Sari la conținut

Prioritate/Ordine de trecere


derkleine
 Share

Care e ordinea  

86 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Acum 22 minute, XaeL a spus:

Propun ca de acum incolo, cand ajungem in intersectie dirijata prin indicatoare, sa ne oprim pana se vad 100% toate indicatoarele.

Altfel e incert cine are prioritate si poate comitem vreo contraventie :))))))

Iar daca apare organul, ii aratam raspunsul senat de domnul chestor.

buna asta! 

+1

:) :) :)

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 438
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ati primit raspuns oficial de la Politie ca nu se poate stabili ordinea si voi o tineti pe a voastra ca se poate in continuare. Evident ca e noaptea mintii daca nu stiti sa faceti diferenta intre litera si spiritul legii, doar ca nu e la politie.

 

@marauder parca ziceai ca predai permisul? Cum e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5 minutes ago, paulynos said:

Ati primit raspuns oficial de la Politie ca nu se poate stabili ordinea si voi o tineti pe a voastra ca se poate in continuare. Evident ca e noaptea mintii daca nu stiti sa faceti diferenta intre litera si spiritul legii, doar ca nu e la politie.

 

@marauder parca ziceai ca predai permisul? Cum e?

gata, esti pieton?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Ribo a spus:

gata, esti pieton?

pieton(t) :))

oricum, tehnic vorbind, nu am de ce sa il predau momentan....inca nu s-a stabilit oficial ca am gresit :))

 

si daca ma gandesc bine, nu am zis ca il predau, am zis ca ne intalnim la biroul de predare...poate vreau sa notez cine il preda...hai ca m-am scos :)

Editat de marauder
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 14.02.2019 at 13:12, paulynos said:

Stai domne ca depinde, nu se vede bine in poza. Sunt copaci pe traseul negru dupa ce face stanga sau nu?

 

Eu zic ca ordinea e asta: traseul galben, verde si negru ultimul.

 

5 hours ago, paulynos said:

Ati primit raspuns oficial de la Politie ca nu se poate stabili ordinea si voi o tineti pe a voastra ca se poate in continuare. Evident ca e noaptea mintii daca nu stiti sa faceti diferenta intre litera si spiritul legii, doar ca nu e la politie.

eram sigur ca aici va fi prima ta postare dupa perioada de odihna :))

ontopic: Politistul doar a zis ca el, oficial, are nevoie de mai multe date, si ca refuza sa isi dea cu parerea intr-o problema cu enunt incomplet. Daca ziceai asta de la inceput, erai boss.  Ai mai sus primul tau raspuns, care e cu totul altceva.

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, XaeL said:

 

eram sigur ca aici va fi prima ta postare dupa perioada de odihna :))

 

Si la ce ti-a folosit? Nici acum nu stii sa citesti corect indicatoarele. 

 

Am revenit si am spus pe urma ca nu se poate specifica ordinea, nu mai reiau discutia din urma, au fost posturi sterse...etc. Dar asa esti tu carcotas, te faci ca uiti. Rareori ai fost fair-play de cand te stiu eu.

 

Macar sa fi priceput tu ceva din raspunsul politiei dar ma indoiesc.

Editat de paulynos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Am fost martor la o discutie la sectia politie de accidente usoare in legatura cu un accident identic petrecut in rond la arcul de triumf. Eram "inauntru" sa ma interesez de ceva si cei doi implicati se certau de fata cu politistul. Din ce zicea gaborul, nu era nici o urma de indoiala ca vinovat e cel cu masina portocalie (ca sa exemplific pe poza de mai sus). Il tot intreba pe soferul vinovat: "pe ce banda erati incadrat ? si cand schimbati banda ce obligatii aveti?"

 

Sanatate si reparatie cat mai putin costisitoare a pagubelor ;)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Tzitzicat a spus:

Portocaliu schimba banda....da prioritate

Verdele nu ar trebui sa fie acolo

De unde a intrat el..... trebuie sa iasa pe prima sau pe a doua iesire

 

 

Pe o logica de bun simt e corect ce spui tu dar legea ii da dreptate verdelui. Problema e ca foarte multi nu stiu pe ce banda sa se incadreze la intrarea in giratoriu in functie de iesirea prin care vrea sa iasa fiecare si asa apar accidentele.

Editat de Nguyen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta am zis si eu

Portocaliu da prioritate

Mai ales ca nu poti demonstra pe unde a intrat verdele in intersectie

Adica lucrurile se schimba daca verdele ar fi intrat in intersectie de pe urmatoarea strada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sa dau exemplu intersectia Charles de Gaulle, acolo sunt 5 artere de circulatie si te doare capul cum se merge. Cred ca minim 50% din cei ce circula acolo, nu respecta nicio regula, absolut haotic. 

In cazul prezentat de Flower, e cum a spus si @Wav3, portocaliu da prioritate la verde fiindca schimba banda de mers. Daca se incadrau corect pe benzi la intrarea in intersectie, nu mai aveau aceasta problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...