Sari la conținut

Hai Sa Facem Si Noi Un Album De Poze


CobraArt
 Share

Postări Recomandate

@ ss_mihai

in primul rand hai sa ne uitam la termometru

 

in al doilea rand ce feceai pe 16 ianuarie ca eu eram cu inca vreo 4 insi cu motoarele ca sa nu mai spun despre drumurile facute pana acum,

 

unde erai anul trecut cand ne strangeam vreo 20 de motoare?

 

in week end e posibil sa plec la la hunedoara. ce zici te bagi?

in afara de asta mai avem si noi servici, familii, prietene si nu putem sa venim in fiecare marti, dar ne auzim la un telefon si iesim in week end

 

bafta

 

 

ps: stiu sa schimb o bujie, daca vrei iti arat am avut una bucata jawa cateva luni (septembrie2006- ianuarie2007 ) in dormitor ptr reparatii

Editat de ariman11
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 288
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Uite doamne cum incep sa sara. Cred c-o sa-mi fac "simpatizanti pe aici"! Nu esti singurul care are serviciu

 

(servici poate sa fie de cafea), Pe 16 ianuarie dc a fost uscat (soare sau nu) sa fii sigur ca eram pe motor.

 

De unde iti aduci aminte asha clar de data aia? A fost cumva singura zi pe anul asta in care ai iesit? Vrei sa

 

facem concurs cine, ce, unde si cat merge? Ar fi penibil parerea mea. N-am zis ca e bine ca veniti la Palat

 

sau nu. Am zis doar ca purtati un fel de vina ca intertineti toti trepadusii parveniti si cu 2 neuroni in grupurile

 

voastre. Si eu am gasca mea de baieti cu motoare si imi e sila cand sunt caracterizat in locul altora care vor

 

doar sa impresioneze. Nu te-am bagat in grupul lor pentru ca nu te cunosc. Eu vorbeam in general. Daca n-

 

am dreptate vino tu cu alte argumente. Sa auzim doar de bine si bafta la reparatul jawei :what:

 

1. baga si tu ceva date sa vedem cu cine stam de vorba,

 

2. pe 16 ianuarie am iesit prima data cu motorul,

 

3.daca frunzaresti pe forum ai sa vezi ca de craciun am impartit bomboane in centrul orasului inca vreo 7 motociclisti am incercat sa schimbam ceva in orasul asta

 

4. incearca sa vi cu gasca ta si sa iesim undeva asta daca iti merge motorul sau ai permis(vezi punctul 1),

 

5. jawa sa dus de anul trecut si daca erai atent vedeai k am alt motor.

 

6. nu arunca cu pietre in cei care ai facut ceva anul trecut ptr intalnire, nu ii cunosti, deci nu ii judeca dc nu vin

 

daca mai vrei argumente iti dau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. De unde dreaq sa am carnet si ce e aia motocicleta

 

2. Schimba tu ceva in orasul asta, iti urez multa bafta

 

3. Tu esti cumva baiatul ala care sta in spate pe republicii si vindeai o jawa anul trecut? Dc da inseamna ca

 

ne cunoastem

 

4. Stii vreun instructor bun cu care sa fac si eu scoala?

 

Multumesc anticipat

 

P.s. eram printre cei care au primit bomboane. Bine ca ai fost tu ca-mi scazuse glicemia in centru cand am

 

vazut atatea motoare

 

 

 

bine fi tu capitanul nostru :what:

 

imi pare bine ca ma cunosti, totusi baga si tu ceva date sa vedem cu cine stam de vorba(din cate stiu eu e obligatoriu pe acest forum)

in curand o sa ai parte si de alte pareri mai bune sau mai rele

cum iti spuneam: fi tu capitanul nostru :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am cautat pe Mihaita nitel pe net si uite cine e ca nu e frumos sa jigneasca asa lumea fara se se prezinte.Cand il vedem macar sa stim cu cine avem de-a face :kiss: CU CEL MAI MARE MOTOCICLIST DIN ACEST ORAS!

