Sari la conținut

Bulgaria intr-o singura zi


SuzukiRf600R
 Share

Postări Recomandate

E mai comod sa va scriu, decat sa fac research de unul singur...da da stiu nu sariti pe mine.

Datele problemei sunt urmatoarele:

- se pleaca cu motorul din Bucuresti spre Bulgaria

- se doreste drum bun si serpentinos

- se doreste sa se vada obiective cat mai multe (am auzit ceva de Sumen..., mai sariti cu alte idei)

- se vrea hrana la stomac.

- retur pe alt drum pentru a mai vizita SI altceva

 

Totul se face intr-o singura zi.

Persoana a carui traseu va fi urmat...va primi din partea mea multa recunostinta publica, in piata "Forumului".

 

Alecsandru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca era pe aici un traseu "Curbe Bulgaresti" (or smth).

 

Era mai comod sa cauti ;)

 

LEDIT: Ia vezi aici: /index.php?/topic/741445-duminica-11-sept-pasuri-bulgaresti/&do=findComment&comment=4236651

 

sau: /index.php?/topic/748880-curbe-bulgaresti/

Editat de ovi_ice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca era pe aici un traseu "Curbe Bulgaresti" (or smth).

 

Era mai comod sa cauti ;)

 

LEDIT: Ia vezi aici: /index.php?/topic/741445-duminica-11-sept-pasuri-bulgaresti/&do=findComment&comment=4236651

 

sau: /index.php?/topic/748880-curbe-bulgaresti/

primul link este doar de INFORMARE nicidecum de facut intr o zi...... in cazul in care nu ai ADN de BOBARIU.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca era pe aici un traseu "Curbe Bulgaresti" (or smth).

 

Era mai comod sa cauti ;)

 

LEDIT: Ia vezi aici: /index.php?/topic/741445-duminica-11-sept-pasuri-bulgaresti/&do=findComment&comment=4236651

 

sau: /index.php?/topic/748880-curbe-bulgaresti/

pica amandoua...merci

 

Nu vor sa mearga nicaieri....doar se lauda si-si fac alibi la neveste :lool:

rugam invidiosii sa se abtina :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E mai comod sa va scriu, decat sa fac research de unul singur...da da stiu nu sariti pe mine.

Datele problemei sunt urmatoarele:

- se pleaca cu motorul din Bucuresti spre Bulgaria

- se doreste drum bun si serpentinos

- se doreste sa se vada obiective cat mai multe (am auzit ceva de Sumen..., mai sariti cu alte idei)

- se vrea hrana la stomac.

- retur pe alt drum pentru a mai vizita SI altceva

 

Totul se face intr-o singura zi.

Persoana a carui traseu va fi urmat...va primi din partea mea multa recunostinta publica, in piata "Forumului".

 

Alecsandru

am 33 l rezervorul .... il umpli si te alerg pe curbe si ti fac si rezervare la restaurant de soi.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- se doreste drum bun si serpentinos

- se doreste sa se vada obiective cat mai multe (am auzit ceva de Sumen..., mai sariti cu alte idei)

 

Astea nu prea merg mana in mana. Ori alergat pe curbe, ori vazut obiective.

 

N-ai zis cati km poti sa faci pe zi, cat timp esti dispus sa pierzi pt vizitat, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand pleci si cati km vrei faci?

Eu duminica as avea niste timp si vreau neaparat sa ajung in BG.

cer idei si nu oameni de mers la drum. am cu cine...

 

 

sa traiesti

Astea nu prea merg mana in mana. Ori alergat pe curbe, ori vazut obiective.

 

N-ai zis cati km poti sa faci pe zi, cat timp esti dispus sa pierzi pt vizitat, etc.

drum serpentinos nu inseamna neaparat alergat pe curbe, insa nu as vrea sa fie drept :) in subiect am scris "intr-o singura zi"...deci totul se rezuma la o zi.

merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

 

Iti recomand ruta Bucuresti - Ruse - Shumen - Aytos -Burgas (280KM). Vei gasit tot ce trebuie: asfalt foarte bun, drum drept pentru viteza si curbe multe. O cazare + mic dejun in Burgas costa de la 30 euro in sus (iti recomand hotel Doro - este printre cele mai bune din Burgas).

