Jump to content
Sign in to follow this  
Eugen_Ghe

Mayweather sau McGregor?

Recommended Posts

Haide ba ca ati luat-o pe urmele lui Ioanitzoaia sau ca nebunii astia care comenteaza fiecare topic de motogp ca a aparut un surub in plus la motoreta.

Hahaha da, asa e. Stai sa vezi dupa lupta ce o sa se comenteze (nu stiu aici, dar prin alte parti o sa fie vuiet mare). Nu m-ar mira daca o vor pune si de o revansa.

Haide ba ca ati luat-o pe urmele lui Ioanitzoaia sau ca nebunii astia care comenteaza fiecare topic de motogp ca a aparut un surub in plus la motoreta.

Șefu, vorbim și noi aici de plictiseală! :))

Va dati seama ce bani se invart in jurul unui astfel de meci?

Mai interesant e dupa parerea mea, ca va urma o revansa, care va genera alti fani si bani!! :10:

La anul va fi Pacquiao vs Jet Li, Jason Statham vs Roy Jones si tot asa....

O să câștige ăla pe care au pus aia banii. Altfel o să fie nasol. :)

Da da, ei nu vorbesc acolo de inferioritate, aia e evidentă, ci de șansele pe care le are să crape. E extrem de slăbit, nu are experiență, nu a dus 30-35 de meciuri de 10-12 runde, nu și-a luat peste 100 de pumni în cap pe meci, nu are meciuri de sparring de 10 ori mai multe decât meciuri în ring, se deshidratează mult mai mult decât un boxer normal, că altfel nu prinde categoria, e lichid mai puțin în creier, loviturile sunt amplificate pentru că nu e mult lichid între creier și calota capilară, unde mai pui și cine te lovește. Corpul nu e antrenat și pregătit pt ce urmează să se întâmple. Sigur, 90% nu o să pățească nimic, dar și dacă pățește nu e o surpriză, e un risc asumat. La banii ăia probabil se merită riscul, dar na, bani are suficienți, câteodată trebuie să îți mai și știi limitele.

Multi "botanisti" pe lumea asta!!!....cunoscatori.... :lol:

Ma "calota capilara", ceea ce vezi nu-i intotdeauna ceea ce crezi ca pare a fi...

lollll... ma cracanez de ras daca da connor cu ala de ring...

sunt chiar curios. si btw, connor poate sa treaca la reguli de box, da ala de ce nu poate sa lupte sub reguli de mma? aaaaa ca e de 100 de ori mai greu sa treci spre mma din box decat invers?

Faptul ca toata lumea il subestimeaza pe mcgregor e in avantajul lui.

Mma e un sport mult mai complex si mult mai solicitant fizic decat boxul

Mayweather nu cred ca dispune de forta necesara sa l faca ko,poate doar dintr un accident.invers e foarte posibil,de fapt pe asta cred ca mizeaza toata tactica lui McGregor

Va fi un meci interesant,sper sa fie pe bune si nu o facatura pt pariuri

lollll... ma cracanez de ras daca da connor cu ala de ring...

sunt chiar curios. si btw, connor poate sa treaca la reguli de box, da ala de ce nu poate sa lupte sub reguli de mma? aaaaa ca e de 100 de ori mai greu sa treci spre mma din box decat invers?

Hai ma, pai in MMA orice practicant de greco-romane bate un boxer. Aia care fac BJJ ce sa mai zic. Cert e ca niciun boxer de seama nu a facut trecerea (exceptand doi, demult apusi). Invers, nu stiu de niciun luptator de MMA sa fi facut purici in box. Bine, Kimbo, care a facut box initial, s-a batut pe youtube, a intrat in UFC si apoi a trecut la box profesionist...si nu a facut purici nicăieri. Sunt total diferite disciplinele, cum ar fi snooker vs biliard. Tot cu bile, tac, gauri dar totul foarte diferit. Greu sa treci de la una la alta si sa activezi la nivel inalt cu succes.

