Sari la conținut

Accident pe centura 24-08-2017, motociclist decedat.


ashtray.
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ma nu stiu ce se intampla dar in ultima perioada mi-au iesit doi sau trei in fata depasind absolut ca niste cururi, daca nu franam si le faceam loc se infigeau direct in mine.

Nu mai stie lumea sa faca o depasire normala?

Editat de danny_nt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca-mi dau si eu cu presupusul.... poate stiti toti ca pe centura sunt santuri mari in asfalt de la caldura+greutatea tirurilor. Omu poate a vrut sa depaseasca si cand a trecut peste o proeminenta de asfalt din aceea l-a aruncat prea in stanga si de aici panica si lipsa de reactii..... cine stie....

Editat de Santon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca-mi dau si eu cu presupusul.... poate stiti toti ca pe centura sunt santuri mari in asfalt de la caldura+greutatea tirurilor. Omu poate a vrut sa depaseasca si cand a trecut peste o denivelare din aceea l-a aruncat prea in stanga si de aici panica si lipsa de reactii..... cine stie....

mare dreptate in ceea ce priveste kakatul de drum de pe centura

cel putin zona aia este cu santuri de 10 cm, cand treci pe sensul opus sa depasesti zici ca esti cu barca pe val

centura capitalei o banda pe sens ....... 2017

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu cum suporta bucurestenii si lumea in general sa circule pe cacatul ala de centura. Daca as trai in Bucuresti si as fi nevoit sa am de-a face cu centura in fiecare zi, as muri cu 10 ani mai devreme.

ai dreptate,din acest motiv eu nu circul pe asa ceva,prefer(daca pot spune asa) sa traversez Buc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vroiam si eu sa amintesc de acea zona. Trec aproape zilnic catre munca cu motorul pe acolo si este groaznic daca ai nimerit pe banda aia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.stiripesurse.ro/trafic-blocat-pe-centura-capitalei-dupa-un-accident-grav-un-motociclist-a-murit_1214920.html

 

Cam ce ziceam, deci:

"O autoutilitară a lăsat un autoturism să iasă dintr-o curte. Cel mai probabil, motociclistul nu a avut vizibilitate şi a intrat în maşina care a ieşit din curte. În urma accidentului, a rezultat decesul motociclistului"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca si la o situatie din asta statica ti-o furi ce sa mai zic ? atunci cand nu ai instinct de conservare apare buba.

 

Sleaurile alea nu te iau prin surprindere

cand vezi ca unu opreste opresti si tu sa vezi dece a oprit ala, ca poate e baubau in fata lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe un drum cu doua benzi incap lejer trei turisme ,conditia este ca cei de pe laterale sa doreasca sa traga un pic dreapta.Dar nu, zici ca sunt pe calea ferata si aia-i directia.Mai este si rautatea multora care prefera sa-l vada infipt in ceva pe obrasnicul care a intrat in depasire.Bine ,si ? il vezi mort , esti fericit?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate vede si parlamentarul vietii cat de ușor se moare în România. Lui îi arde de zgomotul de pe bulevarde, dar în "spatele" lor pe sosele mor oameni nevinovati zi de zi. Stau ca plavanii în Parlament si-n Guvern pe bani multi degeaba.

Editat de Csj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate vede si parlamentarul vietii cat de ușor se moare în România. Lui îi arde de zgomotul de pe bulevarde, dar în "spatele" lor pe sosele mor oameni nevinovati zi de zi. Stau ca plavanii în Parlament si-n Guvern pe bani multi degeaba.

In Romania se moare in primul rand din lipsa de civilizatie a acestui popor. Nu stiu in cazul de fata daca nu calitatea de cacao a asfaltului a condus la acest accident (asa cum corect s-a pus problema).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat :/

o sa spun asta din nou si din nou, oricui are chef sa auda. cand este trafic in jurul tau, nu il depasi cu mai mult de 20kmh mai mult decat viteza lor. daca merge cu 20 la ora, poate are un motiv, poate cauta momentul propice sa intoarca brusc. daca opreste, probabil ca are un motiv bun, probabil traverseaza un caine strada sau lasa o masina sa iasa din curte. nu o sa inteleg niciodata de ce unora nu le functioneaza instinctul de conservare, dar se mandresc cu asta. nu ma refer la victima, caci nu o cunosc (SPER SA NU O CUNOSC!), dar prea multi viteji traiesc clipa. oricat ai iubi motocicletele, e ridicol si patologic sa le iubesti mai mult decat viata.

Editat de zahei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Surse sigure:

 

- maxi-scuterul (GL 44 SKY) era în depășirea unui camion/tir aflat la rândul său în coloană.

- s-a tamponat cu auto ieșit din curtea unei firme și care a ieșit din dreapta dintre mașinile din coloana.

- scuteristul era în trening și ca protecție avea doar casca.

- nici un echipament în plus însă nu îl salva cred , căci avea foarte mult sânge curs de la cap.

- scuterul era destul de avariat în partea frontală.

- imaginea destul de horror era întregită de valurile din asfalt.

Editat de Tornada
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si le trebuie parafa de la tine?

Mai schimba placa...

 

Nu e cazul de schimbat placa, ideea este ca nu toti ne nastem motociclisti cu experienta in trafic.

 

Legat de santurile din Centura. Ele au fost dintodeauna. Daca tu motociclistul cu simt de aventura te simti instare sa mergi pe acel drum, mult succes.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...