Sari la conținut

Accident 02.10 C-tin Brancoveanu


Pandy
 Share

Postări Recomandate

Nu am foarte multe detalii, camera nu a salvat filmuletul pentru a avea numarul si alte informatii.

 

Moto neagra - CBF parca, B112MRY sau ceva pe acolo. Mult ulei pe jos. Autoturism Focus.

 

Politistul a zis ca victima se afla la spital, nu poate sa dea mai multe informatii. Din dinamica nu parea ceva grav, neacordare de prioritate, zic eu.

 

Un prieten al victimei a fost anuntat, o sa vina sa ia actele si motorul, daca nu, ramane pe trotuar.


» Post actualizat in 02 Oct 2017 07:17

Edit later:

 

Am aflat mai multe: B880MTY, F4i. Motociclistul era constient cand era in ambulanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am foarte multe detalii, camera nu a salvat filmuletul pentru a avea numarul si alte informatii.

 

Moto neagra - CBF parca, B112MRY sau ceva pe acolo. Mult ulei pe jos. Autoturism Focus.

 

Politistul a zis ca victima se afla la spital, nu poate sa dea mai multe informatii. Din dinamica nu parea ceva grav, neacordare de prioritate, zic eu.

 

Un prieten al victimei a fost anuntat, o sa vina sa ia actele si motorul, daca nu, ramane pe trotuar.

» Post actualizat in 02 Oct 2017 07:17

Edit later:

 

Am aflat mai multe: B880MTY, F4i. Motociclistul era constient cand era in ambulanta.

 

 

B800MTY

 

 

 

22154348_1507558165993405_36206664022473

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca realizezi ca circuli intr-un oras sufocat de trafic si te adaptezi, este destul de sigur sa circuli in Bucuresti pe 2 roti.

In schimb, o spun cu o oarecare dezamagire, din ce in ce mai multi motociclisti n-au nici cea mai elementara educatie despre condusul preventiv.

Au educatia elemetara a condusului preventiv, dar usor usor uita de ea! Astazi incerci sa depasesti si pe dreapta ca doar pe acolo e loc si nu ti se intampla nimic... incerci si maine... Ba mai mergi si pe linia continua dubla un pic si iar nu se intampla nimic. Asa usor usor uiti de condusul preventiv!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca realizezi ca circuli intr-un oras sufocat de trafic si te adaptezi, este destul de sigur sa circuli in Bucuresti pe 2 roti.

In schimb, o spun cu o oarecare dezamagire, din ce in ce mai multi motociclisti n-au nici cea mai elementara educatie despre condusul preventiv.

Eu realizez ceea ce spui tu si ma adaptez , insa prostia si neatentia altora imi depaseste condusul meu preventiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au educatia elemetara a condusului preventiv, dar usor usor uita de ea! Astazi incerci sa depasesti si pe dreapta ca doar pe acolo e loc si nu ti se intampla nimic... incerci si maine... Ba mai mergi si pe linia continua dubla un pic si iar nu se intampla nimic. Asa usor usor uiti de condusul preventiv!

Hai sa extrapolam putin. Valea Prahovei, duminica, ora de varf. De ce 90% din soferi trebuie sa stea lipiti de linia continua?

Locul ramas pentru depasire este doar pe dreapta. Dar daca ar fi draguti sa stea putin mai departe de linia continua, atunci ar rezolva alte discutii si frustrari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa extrapolam putin. Valea Prahovei, duminica, ora de varf. De ce 90% din soferi trebuie sa stea lipiti de linia continua?

Locul ramas pentru depasire este doar pe dreapta. Dar daca ar fi draguti sa stea putin mai departe de linia continua, atunci ar rezolva alte discutii si frustrari.

Eu sunt de acord cu tine! Sunt multi care iti inchid calea ca sa nu te poti baga intre banda 1 si 2! De asta si "renuntam" de multe ori la anumite reguli ale condusului preventiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man....unii incheie de tot sezonul asta cu tot cu moto.al 2 lea accident daca nu gresesc in bucuresti pe ziua de azi....beliti ochii,mers preventiv si incet,daaa incet,te scapa de foarte multe ori,degeaba postam noi ce si cum aici ca oricum putini iau in seama,putini citesc si baga la cap,si nu este numai vina motociclistilor,ci si vina conservarilor,a scolilor auto-moto(nu toate) de ceea ce ii invata,de facilitatea cu care se ia un permis,de cei ce conduc tara asta,totul pleaca de la o radacina care se extinde in mai multe lucruri si cai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca in cazul de fata un pic de conduita preventiva ii salva ziua si cred ca si lipsa de experienta si-a spus cuvantul ...

Nu a incercat sa degajeze in dreapta unde era liber, a blocat frana fata, a rupt aderenta si s-a dus direct in masina, care intrase aiurea pe banda pe care conducea.

Sper ca este bine ...

Editat de dami3n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa extrapolam putin. Valea Prahovei, duminica, ora de varf. De ce 90% din soferi trebuie sa stea lipiti de linia continua?

Locul ramas pentru depasire este doar pe dreapta. Dar daca ar fi draguti sa stea putin mai departe de linia continua, atunci ar rezolva alte discutii si frustrari.

corect!!

si nu doar acolo ... pe toate strazile masinile stau cu roata stanga pe axul drumului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ritmul asta ne inmultim in ceruri si in spitale in loc pe sosele....sanatate motociclistului si aveti grija sa incheiam sezonul cu bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corect!!

si nu doar acolo ... pe toate strazile masinile stau cu roata stanga pe axul drumului

Nu sunt deacord cu aceasta afirmatie, mai exista si cativa rataciti cand merg cu motorul(zilnik) care se lipesc de banda in asa fel in care sa nu poti trece dar marea majoritate fac si lok:) cel putin asta am observat eu in ultimii 2 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...