Eu cred ca o sa bata Floyd si o sa organizeze revansa pe MMA si o sa bata Connor (nu KO) su asa toata lumea e multumita, demnitatea si fanii sunt pastrati de ambele parti iar ei doi si altii se umplu de bani :))))

Edited by WotRU2Me

Eu aș paria pe o lovitură ilegală a lui McGregor și descalificarea acestuia!

Faptul ca toata lumea il subestimeaza pe mcgregor e in avantajul lui.

Mma e un sport mult mai complex si mult mai solicitant fizic decat boxul

Mayweather nu cred ca dispune de forta necesara sa l faca ko,poate doar dintr un accident.invers e foarte posibil,de fapt pe asta cred ca mizeaza toata tactica lui McGregor

Va fi un meci interesant,sper sa fie pe bune si nu o facatura pt pariuri

Wait, what?!

Știi vreun meci de MMA în care adversarii s-au bătut o oră întreagă? În care erau atât de extenuați încât nu mai puteau să își ridice brațele?!

McGregor nu are ”tactică” pt meciul ăsta, nu poate să câștige un meci cu Maywether, nici dacă boxează cu o mână la spate: Nu are forța, nu are viteza, nu are tehnica, nu are defensiva lui Maywether. Nici nu știe să țină mănușile în mâini naibi! Are alte calități(lovituri de picior, tehnică de pus la podea) pe care nu poate să le folosească aici. Cum să insinuezi că dacă e să câștige Maywether e meci aranjat la pariuri?! Invers da, clar!

@jinx n are nici o relevanta ,pot fi 20 de reprize,e vorba de intensitatea efortului.nu stau sa fac polemici cu nimeni.antrenamentele sunt diferite,intensitatea e incomparabil mai mare intr un meci de mma,de lovituri nu mai zic,iar mc gregor se pregateste de luni de zile pt meciul asta,nu e cazut din plop.

Teoriile ca nu va rezista fizic sunt penibile la nivelul asta,mai degraba mayweather s ar putea sa ramana fara baterii daca se ajunge la final,avand in vedere ca e cu 10 ani mai batran

Ca să îți fac o analogie cu alt sport, atletismul, tu zici aici că unul care a făcut toată viața numai sprinturi se poate întrece cu ăla care a făcut toată viața numai anduranță. Da, MMA-ul este un sport intens, dur, exploziv, de multe ori cu finalitate rapidă, cu lovituri multe și complexe. Boxul este sport de anduranță, de tehnică, de inteligență, de detaliu. McGregor degeaba se pregătește de luni de zile, ăsta e un sport pe care Maywether îl pregătești nu de ani, ci de zeci de ani, cu lovituri, stiluri și tehnică duse la cele mai mici detalii! Cum să lupte McGregor 10 runde când el duce abia 3?! La 10 lovituri ratate McGregor deja gâfâie ca un porc, nu mai poate să stea în picioare. Și da, în box e căzut din plop, pe McGregor îl bate un boxer de juniorat, nu mai zic de unul ca Maywether! Dacă mai vrei altă analogie, e ca și cum un măcelar care a tăiat cu barda toată viața vrea să ajungă într-un an să taie cu precizia pe care o face nu un chirurg, ci cel mai bun chirurg din lume, cu o tehnică pe care a dezvoltat-o 30 de ani. E pur și simplu absurd!

Teoriile că nu va rezista fizic sunt penibile?! Și la 70 de ani Maywether o să ducă mai multe runde decât duce McGregor acum! Și nu, nu exagerez, asta a făcut toată viața, pentru asta s-a pregătit toată viața. Pe când McGregor n-a trecut în viața lui de 4 runde(are condiție fizică pentru intensitate, nu pentru anduranță, nu poți să le dezvolți pe amândouă odată)!

