Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Recommended Posts

Salutare!

Vand Honda CB1000R din anul 2014 cu 20.000 de km in stare impecabila.

Este vorba de editia limitata Barracuda Limited Edition ce vine cu accesorii Barracuda full direct din fabrica.

Are Combined ABS, vine cu doua chei si cu trusa de scule originala.

Revizia completa (filtru sport, antigel, ulei si filtru ulei) si service furca au fost facute la TNG Performance.

A fost cumparata din Italia si inmatriculata in Romania in decursul acestui an (2017). Primul proprietar in RO, al doilea proprietar "pe bune".

O dau impreuna cu accesoriile originale (am primit in cutie de la fostul proprietar si accesoriile originale), manualul de utilizare si husa (bonus).

Anul acesta am strabatut impreuna Romania, Bulgaria, Serbia, Muntenegru, Croatia. A fost tinuta in garaj si ingrijita numai cu produse de la Motul.

Urmatorul proprietar va fi nevoit sa ii schimbe cauciucurile si eventual placutele de frana de pe fata.

Se poate vedea in Bucuresti (zona unirii).

Nu negociez la telefon.

Pret: 8850 euro

MG_8021.jpg MG_8027.jpg MG_8028.jpg MG_8029.jpg MG_8037.jpg MG_8038.jpg IMG_8023.jpg

La care telefon?

Multumesc! Intradevar, la acesti bani poti cumpara o mobra noua, insa nu cred ca va fi de 1000 si nici nu cred ca va avea accesorii custom full.

Este o motocicleta deosebita in editie limitata. Stiu cat de multa grija am avut de ea si cat de bine a fost intretinuta.

In plus, pretul este negociabil.

O zi frumoasa!

Multumesc! Intradevar, la acesti bani poti cumpara o mobra noua, insa nu cred ca va fi de 1000 si nici nu cred ca va avea accesorii custom full.

Este o motocicleta deosebita in editie limitata. Stiu cat de multa grija am avut de ea si cat de bine a fost intretinuta.

In plus, pretul este negociabil.

O zi frumoasa!

Fiecare-si face pretul. E irelevant ca iei alta noua la banii astia. Sunt aigur ca gasesti ceva miar nou la acesti bani sau in apropiere. Dar si asta e irelevant la fel cum accesoriile barracuda sunt aproape la fel de irelevante pt un potential client. Bafta la vanzare, frumusica foc mobreta!

Arata foarte bine,spor la vanzare

» Post actualizat in 27 Oct 2017 16:26

Curios sunt,de ce o vinzi? Ce iti iei?

@george05: Multumesc si ai mare dreptate!

@Robert Rmh: Multumesc! Mereu mi-am dorit sa incerc o italieneasca :D poate acum am ocazia.

Mv augusta brutale cva? Streetfighter ? Monster? Tuono?

@george05: Multumesc si ai mare dreptate!

@Robert Rmh: Multumesc! Mereu mi-am dorit sa incerc o italieneasca :D poate acum am ocazia.

Mare greseala...., dar te vei convinge singurel

Dpdv al ciclisticei si echiparii nu va regreta,doar dpdv al fiabilitatii poate

Am auzit tot felul de pareri. Eu cred ca cel mai bine ar fi daca ma conving singur . Am avut pana acum numai japoneze si fiecare a avut ceva special. Sunt sigur ca asa e si la italienesti .

» Post actualizat in 28 Oct 2017 16:30

@robert: da, ma gandesc la un Monster.

1200 evo sa fie !!! 😎

Dpdv al ciclisticei si echiparii nu va regreta,doar dpdv al fiabilitatii poate

Sunt fiabile, doar ca au multe particularitati, multe probleme pe electrica, nu sunt f multi care stiu cu ce se mananca italiencele, si deasta zic ca va regreta, dar, va vedea singurel aspectele acestea :)

Cred ca acest link ar fi mai util. Desi km dubli si fara rizoame/barracude(irelevante de altfel).

http://www.moto.it/moto-usate/honda/cb-1000-r/cb-1000-r-2008-10/6946243

» Post actualizat in 03 Nov 2017 20:10

Sau daca tot lasam linkuri cu alte motoare:

http://www.moto.it/moto-usate/triumph/speed-triple-1050/speed-triple-1050-abs-2011-15/6409257

Va multumesc tare mult baieti. Ce m-as fi facut eu fara voi.

E foarte simplu sa punem link-uri cu motociclete de pe internet. Daca vreti pun si eu doua sau trei.

