Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

mihai.i

Scuter 50cc 4T/2t roti mari

Recommended Posts

Salutare! Cau sa cumpar un scuter cu cel putin urmatoarele specificatii:

- 50cc, de preferinta 4T dar nu exclud si 2T

- roti ceva mai mari

- productie italiana sau japoneza (exclus CHINA)

- cu actele in regula, inregistrat, carte RAR etc,

- fabricatie cat mai recenta

- stare tehnica si estetica buna

- buget maxim 500 de euro!

Ca modele pretabile enumar: Piaggio Liberty, Honda SH, Yamaha Why, Honda Sky, Aprilia Scarabeo, ca sa aveti o idee despre ce caut!

Sunt din Bucuresti, dar ma pot deplasa in judetele limitrofe pentru teste/vizionari/negocieri (Ilfov, Giurgiu, Prahova, Teleorman, Arges etc.)

Multumesc!

Am avut eu 150 cmc in 2 timpi si nu am putit niciodata. Ideea e ca daca nu e pentru copil/ sotie etc 50 cmc e cam putin. Au o yamaha why cei de la motomus doar ca nu se incadreaza in buget.

E pentru tatăl meu. El nu are nevoie de viteza. Doar sa meargă la serviciu și sa îl urce niște dealuri. Rotile mari l-ar ajuta pentru momentele când merge la pescuit pe niște drumuri de tara.

Am sunat la cativa vanzatori. Din pacate unele nu au actele in regula sau nu sunt tocmai in stare buna. Au mai ramas cateva variante totusi.

Imi place foarte mult cum arata acel Yamaha Why de la Cluj, insa, pe langa pretul de 550 de euro, ma mai costa cartea RAR si alte acte...s-ar putea sa ajunga pe la 700 de euro.

Mai caut....

Am avut o experienta asemanatoare acum cativa ani...nu cred ca s-au schimbat multe.

Pe olx/site-uri de profil 90% nu au actele corecte sau vin cu motorul in cutii de la Ikea ... restul de 10 % sunt scumpe.....deci sari peste ideea ca e scump...nu gassesti ieftin si bun..nu la noi in romania...nu exista oferta....

cat despre miros ..am mers 3 ani pe un 125 cmc in 2 timpi(un honda phanteon) , atat cu sotia cat si singur...niciodata nu ne-au mirosit hainele(de la esapament..:)) )

E samsar.cauta în alta parte. Mie încerca să îmi vândă de bun un fly 4t cu motorul varza.scotea puțin fum dar mergea impecabil.asa l a descris când ma uitam chiorâș la evacuare

Și are preturile cam mari pentru ce vreau eu...

Imi pare rau. Nu am stiut :( Bine ca nu m-am deplasat pana acolo aiurea.

Motorul 4t la 50cc este foarte, foarte leneș. Chiar și cele mai noi, cu 4 supape. Recomand 2t, are ceva zvâc. Iar cu evacuarea stoc nu-ți miros hainele. Are nevoie de servisare mai des față de 4t, dar este și mult mai simplu.

În Cuba am închiriat un scuter de 50cc 4t și am mers doua persoane (total 140kg) și s-a descurcat foarte bine pe dealurile alea. A mers destul de încet la deal dar nu s-a oprit și erau dealuri nu gluma!

Nu am avut nicio problema cu el.

Dacă am fost eu mulțumit de puterea unui 50cc 4t tata o sa fie mai mult decât fericit.

A mers destul de încet la deal dar nu s-a oprit

Dacă acesta-i standardul... merge și 4t.

Cam asta e standardul pentru tata.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...