Sari la conținut

Aplicatie alerte Masina (si motociclete)


pitesti2010
 Share

Postări Recomandate

Salut,

Este gata. Trebuie doar sa inchizi si sa redeschizi aplicatia.

In general, cei care doresc promotia, este sificient sa imi trimita in PM adresa de email cu care si-au facut contul. Este bine si aici dar, daca sunt adrese de email ce nu trebuie sa fie publicen folosim PM.

Daca apar intrebari de utilizare, cu mare placere iti raspund.

In privinta masinilor cu combustibil dual, nu s-a gasit o rezolvare convenabila. Sper sa nu incurce prea mult acest lucru.

» Post actualizat in 11 Mar 2018 08:00

iOS?

 

Salut,

incepand de astazi, aplicatia Alerte Masina este disponibila si pentru utilizatorii de iPhone, in Appstore. M-au anuntat baietii ca s-a publicat si se poate descarca.

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 99
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Super aplicatie , am scapat deja de vreo 2 chestii de facut , revizii , RCA , rovinieta ,,,,,,,,,,,,,,,

 

Telefonul este bun ca iti aduce aminte tot timpul , as fi fericit insa sa trec datele in aplicatie de pe computer. mai ales pentru tot ce este revizie , sa ramina tel eventual doar pentru alimentare.

Felicitari si mai departe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut Alex, am primit si am si trimis pentru activare. Iti multumesc in numele lor pentru vorbele frumoase!

 

Ca si ultime imbunatatiri la aplicatie, de aproximativ doua saptamanai se pot primi notificari si pe telelefon, nu doar pe email. In sectiunea "Notificari", aveti posibilitatea sa configurati daca vreti sa le primiti doar pe telefon, doar pe email, sau pe amandoua.

 

Am rugamintea ca cei care nu au facut update la aplicatie, sa faca pentru a avea acces si la aceste functii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Alex, am primit si am si trimis pentru activare. Iti multumesc in numele lor pentru vorbele frumoase!

 

Ca si ultime imbunatatiri la aplicatie, de aproximativ doua saptamanai se pot primi notificari si pe telelefon, nu doar pe email. In sectiunea "Notificari", aveti posibilitatea sa configurati daca vreti sa le primiti doar pe telefon, doar pe email, sau pe amandoua.

 

Am rugamintea ca cei care nu au facut update la aplicatie, sa faca pentru a avea acces si la aceste functii.

Ok.Multumesc

» Post actualizat in 20 May 2018 09:32

Am primit acessul gratuit pentru varianta platita pt. 5 masini

Multumesc.

 

Foarte buna aplicatia,am primit deja prima alerta pe mail si telefon pt un ITP care expira in curand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...as fi fericit insa sa trec datele in aplicatie de pe computer. mai ales pentru tot ce este revizie , sa ramina tel eventual doar pentru alimentare.

 

Salut,

Se pot introduce alertele si de pe computer, doar ca trebuie deschis cont pe firma si sunt alte conditii de utilizare (adica trebuie platit). Conturile pentru firme sunt ceva mai complexe si au nevoi diferite. In astfel de situatii se primeste un modul suplimentar care se instaleaza pe computer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 3 months later...

Si pentru ca a venit si anul 2019, vin si eu cu noutati in privinta aplicatiei Alerte Masina. 

Pe tot parcursul anului trecut, s-a lucrat foarte mult pe implementarea de grafice. Astfel, atat pentru Android cat si pentru iOS, printr-un simplu update al aplicatiei, aveti disponibile si o serie de grafice cu privire la consumul de combustibil, la alimentari, furnizori de combustibil, reparatii, km parcursi, etc.

