Sari la conținut

"problema?" bujii k2 750


radiusG
 Share

Postări Recomandate

Va salut. Am schimbat bujiile de vreo cateva zile (ngk cr9e), fara sa stiu ca bujiile vechi erau din acelea iridium (am motoru din 2015 si nu am umblat niciodata la bujii) . De atunci, motorul imi merge cam "aiurea" . Merge tremurat, se simte tremuratu in ghidoane, si in decelerare din ture mari am niste explozii in toba de mi tremura si casca in cap . E o problema cu bujiile? Modelu asta cere neaparat iridium? Am inteles ca din cauza bujiilor nu se arde benzina cum ar trebui si ajunge in toba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multa lume face greseala asta ...crede ca daca pui bujii iridium direct o faci naveta spatiala si simti in accelerare ceva wow .....ghinion no sa simti ....Referitor la problema ta ceva imi zice ca nu ai indesat cum trebe fisele pe bujii cand le-ai montat ,sau una din ele nu merge etc pot fi multe cauze ,sfatu meu e sa iei tot de la inceput sa le dai jos sa vezi culoarea lor sa vezi daca functioneaza toate dupa care pui tot la loc ca in manual

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Verifica daca ai inpins bobinele de inductie pana la cap peste bujii

2.Verifica mufele sa fieconectate corect,sa ni ai 2 garnituri la una dintre bobine

3.Verifica valva de PAIR sa fie montata corect,furtunele conectate.

4.Verifica furtunele de vacum de la MAP sa fie conectate,si sa nu fie crapate

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cu bujii fake tot mergi 10k km , doar ca se mananca mai repede electrodul sau crapa ceramica.

Eu cand am avut nesansa sa cumpar NGK-uri din Romania la prima blana un electrod pur si simplu s-a topit... am ajuns acasa in 3 cilindri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cand am avut nesansa sa cumpar NGK-uri din Romania la prima blana un electrod pur si simplu s-a topit... am ajuns acasa in 3 cilindri.

pai cine te-a pus sa iei din spate de la obor :) se mai intampla

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...