Sari la conținut

Prioritate/Ordine de trecere


derkleine
 Share

Care e ordinea  

86 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Chiar acum, AlexAB a spus:

Eu as zice ca ordinea e A, B, C.

C-ul are Stop, asa ca asteapta.

B-ul are prioritate dar numai la dreapta. Adica daca A-ul ar face stanga, ar trebui sa-i acorde prioritate B-ului, dar nu e cazul.

B-ul facand stanga trebuie sa acorde prioritate A-ului care merge drept in acelasi sens.

 

Cum sa fie asa, tinere, daca B-ul vine de pe drum cu prioritate?! Ia mai gandeste-te...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 446
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

DOAR ce parcurge traseul linei rosii reprezinta drum cu prioritate! Ce parcurge traseul liniei negre NU este pe drum cu prioritate!

 

Daca voi care sunteti in primii 20% dpdvd al capacitatii intelectuale aveti dubii privind semnul de drum cu prioritate, se poate deduce in ce hal sunt restul de 80%...

 

20190207_112539.jpg.6104cb1588c4b2a79a19a25ef71a14c5.thumb.jpg.9aaa7045fad3afcf5f6c6eca09e36104.jpg

Editat de walking^human
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 minute, Flower-Power a spus:

Nu vad niciunul 😁.

Care e varianta ta?

 

Pai nu-l vezi pentru ca nu te uiti in trafic dupa motociclisti! Huoooo, 'rati ai dreaq de conservari imbuziți! Huoooo! Ce daca motociclistul avea 250 km/h, trebuia sa-i dati prioritate! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

6 minutes ago, john17 said:

Sunteți PRAF!!:rusinica:

B C A

 

C-ul dupa B l-am propus si eu.

Cititnd pe net (dupa ce am scris ce era in capul meu, gresit, dar asta e) gasesc ca C-ul poate face linistit dreapta, ca n-are treaba cu B-ul.

De acord. Dar cum ramane cu relatia B fata de A? Poti explica rationamentul tau?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, TETEA. a spus:

 

Pai nu-l vezi pentru ca nu te uiti in trafic dupa motociclisti! Huoooo, 'rati ai dreaq de conservari imbuziți! Huoooo! Ce daca motociclistul avea 250 km/h, trebuia sa-i dati prioritate! 

Hai, chiar daca o sa râdem pe urmă, varianta ta finală este...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, walking^human a spus:

DOAR ce parcurge traseul linei rosii reprezinta drum cu prioritate! Ce parcurge traseul liniei negre NU este pe drum cu prioritate!

 

Daca voi care sunteti in primii 20% dpdvd al capacitatii intelectuale aveti dubii privind semnul de drum cu prioritate, se poate deduce in ce hal sunt restul de 80%...

 

 

B, C, A. Eu i-am indicat lui Alex de ce A nu poate trece inaintea lui B, ca drumul cu prioritate il vede orice chior care este... B-ul venind de pe deum cu prioritate, va da prioritate doar celor care se deplaseaza pe drum cu prioritate!

Tu crezi ca ai descoperit apa calda? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni nu este pe drum cu prioritate (avea prioritate doar cine mergea pe linia rosie din mesajul anterior).

Toti au "cedeaza", toti sunt pe drumuri "egale".

Semnul de stop este egal cu cel de cedeaza (doar ca trebuie sa opresti in pctul cu maxima vizibilitate)!

 

Asa ca se aplica prioritatea de dreapta!

A ii lasa pe C (ca are prioritate de dreapta). B il lasa pe A ca intra peste drumul lui . C si B pot trece simultan ca nu se interesecteaza  (altfel C ii ceda prioritatea lui B).

 

In realitate trece primul cu autocarul (ca e mare si il doare la P), cel cu B taie virajul si intra peste cel cu C, iar cel cu C trece si el cand mai poate.

4 minutes ago, TETEA. said:

 

B, C, A. Eu i-am indicat lui Alex de ce A nu poate trece inaintea lui B, ca drumul cu prioritate il vede orice chior care este... B-ul venind de pe deum cu prioritate, va da prioritate doar celor care se deplaseaza pe drum cu prioritate!

Tu crezi ca ai descoperit apa calda? 

 

B NU VINE DE PE DRUM CU PRIORITATE!!!!

 

Sper sa nu te intalnesc niciodata in trafic!

 

edit: mai atasez o data linia rosie (unicul drum cu prioritate din desenul asta!) cine nu merge pe TOATA linia rosie, nu e pe drumul cu prioritate!

20190207_112539.jpg.6104cb1588c4b2a79a19a25ef71a14c5.jpg

Editat de walking^human
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, walking^human a spus:

Nimeni nu este pe drum cu prioritate (avea prioritate doar cine mergea pe linia rosie din mesajul anterior).

Toti au "cedeaza", toti sunt pe drumuri "egale".

Semnul de stop este egal cu cel de cedeaza (doar ca treb

 

B NU VINE DE PE DRUM CU PRIORITATE!!!!

 

Sper sa nu te intalnesc niciodata in trafic!

 

edit: mai atasez o data linia rosie (unicul drum cu prioritate din desenul asta!)

20190207_112539.jpg.6104cb1588c4b2a79a19a25ef71a14c5.jpg

 

Bai humanoidule, mai usor cu aprecierile personale cand tu esti varza cu pastarnac! 

Ia si citeste obligatiile la intalnirea indicatoarelor din imagine, inclusiva ala galben care seamana cu o placinta patrata cu branza! Si dupa aia scrie aici cat de destept esti tu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tetea- esti incurabil, cu tine ma opresc aici (ti-am dat si ignore)

 

Pentru cine mai are totusi sanse sa-si revina si crede ca in imaginea aia "placinta galbena" ii da prioritate absoluta, sa caute pe google ce insemna semnul de  "directia drumului cu prioritate"... NU, nu e vorba de un semn mai vechi care s-a sters si au ramas doar niste dungi negere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai să facem o analiză bob cu bob a situației:

 

  - autobuzul (A) are „cedează trecerea” deci va lăsa să treacă pe toți cei care sunt simultan cu el în intersecție

  - camionul (B) și autoturismul (A) merg pe trasee care NU se intersectează, deci pot efectua manevra simultan

Mai departe folosiți logica :)

Editat de oldgeorge59
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tetea,degeaba te suparasi ca omul umblator are dreptate..Prioritatea,in desen,este doar la dreapta.La stanga a pierdut.o..

Acum 1 minut, oldgeorge59 a spus:

Hai să facem o analiză bob cu bob a situației:

 

  - autobuzul (A) are „cedează trecerea” deci va lăsa să treacă pe toți cei care sunt simultan cu el în intersecție

  - camionul (B) și autoturismul (A) merg pe trasee care NU se intersectează, deci pot efectua manevra simultan

Mai departe folosiți logica :)

Finally!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...