 

http://www.hi5.com/friend/53293974--Albert--Profile-html

 

Ma mir ca daca e asa mare motociclist in Ploiestiul asta cum de nu il stie lumea?Cum de nu a venit la nicio intalnire?Cred ca merge cu motorul exclusiv in afara orasului si nu umbla cu noi restul, fitzo-bikerii. :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voua va face placere sa va certati? daca da facem topic pt cearta. stiu poate nu ar trebui sa ma bag ca deocamdata nu am carnet si privesc mobra in garaj insa am ceva in sulfet. din ceea ce am vazut toata lumea are un pic de dreptate. unii dintre ( noi adica astia cu 2 roti) ies cu ele doar ca e cool si se agata fete cu mobra. altii chiar sunt oameni cu capu pe umeri. pot fi prieten cu unu care iese la agatat pe bulevard atat timp cat el zice "hai ba sa agatam gagici cu mobra" iar eu ii raspund "du-te mah-n..." pana la urma ceea ce ne face sa ne salutam in trafic este faptul ca impartasim aceeasi pasiune si o simpla amicitie. iar faptul ca lumea se aduna ca sa se stranga nu-i un lucru rau, mai socializezi, mai iesi din cochilie...stii tu...cine nu-ti convine nu il consideri amic sii ii esti indiferent. asa cum sunt ei cei de la palat sunt foarte amabili si simpatici., toata vara m-am dus cu mana in buzunare ca nu aveam motor si ma primeau cu bratele deschise. acum fiecare are tacaneala lui: daca tie iti place sa faci trafic extraurban, poate eu sunt masochist si imi place sa imi omor nervii si mobra prin oras... Mihai, nu zic ca nu ai dreptate, insa nu ai totala dreptate, si nu faptul ca nu esti de acord cu posesorii de motociclete ( cienva spunea udneva pe forum ca cei care au mobra ca sa fie trendy si sa agate gagici pe bulevard sunt DOAR posesori de moto si sunt de acord cu asta) ceea ce a deranjat mai mutl este tonul cu care ai itnrat in discutie zic eu....

 

Sa-mi fie scuzat ca am intervenit intre discutiile seniorilor si sa-mi mia fie scuzat si scrisul, sunt foarte obosit.

Editat de StefanLeonte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr-adevar prima parere cu adevarat bine exprimata si care este cat mai aproape de adevar. Dc vezi ce-am

 

scris mai sus in toate posturile m-am referit exact la acei oameni si la atitudinea lor care te enerveaza si pe

 

tine. Motociclisti care se opresc la semafor si vor liniutze cu alti motociclisti concitadini. Panarame care si-au

 

luat mtor ca asha e la moda. Nu am zis nimik de intalnirea de la Palat dc se citeste cu atentie doar ca unii s-

 

au implicat exagerat si faceau mai multe decat trebuiau sa faca. Am fost la prima intalnire de la Palat. In

 

alta ordine de idei nu conteaza dc ai carnet sau nu atata timp cat ai motorul in suflet. Carnetul e o chestiune

 

de timp doar. Pt tine sa auzim doar de bine. Cine ma stie intelege ce vreau sa zik

da ma, dar astia sunt exista. nu ai cum sa ii starpesti, ne confruntam cu ei si la un moment dat vor imbatrani sau se vor maturiza si isi vor schimba si stilul. trebuie sa fim indulgenti si sa-i intelegem, chiar daca nu ne plac...uite mie nu imi plac tiganii si ce sa fac? sa ii omor pe toti? nu pur si simplu ii las in pace ( e mult degenerat, nu vreau sa jignesc pe niemeni insa e mai usor sa duc explicatia la extreme).

 

Faptul ca se face din ce in ce mai mult pt intalnirea de la palat nu e un lucru rau...toata lumea stie ca motociclistii se strang la palat si asa , daca intalnirea aia devinde mai frumoasa si mai buna lumea isi va schimba si parerea despre motociclisti, poate....eu zic ca tot raul e spre bine. :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul se numeÂşte Hai Sa Facem Si Noi Un Album De Poze

 

dacă vreți să vă luptați virtual nu ne pierdeți timpul ăstora care vrem să vedem poze, faceți un thread despre "adevărații motocicliÂşti"

 

sau puneți câte o poză când vă bălăcăriți pe threadul ăsta. :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

L-am cautat pe Mihaita nitel pe net si uite cine e ca nu e frumos sa jigneasca asa lumea fara se se prezinte.Cand il vedem macar sa stim cu cine avem de-a face :kiss: CU CEL MAI MARE MOTOCICLIST DIN ACEST ORAS!

