Sari la conținut

Unde campez langa(in) Brasov?


fislea
 Share

Postări Recomandate

Salutare!

Vreau sa imi petrec un weekend prelungit din septembrie in Brasov, la cort.

Problema e ca Sf Gogu imi da cel mai apropiat camping la Bran(Dracula Camping) , locatie care nu este foarte aproape de Brasov.

In trecut am mai campat langa Fagaras(Camping Laguna Albastra), loc foarte fain, dar e departe de Bv.

Sugestii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Campingul de la Darste e in continuare inchis, din pacate. Accesul se face prin fata pe la BMW, zilnic intra rulote spre camping dar se opresc in poarta inchisa.

Nu stiu nici un camping in zona.

Eu daca ar trebui sa campez, as face-o in natura. In poiana mica, pe dumul spre Poiana Brasov, inainte de a ajunge in statiune, sunt pe dreapta cateva drumuri forestiere care duc spre niste poienite superbe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@John17

La camping Darste numărul de contact este deconectat.

 

Natura parc ar fi fost următoarea obținut, dar părerile celor care au campat acolo ma descurajează.

 

Cât despre campatul in poienița are un mic dezavantaj. Pierd zilnic cel puțin o ora strângând și înghesuind in gentile laterale cort, saltea, saci etc .

Vroiam un loc închis și păzit.

Din ce citesc mai sus cred ca voi ajunge tot lnga Fagaras..

 

Sau poate campez la cineva in curte..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in Rasnov, unde se tine Rockstadt Extreme fest, si pana anu trecut intrunirea Kronstad bikers, este un Camping, are si casute, un fel de dus, si baie. Este chiar la baza cetatii Rasnov, pe drumul care face legatura dintre rasnov si Poiana Brasov. Pe Google nu am reusit sa dau din pacate de nici un nr de contact, nici site de prezentare, nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebue sa te interesezi la ei pentru ca ba incep sezonul mai tarziu decat anunta, ba inchid mai devreme.

Editat de Samo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...