Daca Mayweather trece cu bine de primele trei runde castiga, daca McGregor e destul de inteligent sa-i descifreze jocul lui Mayweather nu are nevoie de mai mult de trei runde să-i arate who's the daddy. Eu tot cred însă că la nivelul ăla de mălai nu se boxează/lupta pe bune. O să aibă oricum grija arbitrii de Mayweather. Și faptul că intervine numărătoarea in caz de bucurie nu este in avantajul lui McGregor. As vrea să câștige dar nu sunt destul de sigur încât să pun bani pe el.

» Post actualizat in 26 Aug 2017 14:58

Daca Mayweather trece cu bine de primele trei runde castiga, daca McGregor e destul de inteligent sa-i descifreze jocul lui Mayweather nu are nevoie de mai mult de trei runde să-i arate who's the daddy. Eu tot cred însă că la nivelul ăla de mălai nu se boxează/lupta pe bune. O să aibă oricum grija arbitrii de Mayweather. Și faptul că intervine numărătoarea in caz de bucurie nu este in avantajul lui McGregor. As vrea să câștige dar nu sunt destul de sigur încât să pun bani pe el.

Nu vreau să fiu gigi contra aici, dar asta cu ”dacă McGregor îi descifrează jocul” Păi ce să descifreze? Nu e joc de șah, nu ai ce să descifrezi, nu are cum să îl bată în nici o rundă. Are o tehnică defensivă și o rapiditate în lovituri și mișcări de nu se compară nimeni din lume cu el la categoria aia. Nimeni din toți ăia care au practicat boxul toată viața. Nu e despre a ”găsi soluția” pentru că asta pur și simplu nu există! Poate doar o șansă într-un milion de o lovitură norocoasă! Care are de-a face cu hazardul, nu cu skilurile celor doi ”pugiliști”. În fine, vedem la 6 dimi despre ce e vorba! :)

Edited by @jinx

un meci in care se presupune ca se va trece de 6 bulioane numai din ppw nu are cum sa se termine in primele 3-4 reprize. zice bine altair, mi-e greu sa cred ca e pe bune.

nu e la 7? asa ziceau. oricum, deschid o bere ca devine legal cu asa eveniment

un meci in care se presupune ca se va trece de 6 bulioane numai din ppw nu are cum sa se termine in primele 3-4 reprize. zice bine altair, mi-e greu sa cred ca e pe bune.

Nici eu nu mă aștept să se termine în 1-2-3. Am și zis, se joacă Maywether cu el până când McGregor obosește și când e clar că nu mai poate îi dă knock out! Așa, să fie toată lumea împăcată, să fie spectacol. Eu zic runda 7-8, cam pe acolo i se termină benzina la un box de ritm mediu. La un ritm înalt termină benzina în a 5-a. Dar la un ritm înalt îl face Maywether praf în primele 30 de secunde, deci nu se pune! My 2 cents

Edited by @jinx

Lol

Mayweather n a facut ko decat niste boxeri fara valoare in primii ani de cariera

Nu are forta in lovitura.irlandezul e o nuca prea tare,daca meciul e pe bune singura sansa reala a lui mayweather e sa l bata la puncte

and my two cents. dar mi-e ca o ia caucazianul pe campii si incepe ca disperatu', lui bani nu-i ramane decat sa livreze. vreau macar sa termin berea daca o tot deschid

https://www.facebook.com/vtdotco/videos/1350734638401708/

Să ai poftă!

Lol

Mayweather n a facut ko decat niste boxeri fara valoare in primii ani de cariera

Nu are forta in lovitura.irlandezul e o nuca prea tare,daca meciul e pe bune singura sansa reala a lui mayweather e sa l bata la puncte

Da, De la Hoya, Pacquaio, Ortiz, Marquez, Ricky Hatton, Arturo Gatti, Juan Alvarez, toți niște nimeni. Să nu mai zic de cele aproape 50 de victorii!! Un nimeni Maywether ăsta. Ți-l împachetează pe McGregor de nu știe ce l-a lovit! Vedem noi la 6!

In programul TV, gala incepe la ora 4 dimineata... asta inseamna ca main event-ul ar trebui sa fie in jur de ora 6, poate chiar mai repede ... deci, puneti ceasurile sa sune.

Edited by xt600