1408065052_alimentariomasina.thumb.png.f97bd5def0cf0cb04f09b75047c1633f.png 1726194436_alimentarimasini.thumb.png.1f448b3a303d48e3963f18da20c5e499.png km.thumb.png.b89bae3adf4afd7f7441a55406d96f3e.png 1915315450_kmparcursi.thumb.png.bdbf057c934b73fdf121e960798b6c68.png 1612152693_reparatii2.thumb.png.63ba8acf22470219dae0478eeafaa25e.png reparatii.thumb.png.4d5a16eba0b5363ac2a73057aed09dd7.png 

 

Promotia pentru activarea suplimentara, valabila pentru toti colegii de forum, este in continuare activa. Nu va sfiiti sa o solicitati.  🤗

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna observatia cu VW 😂

 

S-a discutat intern daca sa se treaca pe noua grafica, dar s-a stabilit sa ramana asa pentru compatibilitatea cu toate versiunile de Android.  Interesul a fost pentru functionalitatea aplicatiei in defavoarea implementarii Material Design-ului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

deci s-a rezolvat :)

La 18.02.2019 la 10:41, john17 a spus:

Neața!

Merci pt grijă, am intrat pana la urma, au venit mailurile toptan buluc. De fapt e posibil sa fi fost trimise la  timp, doar ca le-am gasit grupate sus, unde in  general sunt chestii promo pe care le ignor, nu apareau ca mesaje necitite. Trebuie sa aplic acum pt a-mi putea introduce tot parcul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

pff.. ce farmec mai are daca stii din timp?

mie-mi plac surprizele 🙃

 

mi-e lene sa citesc tot ca e tarziu si prefer sa aberez + ca ma dor becurile, datele trebuie introduse manual, nu? gen cand alimentezi, cat, consum mediu etc? sau?... (de expirare acte clar trebe @labam )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, toate datele trebuiesc introduse manual. Aplicatia nu se conecteaza la niciun alt site sau alte interfete publice ale autoritatilor. Alertele si avertizarile se genereaza in baza informatiilor introduse de fiecare.

Ramane in continuare valabila oferta de activare gratuita a inca trei vehicule suplimentare, fata de cele doua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Update: acum aveti posibilitatea sa tineti si evidenta punctelor de penalizare, in cazul in care ati castigat cateva. 

 

Se acceseaza astfel:

- "Soferi"

- selectati soferul

- apasati butonul "Incepeti editarea"

- apoi apasati butonul "Adauga o alerta noua"

- selectati din lista  "Puncte penalizare"

- apasati butonul "Adauga"

- completati campurile necesare si apoi apasati butonul "Salveaza"

 

Aceasta informatie nu functioneaza ca si o alerta, ci pune in evidenta punctele acumulate si le afisaza in prim-plan pe cele care se apropie de anulare (expirare).

 

Ramane in continuare valabila oferta de activare gratuita a inca trei vehicule suplimentare, fata de cele doua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 08.11.2019 la 21:26, pitesti2010 a spus:

...

Intrebare intrebatoare: exista posibilitatea de a da cuiva acces pt unul din vehiculele pe care le am in contul meu? Adica sa vada cand expira ceva, sa poata introduce alimentarile de exemplu, dar doar pe acel vehicul, sa nu mi le vada si pe celelalte din cont (asa stiu ca ar merge, ca eu am aplicatia pe 2 telefoane cu acelasi cont).

Merci. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, se poate. Doar ca pe varianta pro, adica platita.

Ca si pret, inseamna 1 euro (fara TVA)/an/masina.

Daca se alege aceasta varianta, se mai creeaza un utilizator cu drepturi de vizualizare, introducere si modficare de date  doar pe acea masina.

Utilizatorul principal o sa aiba in continuare acces la toate vehiculele introduse in aplicatie.

Ca si mentiune, crearea de utilizatori si alocarea de drepturi nu o poti face tu. Aceste lucruri sunt facute de echipa de suport, in baza solicitarii pe email a detinatorului de cont.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Dragi colegi, promotia de 2 + 3 gratuite s-a incheiat. Ramane in continuare valabil gratuit pentru 2 autovehicule (masina, motoreta, remorca, rulota, velier sau avion). 

Utilizati cu incredere aplicatia, iar in cazul in care aveti nevoie de suport cu mare placere va raspund sau va pot suna direct baietii care se ocupa.

 

PS: - mai pot pune o vorba buna pentru inca una gratuita, daca este nevoie. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...