Sari la conținut

Huligan a primit karma?


Biker.Boy
 Share

Postări Recomandate

cu ce va deranjeaza pe voi ca unu rupe oglinzi? si asa majoritatea de pe aici sunteti ca ala de a aratat m... si dupa plangea sa nu ia bataie

O să încerc eu să îți explic de ce ne deranjează asta...
Violența și comportamentul tembel în trafic nu fac decât să ridice mingea la fileu “antimotocicliștilor” – nu-mi vine în minte alt termen – și să creeze o imagine deformată opiniei publice care și așa ne cam categorisește drept sataniști. Citește comentariile de pe link-ul pus la începutul topicului și vei realiza ce vreau să spun.
Dacă te identifici cu băiatul ăla, treaba ta, eu sunt altfel. În plus, nu-mi place să mă împraștii pe stradă ca un retard și să râda lumea de mine… :crack:
Cât despre partea a doua a comentariului tău, prefer să nu comentez, Dinapoia tasturii oricine e viteaz nevoie mare...
Numai bine!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 78
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

 

O să încerc eu să îți explic de ce ne deranjează asta...

Violența și comportamentul tembel în trafic nu fac decât să ridice mingea la fileu “antimotocicliștilor” – nu-mi vine în minte alt termen – și să creeze o imagine deformată opiniei publice care și așa ne cam categorisește drept sataniști. Citește comentariile de pe link-ul pus la începutul topicului și vei realiza ce vreau să spun.

Dacă te identifici cu băiatul ăla, treaba ta, eu sunt altfel. În plus, nu-mi place să mă împraștii pe stradă ca un retard și să râda lumea de mine… :crack:

 

Cât despre partea a doua a comentariului tău, prefer să nu comentez, Dinapoia tasturii oricine e viteaz nevoie mare...

 

Numai bine!

si cui ii pasa de opinia publica...adica e doar o categorie pe permis

mie putin imi pasa de ce faci tu pe motor sau altul,poti sa mergi tare,sa rupi oglinzi ca pe mine nu ma afecteaza cu nimic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

si cui ii pasa de opinia publica...adica e doar o categorie pe permis

mie putin imi pasa de ce faci tu pe motor sau altul,poti sa mergi tare,sa rupi oglinzi ca pe mine nu ma afecteaza cu nimic

+1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cui ii pasa de opinia publica...adica e doar o categorie pe permis

mie putin imi pasa de ce faci tu pe motor sau altul,poti sa mergi tare,sa rupi oglinzi ca pe mine nu ma afecteaza cu nimic

De ce esti incuiat? Toata lumea e de acord ca tiganii sunt subspecie, cu toate ca sunt si oameni muncitori si civilizati printre ei. La fel se intampla cu taximetristii. Soferii incep sa se obisnuiasca cu prezenta motociclistilor in trafic, la semafor trag de conserva sa se faca loc. Cum se face loc pentru ambulanta si pentru pompieri. Pentru politie doar te faci ca faci loc. Situatii traite de mine. Perceptia generala si comportamentul fata de o breasla sau comunitate sunt destul de importante cand faci parte din comunitatea respectiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cui ii pasa de opinia publica...adica e doar o categorie pe permis

mie putin imi pasa de ce faci tu pe motor sau altul,poti sa mergi tare,sa rupi oglinzi ca pe mine nu ma afecteaza cu nimic

Sper sa nu te afecteze... atunci cand vreun sofer frustrat - caruia unu' ca cel din clip i-a rupt oglinda sau zgariat masina - o sa te arunce afara de pe carosabil si o sa faci cunostinta cu planeta sau cu flora patriei sub forma vreunui copac...

 

Evident ca fiecare e liber sa-si exprime opiniile, d-aia e forum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce esti incuiat? Toata lumea e de acord ca tiganii sunt subspecie, cu toate ca sunt si oameni muncitori si civilizati printre ei. La fel se intampla cu taximetristii. Soferii incep sa se obisnuiasca cu prezenta motociclistilor in trafic, la semafor trag de conserva sa se faca loc. Cum se face loc pentru ambulanta si pentru pompieri. Pentru politie doar te faci ca faci loc. Situatii traite de mine. Perceptia generala si comportamentul fata de o breasla sau comunitate sunt destul de importante cand faci parte din comunitatea respectiva.

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ruptul oglinzilor e o chestie lasa

ii dai una repede si fugi, ca daca stai la explicatii 2-3 secunde in plus trage ala de volan peste tine si iti rupe mai multe

 

eu vreau sa vad pe unul ca rupe oglinda si dupa aia sta la zmardoiala cu masina, sa vedem care e mai tare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai bine te abti de la ruptul oglinzilor si datul picioarelor in masina si accepti ca oricine poate gresi? De fapt, din momentul in care te-ai suit pe mobra trebuie sa accepti si sa iti asumi riscul ca un sofer poate gresi, iar gresala lui iti poate fi fatala! In concluzie, as propune sa renuntam la a fi zmei pe sosea si sa ne concentram pe prudenta!

