Sari la conținut

Ce agregat cu ataÂş să aleg?


nycku
 Share

Postări Recomandate

Salut, vreau sa îmi iau şi eu o motociletă cu ataş, ce recomandări aveţi:

- să fie fiabilă

- să nu facă nazuri la drumuri lungi

- să poată merge cu o viteză de croazieră de 80km/h.

Rog nişte păreri şi după achiziţie să ne vedem la cât mai mulţi km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In functie de buget . Poti lua un r1200gs sau un k1600gt si sa le atasezi un atas pivotant aau ciar cei de reprezentanta ural fac prindere si cred ca si atas pentru r1100r pe la 4000euro ( cam scump). Asta daca vrei ceva mai fiabil . Singura motocicleta in productie cu atas e ural si costa de noua vreo 12-13000 euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai si primul post cine l-a scris?! Te poseda vreun duh rau? De la IZH si Dnepr sa ceri sa fie fiabile, sa nu faca nazuri la drum lung, si viteza de croaziera de 80km/h cu doua (3?) persoane si bagaje?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mă gândeam la yn ij sau depnr, ceva până la. 2000, euro

croaziera la 80 cu atas doar cu ural nou sau cu motor modern si atas adaptat. Ij nu are suficienta putere pt asa ceva; Dnepr nu are suficienta fiabilitate pt asa ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, vreau sa îmi iau şi eu o motociletă cu ataş, ce recomandări aveţi:

- să fie fiabilă

- să nu facă nazuri la drumuri lungi

- să poată merge cu o viteză de croazieră de 80km/h.

Rog nişte păreri şi după achiziţie să ne vedem la cât mai mulţi km.

Salut , baietii de la mymoto au asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- să fie fiabilă

fiabilitatea e pasiunea romanului ... ca d'aia suntem neam de tractoristi , nu , orice cotet ti-ai lua nu o sa fie fiabil

 

- să nu facă nazuri la drumuri lungi

vezi mai sus

- să poată merge cu o viteză de croazieră de 80km/h.

viteza de croaziera pe dn-uri trebuie sa fie minim 90 km/h ca sa nu te depaseasca tirurile , sa nu te pui inutil in pericol ...

 

nici un cavaler al fierului de pe aici n-o sa-ti spuna despre cosciugele astea pe roti , FRANEAZA SI VIREAZA MAI PROST CA UN TIR !!!

 

 

drumuri lungi ... muhahaha , este ca nu ai mers nici 1 km pe ceva cu atas?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ural 65o 9o croaziera cu pasager si multiple bagaje. Am facut cu motorasul ala 8o ooo de km fara reparatii majore. Insa numai cu piese de la reprezentanta Ural. Deficitar la ea sunt suspensiile si franele care se pot imbunatatii insa cu costuri suplimentare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mers nicodată cu o motocicletă cu ataş, dar îmi plac cum arată, şi mă gândeam să iau una, şi să merg cu ea prin ţară.

Nu mă pricep deloc la mecanică, nu am nici cea mai vagă idee despre motocicletele cu ataş încă, dar niciodată nu e prea târziu să învăţ.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ceva modificari la aprindere si carburatoare vacumatice montate dupa face croaziera 80 km /h dar cum se spunea mai sus frinele trebuiesc imbunatatite (aprinderea si carburatoarele nu mai dau probleme, are un cuplu in turatii joase ff bun si consum irizoriu fata de configuratia originala) poate o centrare mai atenta a rotilor ... si merge super . Cu virajele la categoria atas treburile se mai schimba ceva mai rigid , trebuie un pic de antrenament transmisia cu , cardan este mai rigida .

Ca moto comunista e super , dar ai sa capeti antrenament la mecanica . Daca o tii la 4 ace (mecanic vorbind) este o alta senzatie chiar daca pina acum te ai dat cu jafoneze sau europene .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

As vrea sa-mi iau un sutien ...Nu stiu, nu am mai fost niciodata cu sutien ..Voi ce ziceti ? O sa-mi placa ?

Nu ma pricep ..se asambleaza greu ?..Oare ce sutien sa-mi trag ? Mi-ar trebui unul fiabil si performant.

Am vazut ca umbla si altii cu sutien si imi place cum arata asa....

Rog niste pareri ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fii smexy si umbla fara.

Atasistii sunt un soi anume,eu mereu i-am apreciat. Nu inteleg de ce atata negativitate si ofuscare. Oricine poate invata. V-ati nascut in nepra cu atas unii....

Ca idee avem in Braila un nene cu o yamaha virago de 750/1100,nu stiu exact, cu atas. Il vad toata vara plimbandu-se cu sotia. Au amandoi peste 70 de ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fii smexy si umbla fara.

Atasistii sunt un soi anume,eu mereu i-am apreciat. Nu inteleg de ce atata negativitate si ofuscare. Oricine poate invata. V-ati nascut in nepra cu atas unii....

Ca idee avem in Braila un nene cu o yamaha virago de 750/1100,nu stiu exact, cu atas. Il vad toata vara plimbandu-se cu sotia. Au amandoi peste 70 de ani.

De 750

post-47416-0-00725700-1506678122_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...