Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Zenklawa Garage

Receptioner service moto - part time

Recommended Posts

Da de ce nu puteti sa platiti contravaloarea cash? Folositi bitcoinuri?

Bitcoaie folosesc !!

Pentru ca nu te lasa legea. :)

Stii ca daca de exemplu ai program de la 9-18 cu 1h pauza de masa. nu poti sa zici " azi nu imi iau pauza de masa si plec cu o ora mai devreme" . Asa zice autodata.

Ca sa fiu la subiect, cand intampin un client , pot folosi cuvintele mele sau este un limbaj anume care trebuie folosit?

Multumesc

Salut,

suntem in cautarea unui coleg sau a unei colege care sa ocupe pozitia de receptioner service in cadrul echipei noastre. Dorim sa angajam pe cineva care sa poata sta in intervalul 10 - 16 un numar de maxim 4 ore, la birou si sa indeplineasca atributiunile specifice postului: receptie clienti, intocmire note de comanda, fise de reparatie, completare rapoarte, ofertare piese si receptia acestora de la furnizori, coletarie (rar), activitati de birou.

Salariul este fix(1/2 din salariul minim), ca beneficii intra o masa calda in fiecare zi in valoare de 20 ron, manopera gratuita la motocicleta proprietate personala

Programul nostru este L- V 11 - 20, S 12-18.

Punct de lucru Piata Victoriei.

Pentru CV :OFFICE@zenklawagarage.ro

Jobul nu necesita experienta, se va face training la locul de munca.

N-am nevoie deocamdata si sunt taran din nordul tarii, da' intreb si eu: cine s-ar baga in chestia asta in intervalul orar 10-16?!

Mi-ar freca toata ziua! Unde mai gasesc job intre 8-10, sau 16-20?!

N-am nevoie deocamdata si sunt taran din nordul tarii, da' intreb si eu: cine s-ar baga in chestia asta in intervalul orar 10-16?!

Mi-ar freca toata ziua! Unde mai gasesc job intre 8-10, sau 16-20?!

da' ce, paznic de noapte e prea bun pentru tine? :P

Edited by XaeL

da' ce, paznic de noapte e prea bun pentru tine? :P

Da, sunt pesedist, nu ma pretez la chestii de la care ar trebui sa ma abtin.

Daca aveti cunostinta cum se poate da 20 lei la angajat, pe zi, fara sa se impoziteze sau sa genereze alte costuri pentru firma, sunt mai mult decat nerabdator sa aflu. Pana atunci, masa ramane beneficiu.

Masa caldă sub ce formă legala o dai?

Masa caldă sub ce formă legala o dai?

legal pe dracu.... angajatul ar trebui sa plateasca impozit pentru acest beneficiu, suma ce se deduce din salariul brut.

Nu pot sa zic ca Alex / Zenklava sunt subiectele mele 'favorite' de forum (in sensul ca nu am nimic de impartit cu el / cu serviceul pe care il administreaza, nu am trecut niciodata pe la el pentru ca imi fac mare parte din lucrari singur) dar pana la urma omul a facut un anunt de bun simt in cazul de fata.

Ok, nu e cel mai mare salariu, poate nu sunt cele mai bune conditii, etc. dar daca sunt indeplinite toate formele legale, salariul intra cand trebuie si daca se mai lucreaza la program +/- ceva ore (in sensul sa se dea dovada de putina flexibilitate) ar putea sa isi gaseasca prin randul studentilor pe cineva care e dornic sa munceasca si sa capete putina experienta.

Cand eram in anul 2 de facultate bagam un part time de 6 ore la un call center pe recuperari creante iar salariul nu era unul stralucit. Asta ca sa acumulez ceva experienta in campul muncii si sa nu fiu o lichea pe banii parintilor. La momentul respectiv mi-ar fi placut un asemenea job.

Nici eu nu am nimic +/- cu alex_en/Zenklawa. Nu sunt si nu voi fi clientul lor, nici un fost client nemultumit sau frustrat.

Din anumite puncte de vedere oferta poate fi considerata decenta. E ca la sexul oral, depinde de care parte te afli... :crack:

Totusi, consider ca sunt multe motive pentru care, in mod normal, nicio persoana capabila nu va aplica pentru acest job postat de prietenii de la Zenklawa. De ce?

1. Salariu excesiv de mic. Numai drumul la si de la serviciu costa a patra sau a cincea parte din el; cred ca locuitorii din zona Piata Victoriei nu vor fi prea excitati de o astfel de oferta, asa ca un posibil candidat va locui destul de departe de locul de munca.

2. Program de lucru complet aiurea; deja a fost analizat de cineva anterior. O astfel de slujba, chiar daca ar fi platita dublu, nu-ti mai permite sa faci nimic serios, nici scoala, nici o a doua slujba. Ti-a mancat ziua...

