Sari la conținut

sos pipera 2/III, 17:20


einstein1984
 Share

Postări Recomandate

Bikeru dadea blana dinspre rond spre DRPCIV, cineva a intors/facut stanga si l-a imparstiat. Ma duc pana jos sa vad daca se vede numarul


» Post actualizat in 24 Aug 2017 14:38

VL43 GOD, un baiat in uniforma RPG security, i-a intors un opel astra in fata si l-a lovit Ambulanta moto dupa 10 min a constata ca e fara puls riderul... Se face resuscitare.

Martori destui ca era coloana, si camere de secruitate la cladirea North gate poate au surprins.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 102
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Intre sensuri e dubla continua galbena, in unele locuri intrerupta. Dar opelul a intors de pe banda 1, a fost lovit fix in usa soferului perpendicular.

Masaj cardiac oprit, Dumnezeu sa-l odihneasca.

post-12936-0-31537500-1503586291_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot asa e soseaua aia? Mai are putin si face 2 ani de cand zace fara marcaje. E si o strada mica si neimportanta...

Bine, nu e ca si cum daca erau marcaje nu s-ar fi intamplat, dar macar sa continue cu despartitoare, cum e la DRPCIV...

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are marcaje dar sunt temporare, galbene, linie continua cu intermitent la interarile catre dealerii auto. Partea proasta e ca asfaltul s-a lasat dar chenarele de ciment ale gurilor de canal nu, si te zdruncina bine daca nu le vezi. Asta ca un bonus la situatia drumului.
In caz ca ii dadea blana, nu inteleg de ce ai vrea sa dai blana intr-un loc atat de stramt unde pe contrases ai 1km de coloana care ar putea sa intoarca (fie si pe intermitent) in fata ta, iar din dreapta (dealeri Honda, Audi) ies masini.

RIP :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut acum o jumate de ora pe acolo si am apucat sa filmez un pic zona accidentului, tot sensul meu de mers fiind oprit de Politie. Am sa uploadez video-ul pe youtube si pun link-ul aici...macar sa vedeti cum arata partea fatza a motocicletei...avea sigur in jur de 100kmh in momentul impactului...poate chiar mai mult. Asta nu scuza cu nimic soferul care i-a intors in fata...

Pacat...Dumnezeu sa il odihneasca in pace....

 

Un film de 20 de secunde cu zona accidentului: https://1drv.ms/u/s!AoO_lcw7gRkYg8dXF9Wb_Mhuqv9Uyg

Editat de ctr_bgd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@LimpTA - si eu obisnuiesc sa "ii mai dau" pe acea portiune...e drum drept. Toti mai facem asta, dar la ora 17:30 cand ambele sensuri sunt bubuite de trafic...NU ii mai dai blana... Oricand, oricine poate sa intoarca, sa schimbe directie de mers, sa intre mai cu tupeu din cele >10 stradute laterale de la cladirile de birouri.

Am vazut cum il resuscitau...urata imagine... iar motocicleta avea roata din fata intrata in radiator si deformata...

Nu am vazut insa masina implicata in accident ? Daca a fost lovita pe partea soferului, soferul ce a patit ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate era in interventie ceva. Am înțeles mai sus ca purta o uniformă rpg security. Zic si eu.

Autoritățile susțin ca numărul accidentelor fatale din România sunt in scadere, ieri am auzit:))

Prin urmare suntem bine

» Post actualizat in 24 Aug 2017 15:46

Rider ul ... Dumnezeul sa il odihneasca pacat ..

Burn rubber not your soul. Se pare ca s-a răzgândit de la ultima postare poetică

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rider ul ... Dumnezeul sa il odihneasca pacat ..

https://www.facebook.com/asavoaie.vlad?hc_ref=ARSgOP2AE2gHDBeR5AAUuzpHcvUMEYxhSkbUU4W6VukeTIaZjxGgZSC6wev6trU_4LA&pnref=story

 

are 46 nu 43 la numar...

asta am postat si eu mai devreme dar pe urma mi-am dat seama..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce rahat se intampla?
Doua mortale intr-o singura zi?

 

Se presupune ca motociclismul este periculos.. dar nu chiar atat de periculos! Iti rupi o mana, un picior, o coasta.. dar nu iti pierzi viata! :(

 

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace si sa le dea putere celor din jurul lui Vlad sa treaca mai usor peste aceasta nenorocire.

 

Imi vine sa renunt complet la mersul pe strada..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, era 46 la numar. Ctr-bgd cred ca eu ti-am tinut casca in parcare.

Am auzit din cladire motor turat vreo 2-3 secunde si buff.

Am venit cu beverly la munca si am plecat pe jos....

Masina era trasa in parcare pe dreapta, in dteptul motoretei, airbaguri cortine sarite si usa sofer pilaf, sofer 40-50 de ani. Il intreba politia daca a intors fara sa se asigure. Cam mult pana a venit ambulanta, a ajuns paramedicul moto in 10 min si apoi camionul de pompieri si ulteior 2 smurd+1 ambulanta. Fiind la 10-12 m de motoreta fara urme de frecus cred ca acolo a aterizat, toracele o fi fost praf... paramedicul moto nu a gasit puls.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersul pe strada e destul de sigur, in conditiile in care ești in permanenta pe deplin constient de ce se intampla in jurul tau si nu faci nimic din ceea ce un rider imprudent ar face. Din pacate, cum lucrurile astea se dobandesc de cele mai multe ori ca urmare a experienței acumulate, sunt si cazuri cand nu apuca sa acumuleze. In scoala nimeni nu te instruieste si nu-ti deschide orizontul, ramane doar alternativa perfectionarii ulterioare pe la cursuri si clinici organizate. Dar cati stiu de ele si cati din cei ce stiu sunt dispusi sa plateasca (desi e vorba de oasele lor)?

Pacat de ei, lucrurile ar putea sta altfel daca am fi mai educati si mai realisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avea sigur in jur de 100kmh in momentul impactului...poate chiar mai mult. Asta nu scuza cu nimic soferul care i-a intors in fata...

 

 

Asta e unul din motivele accidetelor. Mentalitatea asta. Mergi cu o viteza dubla fata de viteza legala si ai pretentia ca toata lumea sa iti estimeze cum trebuie viteza si sa iti acorde prioritate la poarta cand tu esti in fundul gradinii.

 

Un calcul simplu ne arata ca la 100 si ceva la ora, ala merge cu aproximativ 30 m/s. Daca o manevra d-aia de intors/schimbat banda dureaza 3-4 secunde, vin cam 100-120 de metri. Masurati si voi la pas 120 de metri si vedeti cam cat e. Voi v-ati baga ca aveti timp daca ati vedea ceva la distanta aia?

 

Eu zic ca il scuza destul de mult.

Editat de Endurache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP...

Acuma na, la 50km/h e una, la x2+ cu totul alta, si dpdv al unui impact si din cel al dobitocului care intoarce si are mai multe sanse sa zareasca ghiuleaua. Despre cei ce nu mai sunt doar de bine, dar rpg sau alte "security" nu cred ca fac parte din categoriile care au voie sa circule la interventii cu viteza impusa de necesitati cum zice la lege...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...