 

http://www.hi5.com/friend/53293974--Albert--Profile-html

 

Ma mir ca daca e asa mare motociclist in Ploiestiul asta cum de nu il stie lumea?Cum de nu a venit la nicio intalnire?Cred ca merge cu motorul exclusiv in afara orasului si nu umbla cu noi restul, fitzo-bikerii. :kiss:

 

 

Eu il stiu pe "Mihaita" si credeti-ma ca a fost la multe intalniri (poate la mai multe decat au participat unii dintre voi - din motive evidente) si se plimba cat de des poate cu motorul prin oras . Ce a vrut el sa spuna este ca in grupul vostru sunt cateva persoane care intr-adevar si-au luat motocicleta ptr ca este la moda si ptr ca pot "agata" mai usor .

Nu va stiu pe toti si nici el nu cred ca va stie pe toti deci nu am generalizat. Cu tine spre ex chiar as vrea sa ma intalnesc sa mai schimbam o vorba asa ca de la ninja la ninja :what: .Oricum cand o sa ajung prin oras si daca se nimereste sa fie si marti o sa trec pe la palat sa vad si eu ce se discuta si ce se petrece.

Stii ce ma mira totusi ? Faptul ca tolerati asemenea persoane in grupul vostru ceea ce imi da de gandit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Sper sa ma pot integra si eu in grupul vostru daca ma acceptati .Eu am o Cagiva Mito mai de incepatori asa pentru inceput sa nu imi rup oasele deja.Poate o sa vin si eu la intrunirile voastre din weekend daca o sa fiu acceptat.

Noroc si drum uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man nu e vb de maturizare aici e vorba ca fiecare din noi reprezenam un lucru aparte (motociclistii) lucru

 

cu care ne mandrim sau nu. Aici nu e vorba de imaginea mea (putin imi pasa de ea din moment ce m-am

 

bagat in discutia asta devenind persona non grata) este vorba de oameni ca Postelnicescu Sr.(care avea

 

motor cand in Ploiesti erau pe 2 roti doar biciclete) ca Edi singurul care aduce cu adevarat motoare in

 

Ploiesti si altii care nu se obosesc cu posturi pe net(obs cate am eu facute dar azi n-am mai rezistat). Cum

 

suntem numiti tigani in Italia datorita unor persoane asha vom fi si motociclisti idioti datorita unora si nu

 

cred ca va place. Am zis doar ca e de datoria voastra care va intalniti mai multi sa-i educati sau sa-i

 

excludeti pentru ca fara grup ei sun 0 barat. Pot sa ma cert aici 3 ani ca tot o sa fac cu arul cand vad

 

motociclist pe strada.

man..hai sa incheiem discutia pe forum pentru ca stricam topicul. uite continuam pe mess : stefan_kevin

 

 

rog moderatoru sa mute ceea ce s-a scris on-topic daca se poate la campanii anti-accidente, cred ca acolo se potriveste. Miahi ..ne vedem pe mess daca vrei sa discutam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Harnigan merci :D

salutare mihaita, abia astept sa avem o discutie fata in fata, fara prieteni mei aceia de care iti este teama,

Tati te supara cineva? vad ca s-au cam precipitat lucrurile prin Ploiesti

Din cate inteleg eu e vorba de ceva scandal, dak e ceva eu vin imediat chiar dak mai greu , ok?:moto:

Eu mai am un pic si imi revin total, si vand panarama care m-a trantit, m-am hoarat sa-mi iau v-storm

bafta

 

--- Mesaj completat în 12 Feb 2008 03:28 -------------

cand doresti tu man, oricand, stau langa mag lui chelsoi pe cantacuzino in spate la omnia, vezi motorul in curte. sau unde vrei sa ne intalnim?

salut Vezi ca stai pe cantacuzino, ai de grije :ok: :eek:

 

--- Mesaj completat în 12 Feb 2008 04:22 -------------

@Harnigan merci :rock:

salutare mihaita, abia astept sa avem o discutie fata in fata, fara prieteni mei aceia de care iti este teama,

