Sari la conținut

moto cu martor ABS in bord dar nu are ABS ..


banat rider
 Share

Postări Recomandate

Salut,ma poate lamuri cineva de ce aceasta mobra are martor de ABS in bord dar la roti se vede ca nu are ... este cumva schimbat bordul ?? daca da..km mai sunt reali ?? despre acest anunt este vb ...https://www.olx.ro/oferta/honda-hornet-pc-41-ID97TGd.html#3979a02820 dar nu raspunde la tel vanzatorul sa ma lamureasca !! Ms


» Post actualizat in 23 Aug 2017 09:26

precizez ca am avut acelasi model de mobra si acelasi an fara ABS si nu avea becul de ABS in bord..

Editat de banat rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pina in 2011 ABS-ul era optional la Honda. Posibil ca bordul sa fi fost unul singur si in afara de indicator (fara bec) sa nu ai nimica. Daca bordul a fost schimbat Km au inceput de la zero la momentul inlocuirii.

 

Dar nu mai bine mai pui 100-200euro si o iei cu ABS?

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=249061259&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelDescription=hornet&maxFirstRegistrationDate=2008-12-31&minFirstRegistrationDate=2007-01-01&pageNumber=1&scopeId=MB

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta are codita de alt model.(2011)..deci posibil trantita bine si asta+transp+inmatriculare+revizie crezi ca merita asta vreo 4000 ?eu zic ca nu !

» Post actualizat in 23 Aug 2017 09:47

La Honda aveam si eu bec de ABS pe bord, desi moto nu avea ABS pentru ca ABS-ul era optional si bordul era comun.

repet,la hornet de 2007 fara abs nu aveam becul deci nu este comun bordul ..

Editat de banat rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Transport 300-350 euro + RAR 100euro = max.500euro, Ala spune 3200 euro negociabil = 3.000 euro bani in mana, Asadar in total 3500 euro.

 

Daca doresti sa o vezi inainte, iei un avion low cost si dai o fuga pina acolo = max.300 euro. Total 3.800 euro.

 

Sau si mai simplu, daca tot esti din Timisoara, te sui in masina 1100 Km dus + 1100 Km intors si tot cam 300 euro costa. Faci o plimbare cu doamna, vizitati Regensburg ca e frumos rau, si daca mai ai 100 euro mai dai o fuga si pina la Jena care este si asta un orasel minunat. Asta ca sa imbini placutul cu utilul. Si daca mai ai si un prieten sa iti imprumute o remorca moto te-ai scos :).

 

Mai cauta ca vine iarna si vei avea oferte bune la preturi mici,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Transport 300-350 euro + RAR 100euro = max.500euro, Ala spune 3200 euro negociabil = 3.000 euro bani in mana, Asadar in total 3500 euro.

 

Daca doresti sa o vezi inainte, iei un avion low cost si dai o fuga pina acolo = max.300 euro. Total 3.800 euro.

 

Sau si mai simplu, daca tot esti din Timisoara, te sui in masina 1100 Km dus + 1100 Km intors si tot cam 300 euro costa. Faci o plimbare cu doamna, vizitati Regensburg ca e frumos rau, si daca mai ai 100 euro mai dai o fuga si pina la Jena care este si asta un orasel minunat. Asta ca sa imbini placutul cu utilul. Si daca mai ai si un prieten sa iti imprumute o remorca moto te-ai scos :).

 

Mai cauta ca vine iarna si vei avea oferte bune la preturi mici,

 

:10: si daca nu iese tranzactia cu motoreta...ramai sigur cu un frumos concediu intr-un orasel fantastic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Și cum eu oricum am drum în Frankfurt la mijlocul lunii octombrie, la întoarcere pot veni prin Regensburg și o aduc la jumătate de preț (150 euro) până în Oradea.


» Post actualizat in 23 Aug 2017 11:40

Deci numai avantaje oricum o iei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

repet,la hornet de 2007 fara abs nu aveam becul deci nu este comun bordul ..

La fel am patit si eu cu Aprilia Pegaso Strada de 2008,are bord comun cu cea cu ABS,d-aia avea martor in bord dar ABS la roti nu.

Nu toate mobrele de genul au bordul schimbat ca si-or tamponat fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vb cu proprietarul si a zis asa ; mobra a fost cazuta si revopsita profesional , martorul de ABS nu are ledul inauntru este astupat cu un dop , in rest nu stiu nimic ca e luata intr-o combinatie ....deci mai caut !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...