Sari la conținut

Tovaraseasca de August


m72story
 Share

Postări Recomandate

De teama de-a nu ne prinde cojocul nedusi la Dunare, vineri 25 si sambata 26, vom face o deplasare la Manastirea, pe malul Dunarii.

La eveniment vom fi insotiti de Ij-ul lui Dan Lupu, DNPR-ul lui Vlad si M-ul subsemnatului.

Este binevenit oricine doreste sa ne acompanieze in simfonia unor clasice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce-i in mana nu-i minciuna.... Sau, nu in fiecare zi e sambata....

Am zis sa profitam de zilele bune. Cate or mai fi.

Drumul dintre lac si Dunare este pe un dig lung de 15 km parca, un drum anevoios de pamant, nu recomand japonezelor indragostite de asfalt.

» Post actualizat in 15 Aug 2017 14:49

https://goo.gl/maps/5dGJX73couv

» Post actualizat in 16 Aug 2017 10:19

Inteleg ca La intalnire Bunu va reprezenta fortele navale, fiind prezent cu salupa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce-i in mana nu-i minciuna.... Sau, nu in fiecare zi e sambata....

Am zis sa profitam de zilele bune. Cate or mai fi.

Drumul dintre lac si Dunare este pe un dig lung de 15 km parca, un drum anevoios de pamant, nu recomand japonezelor indragostite de asfalt.

» Post actualizat in 15 Aug 2017 14:49

https://goo.gl/maps/5dGJX73couv

» Post actualizat in 16 Aug 2017 10:19

Inteleg ca La intalnire Bunu va reprezenta fortele navale, fiind prezent cu salupa.

Corect.Vin cu salupa si cu cocoana din dotare.Apoi plec la vale pana la Sf.Gheorghe .Un total de 500 km.M-au zgandarit niste baieti pe facebook ce au plecat de la Bazias pana in delta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vorba de Manastirea dintre Oltenita si Calarasi?

Cum circuli pana la Dunare Bunule, ca apa a scazut mult?

Si apoi pana la Sf. Gh.? Expeditie adevarata! Cat am avut barca o coborare a Dunarii mi-am dorit dar nu am avut un entuziast. Un entuziast cam trulli, ca oamenii normali nu se incumeta!

Iti urez neimpotmolire!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei interesati locul de intalnire este vineri(25 august) la ora 8 la Petrom-ul de la intrarea din Popesti Leordeni(iesirea dinspre Bucuresti).Vom ramane acolo o noapte sau chiar doua,deci trebuie cort si bineinteles ceva merinde.

Editat de Lupu.D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vorba de Manastirea dintre Oltenita si Calarasi?

Cum circuli pana la Dunare Bunule, ca apa a scazut mult?

Si apoi pana la Sf. Gh.? Expeditie adevarata! Cat am avut barca o coborare a Dunarii mi-am dorit dar nu am avut un entuziast. Un entuziast cam trulli, ca oamenii normali nu se incumeta!

Iti urez neimpotmolire!

Fie apa cat de mica

Pe mine nu ma impiedica.

Si da tre sa fii truli.Tot atat de truli ca atunci cand faci 1000 km intr-o zi.Multam de urare.

Am fost si am prins peste (nu zic unde ca se mai duc si alti),l-am curatat si maine are loc o ciorba de peste ca-n delta.Dupa reteta prietenilor din Tulcea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...