn.

 

Asfalt uscat!

Editat de danalarm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mulțumesc pentru recomandări.

tura a fost făcută. cazarea a fost în sibiu la un hostel, B13 Hostel. curat, mulți tineri și străini. puteți lăsa motocicleta la intrarea în hostel. sunte mai multe camere de supraveghere acolo.

sper să ajungă toți motocicliștii măcar o dată pe aceste drumuri.

traseul a suferit o modificare și a fost următorul: http://distanta.ro/bucuresti/arefu/cartisoara/sibiu/45.435514,23.630775/novaci/bucuresti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vedeți cum e cu traficul. Eu am fost acum 4 saptamani joi si vineri. A fost superb desi pe TA se can stricase vremea si nu am zabovit deloc deoarece începuse și ploaia. acum vreo 3 ani am făcut această tură cu mașina și la fel am avut parte de vreme nasoala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar va place sa va chinuiti sambata si duminica pe zonele astea unde e o nebunie

daca nu puteti in cursul saptamanii macar asteptati da inceapa copii scoala si sa plece straniezi' iar la munca afara ca e plin de ei pe zonele mai sus amintite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri-Sambata-Duminica in nici un caz pe Transfagarasan-Transalpina. Eu am fost intr-o joi s a fost minunat si apoi duminica ... mi-am blestemat zilele. Recomand cu caldura Cabana Oasa, conditiile sunt minunate, motoretele stau sub un acoperis, puteti face baie in lac, mancarea superbuna, berea mai ieftina ca limonada - am stat doua nopti si ma duc din nou cu prima ocazie. Camera de doua persoane 100-150 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cat pleci din Bucuresti ca sa intri pe Transfagarasan la 7:30??

Eu am fost pe Transalpina duminica pe la 10 si era macel. Mai gasesti cate un tembel care tine 30 de masini aporoape pe loc pentru ca pipitza e langa el face poze sau filmeaza din mers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa intentionam si eu.. dar cred ca mai bine plec duminica din Bucuresti, si fac asta luni-marti .. mi-e sila de toti ghertoii. Ultima data cand am facut TA tocmai se pregatea de asfaltare .. ce vremuri :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

am facut TA ul intr o vineri, si a fost ok. Plecat dimineata pe la 8 din Bucuresti. Am facut TA ul si joia, alta viata. Daca aveti cum, mai bine in timpul saptamanii.

La intoarcere am facut duminica dimineata TF ul. La 10 eram la baza, dinspre Sibiu spre Bucuresti. Aglomerat, dar nu cum e sambata. Sus deja era full, la coborare iar aglomerat tare pe la baraj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...