 

 

No ya fi atent ce am aici...............eu zic , ca imi pare simpatic mihaitza, sa facem o plimbare, in afara ploiestului, k sa vedem cat il tine popoul p motor, 1000 -1200 intr-o zi numai bine putem trece la austrieci :kiss: sau lasa ne intalnim acolo, eu plec din dublin, ok

:kiss: fac eu cinste cu o fata cand ajungetzi :what: ba eu am uitat sa te invit la nunta btw, e pe 15 martie, si cred ca vine decat lautaru cu motoru :kiss: ma insor ;) e langa balaton, leger 13 ore dak ploua sau e ud vreo 10 dak e vreme buna vb cu cristi sau mugur

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze daca cumva nu am scris gramatical in ceea ce am postat pana acum, poate k din neatentie....dar pentru faza cu MIRC!.....in care unele persoane se baga ca musca-n cacao(scuzati limbajul) fara a avea o legatura cu discutia din topic, nu trebuie sa dau nume, pentru ca sigur se va simtii(poate) ii doresc drum bun, ride safe.....si un mare deget :what: , in rest pentru tine "Mihaita" mai ai mult de discutat ca sa dai niste opinii celor ce au "conceput" si au mentinut aceasta intalnire...chiar nu stii cu cine stai de vorba pe forum...si mi-ar face mare placere sa stam cu totii la diiscutii....si la o bere, nu neaparat la palat......si in nici un caz sa te cautam NOI.... dupa cum vad k i-ai spus si lui Ariman(ca stai nu stiu unde si ai moto in nu stiu ce curte)in fine poate intru in amanunte..........ride safe motoristi desteptati si cei "nedesteptati"!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mosicule atata timp cat nu ne cunosti...nu stii ce am facut ...eu zic sa nu te mai bagi in seama aiurea...si mai ales pe tonul si modul de vocabular...ai adus destule injurii si ai generalizat....mai bine stai cu grupul tau .....si noi vom ramane aceiasi care fac ceva pentru intalnitrea de la palat si nu numai!!! bafta!

 

--- Mesaj completat în 12 Feb 2008 09:20 -------------
si inca ceva...daca ai facut o fapta eroica asta nu inseamna ca ai adus luna de pe cer la palat...bravo tie....dar nici sa scoti ochii cu ea...tine-o pentru tine..si bucurate sufleteste k ai facut ceva pentru un motociclist care avea nevoie...ti-am mai spus eu nu stii sa vorbesti....generalizezi foarte mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate nu va mai certati aici pentru ca este ALBUM DE POZE. Macar puneti niste poze sa ne cunoastem mai bine, sa stim pe cine batem la urmatoarea intrunire. Cat despre copiii pe scutere de la palat, bravo lor ca merg acolo, dar trebuie sa isi vada lungul nasului, si huo mie in primul rand ca ma chinui sa imi inmatriculez si eu primul meu motor. Chestia pe care o zicea Mihaitza este tocmai asta ca si-au luat impresii ca sunt bagati si ei prea mult in seama, iar ariman nu stiu de ce a sarit asa cu gura parca ar fi mama ranitzilor. Nu va mai certati si in legatura cu intrunirile, care a fost pe unde, pentru ca sincer mie majoritatea mi se par o aberatie, bine asta din ce am citit si vazut pe la televizor, pentru ca pe motor nu m-am dat inca. In fine, numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai frate cu impozitul ala ca la inmatriculat doar stai la coada de mori de nervi cand il vezi p-ala de la ghiseu

 

dar in rest se misca repede sa ne plimbam si noi nitel ca se anunta vreme buna. Sau mai am eu niste

 

numere dc vrei din alea norocoase cu care nu m-a oprit nimeni :wink:. Sa tocesti tu cauciucul pe lateral

 

pe cheia pana la capat??? Vai sa-ti fie rusine :)). Bafta man

 

