Jump to content
Sign in to follow this  
alexenescu

Vand Mz Es175 1959

Recommended Posts

Vand Mz Es 175 din 1959, din spusele batranului a mers pana ce a bagat-o in beci, set 250cc, motorul se invarte, are compresie. Acte vechi, numar vechi.

Pret 2000 lei. Se poate vedea in Corcova, Mehedinti.Tel. 0732925633

post-66613-0-49991600-1507138129_thumb.jpg

post-66613-0-25149400-1507138141_thumb.jpg

Cred ca ai pus un 0 in plus, asta chiar daca vrei sa te scape cineva de ea.

Nu ma pricep sa evaluez aceasta motocicleta dar pentru un pasionat de moto de epoca este foarte important ca este intreaga si aproximativ functionala. Asa ca pretul poate fi rezonabil, in nici un caz cu un zero mai putin !

Ce parere au cunoscatorii ?

Cred ca ai pus un 0 in plus, asta chiar daca vrei sa te scape cineva de ea.

Nu,nu..pretul e scris corect.Merita.

Pretul este rezonabil atata timp cat pe langa acte mai exista si proprietarul.

ati baut apa dupa catzea.

E un motor comun (au fost destule), urat si cand era nou, cu o stare tehnica necunoscuta si probabil nefericita, plin de rugina si cu cromul dus. In acte mai intra o galagie de bani.

Daca are acte si proprietarul traieste si nu are datorii l fisc - hai sa zicem 1/4 din pretul afisat pt cineva care iubeste modelul.....

Am cumparat si eu una cam cu acelasi pret (2600,oo lei) , care mi se pare corect .

post-61862-0-57257400-1507357694_thumb.jpg

post-61862-0-82876900-1507357749_thumb.jpg

Edited by ventomoto

asta albastra pare in alta stare de functionare si in plus are atasul aferent - deja se schimba socotelile. In plus daca te uiti nu sunt chiar acelasi lucru

Zidu'-le, partea cu urata sau frumoasa nu cred ca isi are rostul intr-o discutie de pret, din principiu :)

cat despre cea din anuntul curent, la cum se vede din poze si daca are actele ok, si mie mi se pare un pret decent de unde sa incepi o negociere, tinand cont ca in stare originala nu mai apar chiar pe toate gardurile...

Urat sau frumos tine de ochii privitorului. Asta e chestia cea mai importanta. Starea actelor si starea tehnica sunt descrise de vanzator, automat cine e interesat isi poate face bugetul.

Personal as evita o negociere datorita diferentei foarte mari de pret intre ce as oferi si ce se cere (cost initial si cost hartii).

frumoasa motocicleta si se vede neciobanita, are inclusiv piulitele de la manerul pasagerului originale, pare ca are kilometrajul original dar daca a stat apa in el ii bai, toba nu-i de-acolo, jantele daca nu sunt din aluminiu e o problema mai complicata la roti, cromul e dus tot, piesele intepenite vor fi multe, componentele pt reconditionat costa mult si trebuie sute de ore de manopera. E o baza buna pentru cine vrea sa vopseasca componentele daca pretul e de 2000 de lei. Daca se doreste crom este cam mult. Trebuie recuperata oricum, spor la vanzare si apoi la treaba.

Daca exista proprietar in viata ,un iubitor de gen o va face,rugina e de suprafata, mai are sanse...........restul comentarilor sunt de prisos.