3. Lipsa oricaror posibilitati de promovare/dezvoltare. Ce sa astepti? Mi-e greu sa cred ca e genul de job la care tinerii viseaza si care le ofera experienta, greutate in CV si asa mai departe. Nici macar un student; nu cred ca de aia s-a dus la facultate, da' poate ma insel.

Nu pot sa ma abtin a remarca si altceva. Am vazut, pe diferite topicuri, multe postari ale amicului alex_en din care am ajuns la concluzia ca au preturi destul de ridicate la manopera (chiar dimineata asta, de exemplu, am vazut ca i-a raspuns cuiva ca un schimb de cauciucuri la ei costa 200 RON). Zic si eu, nu dau cu paru', cand practici preturile astea la pravalie, oferi salarii de genul asta angajatilor? Ma intreb cu cat plateste un mecanic si cat de motivat este acel mecanic sa faca o treaba de calitate - nu ma refer la potentialul bacsis, doar la motivatia oferita de salariu. Ma rog, fiecare cu treaba lui...

Sincer, as fi curios sa vad ce persoana s-ar arunca la o astfel de oferta. Imi vine in minte postarea lui @superbec...

...

De acord cu tine. Ca fapt general, fara legatura cu situatia de fata. Sunt multi oameni care pretind salarii mari fara sa stie efectiv nimic. Sunt convins ca un astfel de job nu te invata mare lucru pe hartie. Dar practic inveti sa discuti cu oamenii, sa rezolvi anumite situatii, sa fii responsabil. Multi angajatori cauta oameni. Sunt multi doritori dar putini care au profilul necesar.

De acord cu tine. Ca fapt general, fara legatura cu situatia de fata. Sunt multi oameni care pretind salarii mari fara sa stie efectiv nimic. Sunt convins ca un astfel de job nu te invata mare lucru pe hartie. Dar practic inveti sa discuti cu oamenii, sa rezolvi anumite situatii, sa fii responsabil. Multi angajatori cauta oameni. Sunt multi doritori dar putini care au profilul necesar.

Complet de acord. Dar continuu sa cred ca nicio persoana cat de cat competenta sau capabila nu se va arunca la o astfel de oferta. Ramane sa vedem...

Numai bine!

Dar practic inveti sa discuti cu oamenii, sa rezolvi anumite situatii, sa fii responsabil. Multi angajatori cauta oameni. Sunt multi doritori dar putini care au profilul necesar.

Si pana inveti ca lumea - sunt receptioneri cu state vechi si salarii mult mai mari care nu au reusit inca - poti aduce angajatorului prejudicii mult mai mari decat beneficiile! Pt ca in mod normal receptionerul este cel cu care relationeaza clientul si care trebuie sa ii rezolve problema, sa ii explice etc.

Si pana inveti ca lumea - sunt receptioneri cu state vechi si salarii mult mai mari care nu au reusit inca - poti aduce angajatorului prejudicii mult mai mari decat beneficiile! Pt ca in mod normal receptionerul este cel cu care relationeaza clientul si care trebuie sa ii rezolve problema, sa ii explice etc.

Cu Cristosu' motociclismului in pozitia de director imagine, ai impresia ca mai conteaza ce debiteaza receptionerul?

Plecam de la premiza ca nimeni nu s-a nascut invatat. Un receptioner cu experienta nu va veni pe bani putini. E un compromis la mijloc: salariu mai mic contra experienta.

Pentru un/o student/a sau cineva care nu vrea angajament full-time mi se pare o oferta rezonabila: munca nu e chiar istovitoare, iti vin ceva banuti, ti se platesc contributiile la 'stat', ai ocazia sa inveti cate ceva, plus masa si manopera la mobra (ce in ziua de azi se poate achizitiona cu cateva sute de euro). Problema e ca au crescut mult pretentiile locuitorilor capitalei...

Edited by Jawa Script

Pentru un/o student/a sau cineva care nu vrea angajament full-time mi se pare o oferta rezonabila: munca nu e chiar istovitoare, iti vin ceva banuti, ti se platesc contributiile la 'stat', ai ocazia sa inveti cate ceva, plus masa si manopera la mobra (ce in ziua de azi se poate achizitiona cu cateva sute de euro). Problema e ca au crescut mult pretentiile locuitorilor capitalei...

Pretentiile au crescut din cauza fluxului mare de oameni. Incearca sa gasesti on chirie decenta si apoi o sa vezi legaturile.

Fluxul spre Bucuresti a existat dintotdeauna, doar pe vremea lu' Pingelica era reglementat, nu asta e cauza. Cauza este 'foamea' generalizata/lacomia ...

.

Edited by JUST4TNT

;

Nu e punct... inca. Sa vedem daca si pe cine angajeaza.

Postul a fost ocupat! Cu ocazia aceasta doresc sa va informez ca Zenklawa Garage are un nou membru, o noua membra ca sa fiu mai corect!

Guest Zenklawa Garage

Topicul poate fi inchis!

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...