Fara suparare dar s-a cam incheiat discutia si asta e album de fotografii, mihai daca tot ai zis pune ceva foto de pe cheia sau chiar si de la ghiseu...daca vrei sa vb aiurea e un topic de asa ceva, va rugam nu mai stricati topicurile aiurea. Sa nu-mi fie luat in nume de rau dar s-a postat aiurea. In rest Toate bune! :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze daca cumva nu am scris gramatical in ceea ce am postat pana acum, poate k din neatentie....dar pentru faza cu MIRC!.....in care unele persoane se baga ca musca-n cacao(scuzati limbajul) fara a avea o legatura cu discutia din topic, nu trebuie sa dau nume, pentru ca sigur se va simtii(poate) ii doresc drum bun, ride safe.....si un mare deget :wink: , in rest pentru tine "Mihaita" mai ai mult de discutat ca sa dai niste opinii celor ce au "conceput" si au mentinut aceasta intalnire...chiar nu stii cu cine stai de vorba pe forum...si mi-ar face mare placere sa stam cu totii la diiscutii....si la o bere, nu neaparat la palat......si in nici un caz sa te cautam NOI.... dupa cum vad k i-ai spus si lui Ariman(ca stai nu stiu unde si ai moto in nu stiu ce curte)in fine poate intru in amanunte..........ride safe motoristi desteptati si cei "nedesteptati"!

 

 

Se pare ca de data asta nu te-ai mai folosit de artificii gen mIRC , in schimb se pare ca te-ai suparat si ai inceput sa vb urat. Parintii tai stiu cum vorbesti? Mai omule te rog pastreaza expresiile si semnele acelea ptr tine si prietenii tai. In al doilea rand e clar ca nu te respecti pe tine in mom ce vb asa cu un necunoscut.

Daca nu postez aici zi de zi nu insemna ca nu urmaresc topicul si in general acest site. Nu ma implic ptr ca sunt prea putine care merita atentie.

Editat de florianpeiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omule daca aveai ceva de comentat....comentai pe subiect nu pe modul de cum scriu si ce ai mai spus tu pe acolo ,ceea ce ma deranjat foarte mult ....asa ca ms pentru sfat si tie si celorlalti care va bagaty aiurea, si nu ar trebuii sa mai bagam in discutii si parintii...asta in cazul tu postezi cu ei langa tine!!! bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omule daca aveai ceva de comentat....comentai pe subiect nu pe modul de cum scriu si ce ai mai spus tu pe acolo ,ceea ce ma deranjat foarte mult ....asa ca ms pentru sfat si tie si celorlalti care va bagaty aiurea, si nu ar trebuii sa mai bagam in discutii si parintii...asta in cazul tu postezi cu ei langa tine!!! bafta!

 

 

 

Am comentat ptr ca il stiu pe Mihai si m-am gandit ca daca tot il critici macar sa intelegem si noi ce scrii tu acolo. Comentariul meu nu trebuia sa te deranjeze ... dimpotriva .

 

PS : am comentat pe subiect ( in cazul in care iti poti da seama care era el la momentul respectiv ) si oricum nu te priveste pe tine ce fac eu ;

 

PPS : nu te obosi sa imi raspunzi ca nu are rost - nu te voi mai baga in seama (asta referitor la degetul aratat mai devreme si cele zise) in schimb poti face schimb de reply-uri cu cei care te tolereaza .

 

PPPS : continui sa scrii agramatical - asta ca fapt divers

 

te-am pupat

Editat de florianpeiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da stau exact pe cantacuzino langa stalpul minunat unde unul din motociclistii Ploiestiului si-a rupt piciorul

 

toamna trecuta si nici unul din voi n-a venit sa traga de motorul ala sa mergem cu el la politie etc. Ati trecut

 

si atat, am ramas eu cu sora baiatului si cu prietenul ei s-am carat de motor chiar dc il vazusem prima oara

 

pe acel baiat si-l auzisem cum tipa din casa. Asha ca stati voi linistiti ca n-am de ce sa va caut, poate chiar

 

am sa sterg tot ce-am scris aici ca si asha dc au inteles 2-3 persoane din ce-am vrut sa zik e mare lucru.

 

Toti v-ati atacat si ati luat-o mult prea personal. :wink:

 

Daca tot esti tu salvatorul motociclistilor cazuti,unde erai atunci cand era Arimanul pe targa,in salvare sau cand adunam bucati dintr-un rs sau tot de atatea ori cand ne strangeam pentru plimbari si intruniri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...