Jump to content

Recommended Posts

Salutare colegi !

Givi si Kappa nu cred ca mai au nevoie de vreo prezentare.

- Ce pot insa sa fac este sa incerc sa va aduc pe comanda aproape orice produs pentru orice motocicleta de la aceste doua firme la preturi decente, sub pretul pietei, 'zic eu' .

- Comanda se poate face aici sau la telefon, durata transportului este de 4-5 zile lucratoare iar produsele se pot ridica din Bucuresti, zona Stadionului National sau prin curierat rapid oriunde in tara prin ramburs/depunere in cont. Pentru cataloagele din 2017 imi puteti da o adresa de mail valida la care vi le pot trimite sau pe site-ul lor direct. Pentru oferta de pret prefer aici pe topic si raspund tot aici sau pe PM. Orice alta intrebare aveti, la telefon 0721.10.1986 in orice perioada a zilei.

post-41945-0-35779800-1503658563_thumb.jpg

post-41945-0-66260600-1503658567_thumb.jpg

Chei blank pt Givi? Aproximativ cam la ce pret? Nu mai stiu modelul, le verific acasa

Ataseaza aici catalogul de produse. Eu as fi interesat de un "geamantan" cu tot cu sistem de prindere. Vorbim de o Yamaha MT09. Conform aplicatiei lor, top case 50L ar fi 190 lire iar suportul 158. Exagerat de mult...

Merci,

@ Geo, 10.5 lei ar fi o bucata key blank (z135 este codul)

@Suzuki, nu le pot atasa, sunt mai mari de 16mb (limita forumului) Din ce an este motocicleta ? Vrei suport topcase sau si sidecase ? Da-mi mai multe detalii despre ce doresti.

Edited by sfert

Pai merg la orice model de Givi?

Tind sa cred ca da, are 2mm grosime dar nu scrie la ce modele se aplica. Pare totusi sa fie universala ... Spune-mi mai bine ce topcase ai si incerc sa aflu ... In momentul de fata ai cheie simpla rosie ?

Da, rosie. Ma uit acasa, sper sa scrie pe el... e monokey, daca tin bine minte

Sunt chei diferite. Modelele entry au chei rosii mai ascutite iar cele din gamele mai scumpe chei mai late si mai lungi.

Salutare,

M-ar interesa, daca este si posibil, o oferta de pret pentru 2 produse

Givi E95S

si

KS180T

O zi buna,

Alex

Salut,

Exista vreo rezolvare? L-am luat impreuna cu motocicleta, pana acum l-am folosit asa cum e si nu lasam nimic in caz ca cineva avea idei de a forta.

Dar acum ca as avea nevoie sa il folosesc si sa mai si las ceva in el, cum pot rezolva problema? Sau daca nu merita/exista varianta ”oficiala”, are cineva idei neoficiale?

Edited by Pandy

Pe topcase scrie doar Maxia Monekey, pe sidecase-uri scrie E36. Cheile sunt la fel, difera doar dintii. Lama are cam 9mm latime, 2mm grosime si aproximativ 29mm lungime (mai greu de masurat exact).

Te-ar ajuta daca iti dau seriile de pe chei? Exista "dubluri" facute direct dupa seriile astea?

Pentru Givi monolock as dori doua blancuri, cheia pe care o am este JMA cu seria AB-5D

Salut. As fi interesat de 2 balamale de cauciuc pentru modelul Givi Maxia E55 Tech 3. Cele metalice cu care vine topcase-ul nu se blocheaza si nu permit cutiei sa stea deschisa (trebuie s-o tin cu o mana cand umblu in ea, altfel se tranteste peste mainile mele).

De asemenea, as vrea te rog sa-mi spui daca ai si cat costa kitul suplimentar pentru luminile de frana/semnalizare pentru acest model de cutie.

Multumesc anticipat!

Am avut aceasi problema cu un E460, nu statea deschis capacul chiar si pe plan perfect drept. Ma gandeam serios sa inlocuiesc chingile alea laterale cu unele mai lungi dar problema s-a rezolvat de la sine dupa ce am montat spatarul pasager pe cutie. Greutatea suplimentara a spatarului face acum posibila ramanerea capacului deschis in mod natural.

@menseph. Spatarul ar fi 172 Lei. Pentru Kappa primesc preturile actualizate saptamana viitoare si atunci iti pot oferi un pret.

@pandy. Ce topcase este, incerc sa iti gasesc incuietoarea cu totul.

@geo. Din ce imi spui pare sa fie blank-ul rosu simplu, din ce vad acum ar fi stock 0, insa cu prima ocazie comand cateva si cand le am gasim o solutie sa iti aduc una sa vezi exact.

@free runner. Am gasit Givi E112 pentru topcase-ul tau si costa 183 Lei. Insa nu gasesc acele 'balamale' de care imi spui. Intra aici si lamureste-ma : http://www.givi.ca/en/replace.php

Cei care au scris pe PM am raspuns acolo, sper sa nu fi omis pe nimeni.

Multumesc.

@menseph. Spatarul ar fi 172 Lei. Pentru Kappa primesc preturile actualizate saptamana viitoare si atunci iti pot oferi un pret.

Ok, astept ambele preturi si ne auzim pentru o comanda probabil.

O zi buna!

Scuze pentru neintelegere ,eu as avea nevoie de doua chei blanc pentru givi monolock

Edited by free runner

Salut, pentru mine era mesajul cu sistemul GIVI E112 ce ziceai ca este 183 lei. Poti comanda setul de lumini. Nu merge link-ul tau insa, ca sa caut acele balamale, sau e accesibil doar de pe PC?

» Post actualizat in 26 Aug 2017 18:26

Salut, pentru mine era mesajul cu sistemul GIVI E112 ce ziceai ca este 183 lei. Poti comanda setul de lumini. Nu merge link-ul tau insa, ca sa caut acele balamale, sau e accesibil doar de pe PC?

Revin cu update, am reusit sa accesez link-ul : http://www.givi.ca/en/replace_detail.php?val=3 mie imi trebuie bucata N (nylon stop cord) - 2 bucati.

E360 modelul vechi.

@pandy. Ce topcase este, incerc sa iti gasesc incuietoarea cu totul.

post-94819-0-92502400-1503809577_thumb.jpg

Un set incuietori, Z228?

Salut,

Z228 sunt 90 Lei, insa din cauza unor probleme personale nu pot onora nici o comanda decat dupa data de 12 - 09.

Pe topcase scrie doar Maxia Monekey, pe sidecase-uri scrie E36. Cheile sunt la fel, difera doar dintii. Lama are cam 9mm latime, 2mm grosime si aproximativ 29mm lungime (mai greu de masurat exact).

Te-ar ajuta daca iti dau seriile de pe chei? Exista "dubluri" facute direct dupa seriile astea?

mergi la un silca service center ca fac aia chei de orice si au o suta de blankuri.

Salut ,

Ma intereseaza un parbriz pt DL650 din 2007 si am gasit de la Givi/Kappa modelele D260ST/KD260ST. Imi poti spune te rog care sunt diferentele dintre ele exceptand pretul si grosimea lor ?

Si un pret pt fiecare te rog

KVE58A si KRA692.

Multumesc!

Edited by turbodiesel

@ Marius - Am discutat in privat, comanda este pe drum.

@ Turbo Diesel - KVE58A = 1210 Lei / KRA692 = 690 Lei

» Post actualizat in 03 Nov 2017 12:18

KVE58A = 1450 Lei

Pretul de mai sus este pentru cel de 42 L