Va rog sa imi gasiti o motocicleta la fel ca a mea de vanzare in Romania. Spor!

Edit: ceva mai ieftin

https://www.olx.ro/i2/oferta/trotineta-copii-nixor-ID9CTnL.html#:0f4e08ddbb

Si optimist, si arogant. Imi place de tine, o sa mai urmaresc topicul asta si anii urmatori, am un feeling ca nu va pleca curand :)

@initiator:e irelevant daca se gaseste sau nu motor ca si al tau in Romania atata timp cat oricine poate lua acelasi motor(in proportie de 90%) de afara cu cateva mii bune mai ieftin. Sau tu crezi ca o să-l ia careva cu mii bune in plua doar pt ca e aici? Optimist. Nu prea te-ai gandit la asta cum trebuie, doar ai aruncat un gand aiurea. Si da, cum spune colegul mai sus, cam arogant. Pe langa pret(pe care nu l-am comentat de la inceput), nici atitudinea asta nu te va ajuta. Dar nah, daca ai pus mobra de gura nevestii la vanzare, e ok. :D

@george05: Cam la ce anume va asteptati in urma comentariilor voastre? Din punctul meu de vedere acesta este pretul corect (este negociabil). Nu toti valorificam lucrurile la fel.

Pentru voi nu conteaza accesoriile sau faptul ca este versiune limitata - si inteleg in totalitate acest lucru. Pentru cineva ca mine a contat foarte mult faptul ca a avut toate accesoriile din fabrica montate de catre ei si nu de vr-un mester mai iscusit. Plus ca aceasta este o motocicleta adusa din Italia pentru care eu am platit transport si inmatriculare. Incercati sa intelegeti si voi punctul meu de vedere.

Este foarte simplu sa punem link-uri de pe net cu motociclete "mai echipate", dar pe care nu le-ati vazut fizic sa vedeti efectiv starea lor. Poate nici nu au km reali, poate sunt reparate, poate vanzatorul nu vrea efectiv sa o vanda romanilor (am intalnit si astfel de cazuri).

Eu spre exemplu nu mi-as cumpara niciodata o motocicleta de epoca, insa sunt altii care dau mii de euro pe ceva ce ei considera frumos.

Nu am vrut sa par arogant insa voi m-ati cam luat la misto :).

O seara faina!

Mie îmi place motorul, chiar și răspunsul vânzătorului.

Baftă la vânzare!

Man lasati omul sa isi vanda motocicleta,ca cere sau nu un pret mare e decizia lui,iar sincer cu motocicletele de le-ati comparat nu prea ati nimerito,cbul ala 40 000 km din 2010 cheala...te mai duce 800-1200€ cu tot cu adus +imatriculare + revizie generala ca deh are 40 k km si e din italia,dar totusi e diferenta de 4 ani intre ele si de accesorii/editie care nu o vezi la orice colt,iar bmwul ala s 1000 r sigur are vreo problema sau are ala nevoie de bani urgent,sau pur si simplu asta e pretul ei,fiecare moto e speciala in felul ei,m-am uitat si eu pe subito si putine sunt s 1000r la 8500-10 000€,nu mai zic de cele cu preturi de 11-13 k€ care mai pui 800-1200 adusu cu acte + revizii...ca a ramas honda in urma dpdv al performantelor asta e cu totul altceva nici nu contest ca ar fi mai slab s 1000r sau triumphul respectiv.

Nu tin cu nimeni dar sa fim putin realisti,vrei ceva diferit scoti banul tata,fiecare are gusturile lui,omu a dat de inteles ca nu e batut in cuie pretul si ca mai negociaza,ii mai trebuie un cauciuc nah,cine e interesat se duce o vede si obtine un pret corect,si mie chiar imi place motocicleta,daca as fi pasionat de nakeduri as luao in calcul,are bascula monobrat,ambreiaj hidraulic care zic eu sunt plusuri,mai ales dimensiunea aprox de 600cc si ciclistica buna dupa cum se aude.

Accesoriile conteaza numai cand motocicleta nu le are si se gaseste motiv pt pret mai mic? Si atunci cand le are care e buba? Nu mai cauta nimeni moto diferite,accesorizate pentru ca sunt mai scumpe?

Spor la vanzare dar daca sunt alte moto mai ieftine asta nu inseamna ca si respectiva trebuie sa fie doar pt ca e in urma dpdv al performantelor

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...