Sari la conținut

Revizie completa KTM LC4 640 - Enduro 2005


Postări Recomandate

Salut,

 

Incepand de astazi am intrat in posesia unei motociclete KTM LC4 640 - Enduro cu aproximativ 41.000 KM. In una din zilele urmatoare intentionez sa ii fac revizia si am pregatit o lista cu ce trebuie sa schimb. Rugamintea mea este completati daca am omis ceva. Mentionez ca aceasta este prima motocicleta.

 

inlocuire ulei motor: Motorex 10w50/ Yacco

inlocuire antigel: Motorex

inlocuire lichid ambreiaj: Motorex 75

verificare lant si gresare

verificare absobrant soc

inlocuire bujie: NGK DCPR 8 E

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

reglare joc supape e cam necesar la acest model destul de frecvent . mai ales daca esti nou proprietar si nu ai o dovada certa ca vechiul proprietar n-a facuto de foarte curand , si eu la a mea am zis ca totusi sa trag o privire la supape iar pe cele de admisie desii nu faceau zgomot , le-am gasit prea stranse . oricum innarmeaza-te cu ceva rabdare daca vei lucra singur , ai aici un tutorial :D

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Iti multumesc pt informatii. Din pacate nu ma pricep atat de bine asa ca voi solicita ajutorul unui mecanic pt acest reglaj. Imi poti recomanda unul bun? Din ce am citit aici, pe forum. Razvan de la AXXA pare sa fie un mecanic ok si mai are un avantaj: este aproape de mine (locuiesc in zona Dristor).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Incepand de astazi am intrat in posesia unei motociclete KTM LC4 640 - Enduro cu aproximativ 41.000 KM. In una din zilele urmatoare intentionez sa ii fac revizia si am pregatit o lista cu ce trebuie sa schimb. Rugamintea mea este completati daca am omis ceva. Mentionez ca aceasta este prima motocicleta.

 

inlocuire ulei motor: Motorex 10w50/ Yacco

inlocuire antigel: Motorex

inlocuire lichid ambreiaj: Motorex 75

verificare lant si gresare

verificare absobrant soc

inlocuire bujie: NGK DCPR 8 E

 

Ei, ai verificat absorbantul soc? Always recomand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...