Jump to content

Recommended Posts

Exemplul tau e nerealist, daca citesti descrierea anuntului, s1000r’ul respectiv a fost folosit doar pe circuit, si nu are nicio legatura cu Honda omului. Nu gasesti una in regula pe care sa o scoti sub 10mii euro cu adus in tara si acte.

Si sa Iei o moto stock si sa pui accesoriile respective pe ea, costa mai mult decat cere omul care dupa cum a specificat e dispus sa negocieze, in limitele bunului simt.

Chiar daca nu e un model prea popular la noi, in review’uri a iesit foarte bine si saltul tehnologic din ultimii ani isi spune cuvantul.

Un up matinal si succes la vanzare!

Ia dati o geana pe topicul baiatului cu cb1000r extreme edition. Vedeti prețul, starea motorului and shit, și daca gasiti logica celor peste 3000eur in plus pe acest motor, luminați-ma si pe mine. 4 ani vechime in plus si 30k in plus km fac pretul sa scada cu 3000eur la o Honda de acest gen? Never. Accesoriile Barracuda aub nici o forma nu valoreaza atat. Si tinand cont ca e un motor nu prea cautat la noi, sunt si absolut irelevante.

Edited by george05

@Raisa_c: Multumesc!

@george05: Iti multumesc inca o data pentru opinie. Nu are rost sa mai continui cu argumente pentru ca tu apreciezi altfel lucrurile si este absolut ok. O seara faina!

Edited by silver.alecs

@Raisa_c - la care anunt te referi? Eu am pus lista cu toate S1000R-urile de pe moto.it, ordonate crescator. Mai pui 550E peste pretul din anunt (care si alea se mai negociaza) si ai in tara un motor de exceptie, pe care nu trebuie sa pui zarzanele baracuda.

Cum sta cu distanta de franare, cu frana fata ABS - CBS comparat cu modelul non ABS?

Din cate stiu la non ABS ai cate 4 pistonase / etrier, iar la cel cu ABS / CBS ai cate 3 / etrier, din care 1 e legat la frana spate.... deci 8 pistonase pt fata vs 5.

Intreb pentru ca un coleg i-si cauta CB1000r si e unpic in dilema cu ce sistem de franare sa-si cumpere.

:cheers:

@pepsi: Salut!

Din cate stiu la non ABS ai cate 4 pistonase / etrier, iar la cel cu ABS / CBS ai cate 3 / etrier, din care 1 e legat la frana spate.... deci 8 pistonase pt fata vs 5.

Da. Asa este. Mai exista un pistonas care este legat la o valva. Am gasit cateva clipuri interesante despre aceasta tehnologie ca m-ai facut si pe mine curios sa inteleg mai bine cum functioneaza.

Il poti vedea aici

. Din pacate sistemul nu este atat de avansat incat sa tina cont de gradul de inclinare insa din fericire nu am avut nevoie sa il folosesc.

Multumesc! Intradevar, la acesti bani poti cumpara o mobra noua, insa nu cred ca va fi de 1000 si nici nu cred ca va avea accesorii custom full.

Este o motocicleta deosebita in editie limitata.

In afara de accesorii, are si ceva modificat la suspensii, amortizor de ghidon etc? sau e doar "pachet optic"?

@ontopic arata intr-un mare fel mobra, nu stiam de versiunea aceasta, cu rabdare si vointa poate vei gasi un pasionat sa te scape de dansa!

E f tare mobra ! Spor la vanzare bro !

UP!

Pret: 8850 euro

Update pret: 8850 euro

buna asta! :crack: :10: :crack:

Am rugat un admin sa modifice si pe prima pagina. :)

» Post actualizat in 08 Jan 2018 10:17
Pretul initial era de 9150 euro.