Sari la conținut

Suzuki Hayabusa Gsxr1300 New Genereation


Altharis
 Share

Postări Recomandate

Exista ceva informatii referitoare la noua generatie a celebrului model? si aici nu ma refer la linkuri pe internet, poate cineva stie mai multe?

Si daca tot vorbim de Hayabusa, care ar fi impresia despre generatia actuala?

As aprecia mult raspunsurile voastre. :lol:

 

Si daca am facut ceva gresit cu postu asta, sorry da sunt nou pe forum. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 57
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Hayabusa a fost si ramane un Brabus al motocicletelor. maxim de confort la maxim de viteza. nu e pentru cei care stau numai cu genunchiul pe jos. daca esti speedfreak iti iei mai degraba o motocicleta usoara de 1000 cc. Hayabusa e regele touringurilor, chiar daca are acceleratie de supersport. pune pe ea cutiile de bagaje si pleaca in turul europei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hayabusa a fost si ramane un Brabus al motocicletelor. maxim de confort la maxim de viteza. nu e pentru cei care stau numai cu genunchiul pe jos. daca esti speedfreak iti iei mai degraba o motocicleta usoara de 1000 cc. Hayabusa e regele touringurilor, chiar daca are acceleratie de supersport. pune pe ea cutiile de bagaje si pleaca in turul europei.

 

 

ce zici de kawa zzr 1400 care-l si intrece ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal boco, asteptam un troleibus si de la ducati...

 

 

parca am citit in ceva revista ca vor sa-i puna la hayabusa 6 cilindrii

Editat de BLACK SPIDER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect. poate am uitat sa precizez: hayabusa e regele touringurilor pentru sportivi, nu pentru pensionari. ca tot s-a adus vorba de paneuropean si seria K.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, oameni inalti pe care nu-i multumeste ceva de genul paneuropean. Nu numai ca stai incomod pe un dar arati si penibil - io am 1.90 si pe supersport arat ca urangutanu pe tricicleta :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba ce tare :rose:

 

Record pentru Hayabusa

 

Americanul Ken Merena incearca sa bata recordul mondial pentru viteza pe un vehicul pe doua roti

 

Americanul Ken Merena incearca sa bata recordul mondial pentru viteza pe un vehicul pe doua roti folosind o motocicleta Suzuky Hayabusa cu turbocompresor. El nu a ales locatia de la Salt Lake, unde se desfasoara majoritatea acestor teste ci a preferat sa inchida o bucata mai putin circulata din autostrada 89 din Utah, pentru ca experiența să se apropie cât mai mult de condițiile reale. Până acum recordul la clasa sa pe doua roti îi aparține lui John Noonan, care a atins viteza de 417 km/h. Momentan Merena se pregateste si a facut deja cateva teste, sperand sa atinga viteza de 418 km/h pe asfalt cu Hayabusa sa.

 

Hayabusa noului mileniu

 

Desi oficial nu a fost data nici o declaratie, zvonuri interne din cadrul companiei nipone Suzuki au lasat sa se inteleaga ca urmatoarea Hayabusa ar putea avea sase cilindri in linie

 

Desi oficial nu a fost data nici o declaratie, zvonuri interne din cadrul companiei nipone Suzuki au lasat sa se inteleaga ca urmatoarea Hayabusa ar putea avea sase cilindri in linie, consecinta directa a aparitiei lui Kawasaki ZZR 1400, primul rival pe masura al celei mai rapide motociclete de serie din lume.

post-12587-1168974786.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

zzr1400 primul rival pe masura? :rose: zx12r in afara de viteza maxima unde nu era si nici nu este departe de busa o "face" din toate pozitiile!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zzr1400 primul rival pe masura? :rose: zx12r in afara de viteza maxima unde nu era si nici nu este departe de busa o "face" din toate pozitiile!

Busa a fost declarata regele si asta de piloti PROFESIONISTI ,in diverse teste!!!

 

Ps:parca aveai un zx din nu stiu ce an care se ridica din gaz intr-a treia...nu pui poze sa vedem si noi bestia??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ducati nu va scoate niciodata un troleibus sa-ti fie clar!va scoate un tranvai. :lol: :D :rose:

 

Tramvaiul e mai demult pe piata decat troleibusul. :D

Cam ca Ducati fata de altele. :D

 

PS: Sper ca voi stiti de gluma. Nu ca altii.

:blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Japanese: The Japanese word for the falcons is ハヤブサ hayabusa, written with the Chinese character 隼. Unmodified, this refers to the Peregrine falcon (Falco peregrinus).

 

Dar banuiesc ca stiati. :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi oficial nu a fost data nici o declaratie, zvonuri interne din cadrul companiei nipone Suzuki au lasat sa se inteleaga ca urmatoarea Hayabusa ar putea avea sase cilindri in linie, consecinta directa a aparitiei lui Kawasaki ZZR 1400, primul rival pe masura al celei mai rapide motociclete de serie din lume.

 

e tare asta cu zvonurile interne

 

ori e zvon ori e informatie interna.... de unde ai articolul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Busa a fost declarata regele si asta de piloti PROFESIONISTI ,in diverse teste!!!

 

Ps:parca aveai un zx din nu stiu ce an care se ridica din gaz intr-a treia...nu pui poze sa vedem si noi bestia??

 

Probabil ca la testele astea te referi: http://www.angelfire.com/linux/ldrpg/

Ca busa a fost cel mai mare succes nimeni nu poate nega dar nu mai induce lumea in eroare cu performantele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

@ silviu: desi e off-topic, cand o sa fie gata o sa vine si pozele! eu din pacate nu am asa de multi bani incat sa il termin numai in timpul care trebuie sa-mi vina piesele ce mai lipsesc si cat imi ia sa le montez! :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...