Sari la conținut

Accident sun plazza


alzayr
 Share

Postări Recomandate

Din viteza:

 

3 polo-uri de politie si o duba tot de politie, politisti dirijand traficul, nici o salvare prin zona.

 

Moto (pare sa fie o Honda Hornet albastra) a intrat sub o masina la trecerea de pietoni de dupa Sun inspre pod.

 

Sper sa nu se fi lasat cu RIP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si inca unul la lidl popesti ....mobra acrosata de jipan

Am trecut acum pe langa ala de la Lidl. Urat. Ceva supermoto cu nr de IF cu Volvo XC90. Urcau mobra acum pe platforma. Mai erau cativa bikeri pe acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel de la Sun cand am trecut eu pe la 8 nu era cu niciun RIP. Sper sa ramana asa. Nu stiu cauza dar cred ca passatul (sau ce era) a cedat trecerea iar motociclistul venind de sus, e posibil sa nu fi avut timp sa opreasca si a culcat-o...de asta era si busita motocicleta rau de tot sub fundul masinii.

Doamne ajuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Motociclistul a încercat să depășească pe linia de tramvai, a pierdut controlul și a intrat în refugiu, după care a fost aruncat în autoturism", a spus Munteanu."

 

 

https://www.agerpres.ro/social/2017/08/25/motociclist-accidentat-pe-calea-vacaresti-a-fost-prins-sub-un-autoturism-21-00-40

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O fi crosetat un pic si cand a iesit spre sina s-a trezit cu saracia aia de refugiu.Pt cine nu-l stie sau crede ca Vacarestiul este o sosea larga si goala ,este o adevarata capcana.

» Post actualizat in 27 Aug 2017 16:54

O data pe sapt vad cate unul cocotat sau cu masina tandari pe refugiul ala

» Post actualizat in 27 Aug 2017 16:56

Nu ai cum sa-l vezi daca esti aproape de masina din fata si intri in depasire in scurt

» Post actualizat in 27 Aug 2017 17:00

Sanatate baiatului

» Post actualizat in 27 Aug 2017 17:06

Refugiul ala ori trebuie presemnalizat cum trebuie ,ori desfiintat ,ca de subtraversare banuiesc ca nu poate fi vorba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Virgil, si chiar si asa liniile astea arata de 10 ori mai bine ca multe care sunt in functiune. Nu sunt cratere la limita fierului, nu sunt bucati rupte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urca unul pe refugiu , urca doi apoi douazecisidoi, trag dracului doua linii continue pe langa sina si cateva sageti spre dreapta. pt avertizare.Plus ca au gatuit acolo cu statia pe dreapta si refugiul pe stanga.Le decalau un pic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Refugiul ala desi stiu de el, era sa il iau si eu de vreo cateva ori , oricine ar zice, este pus d-a-n pixulea pe strada, linia de tramvai nu are nicio problema , dar refugiul ala e de (cuvant urat) .


Daca mergi drept pe banda 3, liber, curat si dintr-o data apare un refugiu pe jumatate de banda si apoi se continua banda, niciun marcaj, nicio linie trasata daca ai duba in fata si merge cu 50 si il ocoleste si tu o secunda nu esti prezent in trafic si te uiti la muzica sau altceva, in timp ce duba il ocoleste , nu-l ratezi.


Oricum ala e moarte si pentru pietonii care traverseaza pe acolo , este bomba cu ceas.

Editat de Marian Vladau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

locurile in care se intampla frecvent accidente (ca doar pe la politie si salvare ajung toti dupa genul asta de accident)ar trebui comunicat primariei ,itb-ului si gasite solutii.Cei de la politie fac cfl-uri,itb-ul lipeste bordurile dislocate la loc , service-urile isi freaca mainile si toata lumea este fericita , mai putin ghinionistii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Refugiul ala este distrus in permanenta. Mai mult de o saptamina nu sta "reparat". Mereu vad bordurile aruncate da masinile ce intra in el. Eu il stiu, ca merg zi de zi, dar pentru vizitatorii cartierului este capcana sigura. Trebuie presemnalizat, facuta o prelungire de bordura de la refugiu catre Sunplaza, in forma de triunghi, cum au multe peroane ale statiilor de tramvai. Primaria este principala vinovata pentru indolenta de care da dovada. Vorbesc si despre foartele multe statii de tramvai de pe aceeasi artera rutiera, se termina in lateral cu unghi drept. Statiile normale se termina in triunghi, in caz de acrosezi una, doar te arunca in dreapta. Cele in dreptunghi, te sui pe ele, daca-s pietoni prezenti, ii macelaresti. Firma care schimba, lipeste la loc cele citeva borduri dislocate saptaminal, a facut avere numai din aceasta indeletnicire. Sint zeci, sute de refugii pietonale, dar asta e campion la accidente.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu merg zilnic pe acolo si de fapt acolo la refugiu..cel de pe banda din mijloc te impinge spre refugiu pentru ca se ingusteaza putin benzile si lumea nu stie sa-si tina banda..eu prefer sa stau pe prima daca nu am autobuz in fata ca sa nu am discutii dupa aia. In plus intersectia aia(de la sudului) merge mai prost de cand a fost terminata..eu acum cand vin de pe Oltenitei ies mult mai greu in Vacaresti..mi s-a lungit timpul cu vreo 10 minute si inca e vacanta.

 

Motociclistul cum a scapat? Citeam ceva de resuscitare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

locurile in care se intampla frecvent accidente (ca doar pe la politie si salvare ajung toti dupa genul asta de accident)ar trebui comunicat primariei ,itb-ului si gasite solutii.Cei de la politie fac cfl-uri,itb-ul lipeste bordurile dislocate la loc , service-urile isi freaca mainile si toata lumea este fericita , mai putin ghinionistii.

Institutiile statului nu prea comunica intre ele. E greu. Mie imi spun mereu sa fac eu adresa catre una sau alta...Politia catre administratia strazilor, administratia catre politie, Adp-ul catre...politia comunitara s.a.m.d. Ei nu pot comunica intre ei, au greturi!? Stau cate unii si freaca pisica la cate un dispecerat si pe ce bani...Au o lehamite in ei grozava. Trebuie sa alerge cetateanul de la una la alta clasic, cu ea cu sesizarea in mana. Eu i-as obliga prin lege sa inregistreze si sa dea cazul mai departe celor competenti odata intrati in posesia anumitor informatii, daca mai ales tine de siguranta publica, daca sunt sanse ca cineva sa se accidenteze. Daca nu au facut-o, sa raspunda penal in caz de accident cel vinovat de nepasare si miseirupism.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...