Editat de Claudiu_Lucian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Cretini care dau din copite au fost mereu si se perpetueaza si cu toate astea din ce in ce mai multi soferi iti fac loc pentru filtrat, pentru ca mai sunt si oameni care gandesc la un nivel superior turmei.

Aia care incearca sa te scoata afara sau fac tot felul de comentarii idioate nu au nevoie de motive,sunt idioti din nastere .

Diferenta dintre ei este doar categoria de permis .

Suntem o natie de victime si tot ce ni se intampla este din vina altora ...ca este mai usor de digerat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Suntem o natie de victime si tot ce ni se intampla este din vina altora ...ca este mai usor de digerat.

Asta e oncluzia cat se poate de simpla si de relevanta!

Cat despre cei care trag peste motociclisti sa-i arunce in sant din frustrarea acumulata pt cei din urma, eu spun sa o lasati mai moale cu youtube-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As face un concurs de 'Lovit oglinzi auto viteza' la care sa participe zmeii de pe forum, concurs care sa fie moderat si comentat de Cornel Dinu si Ovidiu Ioanitoaia:

 

Situatii probabile si posibile:

 

https://www.youtube.com/watch?v=4xOpL-ijcq4

 

Astia toti au fost corijenti la fizica incepand cu clasa a 8-a :)).

PS. Si nu este vorba de Karma, este vorba de o lege a lui Newton, a 3-a mai precis!

Editat de Claudiu_Lucian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sunteti toti niste inocenti aici:)

Caz 1. Mers printre masini in pasajul Unirii. Calculez eu ca am loc, (cuvant urat) nu aveam. Agat oglinda si a dracului a si căzut. Soferul scoate capatana pe geam si întreabă, nervos dar totusi politicos: Ce facusi ba? Io: Te astept la ieșirea din pasaj si ne socotim. Trag pe dreapta dupa pasaj caut repede pe goagal cat costa o oglinda si având bani la mine( întâmplător) i-o plătesc. Ne strângem mana si drum bun.

Caz 2: Scenariul se repeta altădată. Deh, trecerea de la srmighidoane la ghidon de cross nu a fost simpla:).

Instantaneu scoate capul pe geam si începe să-mi umple frigiderul de carne.

Pai d-asta esti? Ma înjuri? Accelerez si o tulesc printre masini. Na si prinde-ma, (cuvant jignitor)! Altădată sa vorbesti civilizat.

Acuma da-ti cu pietre. Ma doare la patina.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta cu elegantul tine de alte fineturi pe care bajetii care se bat cu caramida in piept n-au cum sa le inteleaga.

Faptul ca iti taie cineva fata tine de prostie, ca si tipa cu C3 din postul lui @OP. Ok bun, aia e proasta. Caz incheiat.
Faptul ca vrei sa ii rupi oglinda intentionat din razbunare tine de cei 7 ani de acasa.

Dar nah, noi suntem neam de oieri cu Miorita in frunte, e de asteptat sa dai peste toti ciobanii pe strada, fie ei moto sau auto.


Pe baiatul care a cazut l-am mai vazut prin pipera, tot calare pe acelasi enduro-touring din asta nou, seamana cu Tenere1200 ceva. Nu mergea disperat cand l-am mai vazut eu. Ii dau un 35+ asa dupa conformatie ca l-am vazut de aproape. Cel mai probabil a dormit pe el sau a vrut sa se bage prin dreapta printe cei 2 si ghinion.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Romanii isi varsa nervii la volan/in trafic. Asta una la mana. A doua, e ca unii nu merita privilegiul de a detine permis de conducere. ATENTIE, PRIVILEGIU, nu DREPT! Nu este un drept. Avem dreptul la libera circulatie, nu la A CONDUCE AUTO. Ce sa ceri specimenelor din trafic...

Iar distrugerea proprietatii, sau violenta, sunt doar un semn de prostie/mitocanie. Plus ca nu stii de cine mai dai, cutitari, cefe late, etc etc.

Editat de mathe adrian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu te afecteze... atunci cand vreun sofer frustrat - caruia unu' ca cel din clip i-a rupt oglinda sau zgariat masina - o sa te arunce afara de pe carosabil si o sa faci cunostinta cu planeta sau cu flora patriei sub forma vreunui copac...

 

Evident ca fiecare e liber sa-si exprime opiniile, d-aia e forum...

ce filme au uni :))))
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E atat de aglomerat si infect iar calitatea veitii in orasul asta (buc) e atat de scazuta incat incepem sa reactionam violent prea usor si asta cred ca se datoreaza instincului de conservare mai mult decat orice...

daca s-ar face un top,probabil Romania ar fi pe undeva pe la mijloc daca nu mai jos privind violenta asta in trafic ...deci nu stiu de ce va speriati atata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...