Sari la conținut

Accident Bacau- 1000RR vs Autobuz(pilot decedat 22.09.2017!)


ettore
 Share

Postări Recomandate

bine ca o scapat!! evident are pricepere omul ...nu conteaza daca o gresit, toti o comitem, ideea este sa scapi cu viata si sa nu omori pe careva.

 

Insanatosire grabnica

Ce pricepere?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 83
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ce noroc a avut ca a intrat pe usa,daca lovea autobuzul in orice alta parte era mult mai grav...in ce hal s-a dezmembrat motorul.

 

Cand vezi asemenea accidente parca te face sa te gandesti de 5 ori inainte sa te dai zmeu cu motorul..pacat ca avem memoria scurta(ma refer strict la mine si cum merg pe strada)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PFUUU

Oare cum este riderul?

Oare cum este riderul? dar oare cum sunt cei care erau in autobuz in spatiul ala?

 

Hai ca in Bacau poate nu sunt foarte multi ce folosesc autobuzul, dar ce s-ar fi intamplat in Bucuresti pe o linie ca 123 de la Unirii.? S-ar fi incadatrat la atentat terorist : )))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca o scapat!! evident are pricepere omul ...nu conteaza daca o gresit, toti o comitem, ideea este sa scapi cu viata si sa nu omori pe careva.

 

Insanatosire grabnica

😂😂😂 clar are pricepere. Foarte reconfortant sa stiu ca toti o comitem si ca e important sa scapi cu viata si sa nu omori pe cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trist. Grabnica insanatosire!

Buna ca reclama de eficienta ABS / BMW :(

Vezi ca franele pe mobra aia sunt dracu gol. Ramai fara outze instant daca o pisti nitel mai tare si nu te tii bine de coarne/rezervor :)

 

Multa sanatate riderului. Cred ca a fost cumva norocos (daca se poate spune asa) ca a nimerit la usi si nu direct intr-o laterala a autobuzului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E in coma indusa, intra in operatie.

Cum asa?

Pana la urma ce are? Intelesesem ca doar mainile rupte. Pentru asa ceva nu-ti trebuie coma indusa...

 

Sper sa nu fie nimic grav :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator silviuZ750N

De departe cea mai mare reusita in 2017 pana acum. L-a batut pe baiatu care a sarit in podu casei cu motoru prin primavara (sau era masina aia?)

Cu motorul 'a zburat' pana in pod..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"coma indusa" e un termen cam impropriu dar folosit de medici pentru a explica pe scurt pacientilor un fel de somn profund indus si mentinut medicamentos, de obicei cu propofol (medicamentul ala care i-a placut lui Michael Jackson). este un fel de anestezie care se face atunci cand pacientul are nevoie, de exemplu, sa fie intubat, si care se mentine pe toata perioada intubarii. mai e utila si pentru managementul durerii (eu am avut parte de asa ceva pt cateva zeci de minute ca sa imi alinieze si sa imi puna in ghips toate fracturile deodata si ca sa imi monteze un tub pleural pentru pneumotorax). sau se face pt proceduri care nu necesita anestezie generala "pe bune", ci doar somn profund, gen colonoscopie sau chiuretaj (nu e cazul aici dar nu imi vin alte exemple).

cam atat pentru momentul medical de astazi.


» Post actualizat in 12 Sep 2017 13:04

Motorul a fost urcat in autobuz dupa finalizarea cercetarilor.
Nu a ajuns acolo la momentul inpactului.

adevarul este ca in articolul din ziar scrie ca doar motociclistul a fost proiectat in autobuz. iar epava apare intr-o poza pe asfalt. totusi, de ce ai urca-o in autobuz?!? s-au terminat platformele pentru deplasarea la politie si moldovenii sunt oameni practici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...