Sari la conținut

Cel Mai Rapid Scooter De 50 Cc


claudiu suzuki
 Share

Postări Recomandate

Am deschis acest topic pentru a-mi satisface o mare curiozitete: sa aflu care este cel mai rapid scooter cu motor de 50 cc.

 

Voi cat ati prins cu ele? Eu am avut un suzuki de 49 de prin '90 care mergea foarte frumos cu 55km/h.Sunt convins ca se poate si mai mult :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 244
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Peugeot JetForce,stock dar cu cilindrul crapat ( :cheers: ) luam 90.Acum cu noua toba si cu role mai usoare pe care o sa le pun inca nu stiu ca nu am mers cu el :lol: dar cred ca in jur de 100.Cand o sa pun si setul motor de 70cc sper la 130 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

60-70km/h mi se pare o viteza suficienta pentru un motoras de 50cc si 4cp...

 

din cate am citit mai de mult... cele mai rapide scutere de 50cc, fara nici o modificare, ar fi Aprilia Sr50 (dar modelele mai vechi '98-2002 , cele care au pe bord 120km/h)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cu malaguti phantom din 2000,50cc,nici o modificare am luat 95...

cu peugeot speedfight2 din 2003,50cc,doar limitatorul dat jos si tzeava finala de la esapament mai mare am luat 110...

cu aprilia sr50,din 2001,50cc,stock am luat 100...

Dar vb de scutere ingrijite si fara probleme,pe drum drept si fara panta...

Dar sa fim si realisti,scuterele nu sunt facute pt viteza...sunt facuta pt a te misca mai usor prin ambuteiajele din oras si pentru distractie sau incepatori

Editat de yOCorni
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate nu iau bani k nici altii nu m-au crezut...dar asa la caterinca facem un pariu pe o bere si facem proba...eu nu stiu ce mi-a facut mecanicu la el k inainte lua vreo 70 si nu mai mult,apoi m-a surprins si pe mine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

70-75km/h e o viteza maxima normala pentru un speedfight 2 stock...dar 110......

 

:D Bai fratilor...nu va suparati pe mine dak nu credeti... :crack: eu va spun k am mers pana mi s-a blocat acul la m'ul de la km/h si in dreptul unui prieten care era cu masina,el mi-a zis k 110 a luat si apoi i-a dat vreo 150 de m-a lasat in spate muuuuult...asa k nu va mai luati de mine k nu am nici o vina,scuterul se duce eu merg :eek: cat de repede pot...

 

:eek: :crack: :D :cheers:

 

Si dak nu credeti,cand aveti drum prin caracal dati un semn de viata si vi-l dau la o tura k sa va convingeti

:) :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iote... eu te cred :D.

Dar sigur ti-a schimbat ceva mecanicul acela.

Nu si poati sa mergi asa di tari fara o mica modificari. :)

 

:lol: Ms pt intelegere frate :cheers: ...nici yo nu stiu dar fara prea multi bani nu cred k i-ar fi convenit sa skimbe prea multe...totusi imi consuma mai mult dekt inainte si nu stiu d c ...

Cu ceilalti nu mai vreau sa ma contrazic...poate ma reprofilez si fac cu ei pe bani k nu mai mere asa frate... :D

Ce benzina mea nu costa bani???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sr de 50 pe injectie mere cu 110 pe bord si in realitate cam cu 95. si runnerul meu arata pe bord la blana 130 si in realitate sun 110 km.h

nu fiti absolut siguri ca ce va arata pe bord la blana e si real ca pe aparatele radar aveti alta viteza :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa spun fratilor mi-au trecut multe scutere prin mana de la stock pana la bestii .

Demaraj : Suzuki Sepia ZZ

Viteza (stock) Piaggio NRG MC2 : 95km/h

Viteza(modificat) Malaguti F12 : 140km/h

Durabilitate: Piaggio NRG MC1 (palaria jos are un baiat merge cu el fara probleme de 3 ani si mai chinuit decat un enduro saracu scuter) :blink: :rose: Noi sa fim sanatosi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...