Sari la conținut

Distante de franare - probe practice


misionaru
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 679
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@adventix prima parte nu am inteles-o,zau ,nu inteleg ce voiai sa zici de fapt. Nici eu nu te cunosc si nu-i bai, stiu ca e nasoala o franare de urgenta atunci cand esti pasager , am fost in postura asta si ma dureau manutele ca naiba ca asa e cand te tii de rezervor si incerci din rasputeri sa nu te versi peste pilot ca sa poata manevra utilajul in voie.

@limpta am citit topicul acum pe diagonala si m-au ravasit pozele accidentului in special motorul frant in doua. in rest, stiu ca sunt in copacel d-aia zic ca trebuie sa va continuati temeinic topicul si poate mai prind si eu cate ceva in teorie:) practica e aia de care zicea si pitesti ca as avea nevoie si nu il contrazic.

@ pitesti :hug:

Editat de pasagera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@adventix prima parte nu am inteles-o,zau ,nu inteleg ce voiai sa zici de fapt. Nici eu nu te cunosc si nu-i bai, stiu ca e nasoala o franare de urgenta atunci cand esti pasager , am fost in postura asta si ma dureau manutele ca naiba ca asa e cand te tii de rezervor si incerci din rasputeri sa nu te versi peste pilot ca sa poata manevra utilajul in voie.

@limpta am citit topicul acum pe diagonala si m-au ravasit pozele accidentului in special motorul frant in doua. in rest, stiu ca sunt in copacel d-aia zic ca trebuie sa va continuati temeinic topicul si poate mai prind si eu cate ceva in teorie:) practica e aia de care zicea si pitesti ca as avea nevoie si nu il contrazic.

@ pitesti :hug:

Un lucru nu e cert, cand iei permisul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand iau permisul imi dai mobra ta? :)) sau de ce esti asa de interesat, ca nu mi-ar strica ''niste'' motivatie.

sa faci ce cu ea?

 

Eram curios cat o sa mai ramai la stadiul de pasagera...dar se pare ca mult timp de acum incolo :)))

Editat de Ribo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici o sa iti zic ca te inseli :) si cu mobra ta iti pot demonstra ca pot fi mai mult decat o pasagera :mexicanwave:


» Post actualizat in 28 Mar 2018 12:28

aoleu, acum am vazut ca ai o suzi de 1000, retractez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:nono: Mr. John am obosit sa fiu in gandurile dvs. :peace:

 

Ale mele?!? Eu doar am intrebat, ca nu-mi era clar daca se vb despre o franare cu pasager/a sau cu o anume pasagera :D

post-5325-0-23787100-1522253478_thumb.jpg

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)) roz si nu îmi place. Ca altfel nu ma timoreaza 1000cmc...ce naiba:))

Mr.john nu era vorba de mine va asigur

Eu zic ca daca esti daltonista o sa ai probleme la permis :/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă.. dar nu sunt daltonista :) totul e bine nu vad verde când e rosu si nici invers. Mai am o sansa. :)

Da rozu' ....cum e rozu'?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da rozu' ....cum e rozu'?

 

sper ca te-am lamurit:)

» Post actualizat in 29 Mar 2018 15:56

acum sa vedem filmulete cu franari, ma ofer sa desenez cu creta pe asfalt, creta roz daca iti place asa de mult.

post-97360-0-21248000-1522338667_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...sa invat franarea

 

Buna,

te rog citeste aici: https://motobikes.ro/editorial/exercitiu-de-primavara-despre-dezmortirea-skill-ului-la-inceput-de-sezon-si-nu-numai

Daca il intelegi si il consideri util, o sa intelegi si de ce ti-am recomandat sa mergi la cursurile lor (autorul este si instructorul).

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...