Editat de Florin_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

 

Iti recomand ruta Bucuresti - Ruse - Shumen - Aytos -Burgas (280KM). Vei gasit tot ce trebuie: asfalt foarte bun, drum drept pentru viteza si curbe multe. O cazare + mic dejun in Burgas costa de la 30 euro in sus (iti recomand hotel Doro - este printre cele mai bune din Burgas).

Merci de interes, dar e lunga tura si nu se doreste cazare. Merg prea in sud, iar drumul asta ar fi mers facut din doua bucati: dus sambata, intors duminica.

 

drumul asta ar fi: https://www.google.ro/maps/dir/Bucure%C8%99ti/Shumen+Fortress,+%C5%9Eumen,+Bulgaria/43.9494293,27.2920921/Bucure%C8%99ti,+Municipiul+Bucure%C8%99ti/@43.8447284,26.0013793,9z/data=!4m21!4m20!1m5!1m1!1s0x40b1f93abf3cad4f:0xac0632e37c9ca628!2m2!1d26.1025384!2d44.4267674!1m5!1m1!1s0x40a58a9964edb073:0x1094fd801fdef66a!2m2!1d26.8945469!2d43.2625973!1m0!1m5!1m1!1s0x40b1f93abf3cad4f:0xac0632e37c9ca628!2m2!1d26.1025384!2d44.4267674!3e0?hl=ro

 

Pareri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea sa fie cam trist DN7 ala...si nush ce sa zic de asfalt...pe street view nu arata prea bine.

 

Eu m-as intoarce pe E772 directia Veliko Tarnovo , apoi pe E85 catre Ro. Vizitezi cetatea Shumen, Veliko (unde poti sa mananci), eventual pe drumul de intoarcere opresti la Basarabovo, faci o cruce, scuipi in san si te rogi sa nu fie coada mare la vama ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cer idei si nu oameni de mers la drum. am cu cine...

 

 

sa traiesti

drum serpentinos nu inseamna neaparat alergat pe curbe, insa nu as vrea sa fie drept :) in subiect am scris "intr-o singura zi"...deci totul se rezuma la o zi.

merci

Ca idee, cand faci un topic de genu' asta, se dau mai multe detalii, macar cat ai vrea sa mergi (ore si km).

Eu o sa fac un traseul in genu' asta probabil, dar nu sunt incluse vizite: https://goo.gl/maps/4FJHKyh8MEQ2 . Daca incluzi si vizite, cred ca trebuie sa mai tai din ele sau din traseu, sau sa pleci devreme de tot si sa te misti repede.

Spor!

 

Nu vrea sa te ia cu el. Cica esti urata.

Damn it... Promit ca-mi fac operatie estetica pana atunci :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca idee, cand faci un topic de genu' asta, se dau mai multe detalii, macar cat ai vrea sa mergi (ore si km).

Eu o sa fac un traseul in genu' asta probabil, dar nu sunt incluse vizite: https://goo.gl/maps/4FJHKyh8MEQ2 . Daca incluzi si vizite, cred ca trebuie sa mai tai din ele sau din traseu, sau sa pleci devreme de tot si sa te misti repede.

Spor!

 

Damn it... Promit ca-mi fac operatie estetica pana atunci :(

 

Merci de sugestie. Drumul propus de tine e out of scope for me, dar sper sa ai o vreme faina si un drum cat mai bun, fara incidente.

 

Cheers

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi, dacă e mai comod să facă research atunci de ce n-ar fi și out of scope ? Adică, mi-e lene să caut eu, dați-mi voi posmagii. A, asta nu-i de nasul meu. Sună ca naiba. În engleză totul capătă altă dimensiune, e mult mai rafinat. Ce știm noi, ăștia fraieri ?

Editat de Muretto Grundieg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi, dacă e mai comod să facă research atunci de ce n-ar fi și out of scope ? Adică, mi-e lene să caut eu, dați-mi voi posmagii. A, asta nu-i de nasul meu. Sună ca naiba. În engleză totul capătă altă dimensiune, e mult mai rafinat. Ce știm noi, ăștia fraieri ?

+1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...