Jump to content
Sign in to follow this  
dragonlord

Recomandare carucior gemeni

Recommended Posts

domnilor,

aveti ceva recomandare pentru carucior de gemeni?

3 in 1, compact, pret rezonabil

multumesc!

uite asa am avut : https://www.olx.ro/oferta/carucior-baby-jogger-city-select-carut-gemeni-dublu-ID8FBIJ.html

este modular, pui scaunele cu fata la drum, cu fata la tine sau ele fata in fata. In cazul in care vrei sa iesi doar cu un copil, scoti un scaun. Usor de manevrat, chiar si cu un deget. Nu este lat, poti trece usor prin spatii inguste. Noi abia ce l-am vandut. Primul carut a fost un McLaren (sper ca asa se scrie) si nu mi-a placut deloc.

Ok. Pare a fi versatil si vad ca se si pliaza destul de fain. L-am trecut pe lista. Mersi :)

hmm...ma tot uit la caruciaore pe olx si nu vad scoici auto? astea nu prea vin 3 in 1? scocicel se cumpara separat la majoritatea?

Nu merita sa iei cărucior 3 in 1, mai bine un cărucior simplu dar care are și poziție landou, și scoici pentru mașină, sa nu fie scumpe . Nu vor sta mult în cărucior, iar după 6-7 luni poți lua scaune de mașină. Alea le poți lua mai de calitate de preferabil modele pana la cât mai multe kg. le vei folosi vreo 3-4 ani. Am fost fix în situație ta. Totuși dacă banii nu contează, go big

Scaun auto Cybex Sirona merge de la 0 la 18kg, deci nou nascut pana la 3-4 ani.

Plus pivotare dupa preferinte inclusiv la asezare copil in masina.

Edited by 1xu1xf1xu

Mai bine iti iei un carucior tip umbrela care se poate lasa si la 180 grade si iei scaun de masina. Caruciorul sport e cel mai practic, landoul nu stiu daca l-am folosit de 2 ori iar scoica e buna numai cateva luni. Mai bine investesti in sisteme de purtare ..gen manduca.

Mai bine iti iei un carucior tip umbrela care se poate lasa si la 180 grade si iei scaun de masina. Caruciorul sport e cel mai practic, landoul nu stiu daca l-am folosit de 2 ori iar scoica e buna numai cateva luni. Mai bine investesti in sisteme de purtare ..gen manduca.

Pai nu poti sa tii sugarul de o luna in carut sport, nu?

Ba poti daca se lasa la 180 grade, altfel nu poti. Nu toate carucioarele umbrele sport se lasa atat de mult dar exista. Pana da ninsoarea poate sa il si foloseasca, pe urma...

Mai bine investesti in sisteme de purtare ..gen manduca.

gemeni ... presupune existenta a minim 2 cacaciosi

iar carucioarele "sport" eu le mai zic si trailer park trash ... well cu astea e cam nasol, din cate am observat eu daca n-ai carucior de minim 1000 coco se uita ciudat lumea in parc ..te intreaba "prietenii" daca e totul ok .. daca ai nevoie de ceva...

da,mai gemeni adica 2 :))) tripleti 3, cvadrupleti 4 ,cvinteti 5 :))) continuam? :)))

daca vine iarna nu o sa poate iesi cu niciun carucior indiferent cat costa, o sa poata scoate nasul doar cu un sistem de purtare ca lumea, adica un copil este purtat de tata si unul de mama.

Edited by pasagera

pai vad ca este cunoscut, cauta carucior din octombrie :)))

Asta real da- cauta cariucior al tau ipotetic e cu sistem de purtare.

dragut, dar nu te baza pe ce gandesti ca nu e aplicabil.

» Post actualizat in 13 Jan 2018 10:06

sistemul de purtare nu exclude un tata cunoscut ,nu am prins firul logicii tale dar e interesant.

da,mai gemeni adica 2 :))) tripleti 3, cvadrupleti 4 ,cvinteti 5 :))) continuam? ))

daca vine iarna nu o sa poate iesi cu niciun carucior indiferent cat costa, o sa poata scoate nasul doar cu un sistem de purtare ca lumea, adica un copil este purtat de tata si unul de mama.

daca tasu e la munca plozii raman in casa, daca sunt mai multi de 2 fac cu schimbu sau suna un unchi?

carucioarele "sport" au probleme maxime pe zapada (rotitele alea mici), alea normale nu prea ...

incep sa am banuieli ca nu esti clona...:)

pe zapada poti sa ai si carucior cu roti mari ca nu o sa poti sa impingi la el...am avut carucior de tipul asta 3 in 1 si dupa cateva luni am trecut la sport + manduca.

pe zapada poti sa ai si carucior cu roti mari ca nu o sa poti sa impingi la el...am avut carucior de tipul asta 3 in 1 si dupa cateva luni am trecut la sport + manduca.

eu m-am dus cu manduca daia la un festival al berii si se uitau toti oligofrenii aia chioras la mine , nici o bere n-am apucat sa beau

in rest am inteles ai actiuni la mandukka

am scapat de carucioare de vro 2 ani asa si alti plozi as face dar sa-i creasca cine o vrea.

n-am actiuni la manduca, din pacate.

si femeile se uitau cu drag la un tata grijuliu,bravos.

daca mai faci plozi cu nevasta ma abonez si eu la unul,in caz ca nu mai vrei...

» Post actualizat in 13 Jan 2018 15:49

sau ma rog,cu cine ii faci tu, treaba ta :))

Ba poti daca se lasa la 180 grade, altfel nu poti. Nu toate carucioarele umbrele sport se lasa atat de mult dar exista. Pana da ninsoarea poate sa il si foloseasca, pe urma...

poti pe naiba, ca nu are capace sus si jos si nu prea iti vine la mana sa-i pui centuri. landoul e acolo sa-l fereasca de vant, sa nu cada etc.

daca nu vrei sa se poata,nu se poate :))) ma rog

Intr-un final am luat un Twinner twist duo la mana a doua care are si landouri.
asa arata: http://www.pushchairexpert.com/library/roadtest/TFK/seating-options.jpg

Are mod sport sau 180 grade, roti mari de cauciuc (necesar la ce trotuare avem...defapt deloc la mine in zona), se pliaza destul de OK...pentru un carucior dublu. In S-max intra in spate cu randul 3 de scaune rabatate fara nici o problema. La fel in orice masina combi, mai greu la sedan dar in vechiul Vectra sigur intra fara landouri.

Am vrut sa luam Joie Twin dar are niste roti minuscule si de plastic... in ala nu ai cum sa cari nou nascuti chiar daca se lasa la 180 grade. O sa tinem la inceput asta mare si dupa ce au crescut deja o sa luam ceva sport care se pliaza mai mult.

Pentru masina am avut deja un scaun Joie Stages de la primul copil. Am mai luat inca unul si pentru primul copil o sa luam probabil un Joie Elevate.