Sari la conținut

Interviu Online cu Adrin Liviu Petrovici


Robert46
 Share

Postări Recomandate

Anul acesta n-am fost nicaieri, anii trecuti da, etapa de ROSBK de la Hungaro. Dar din nou, e irelevant pt ca tu nu ai priceput se pare despre ce se discuta in topic, costurile pt etape de campionat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 58
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Da miezule, esti cristosu intelegerilor . Hai ca spamam aiurea, eu m-am lamurit asupra costurilor pentru etape, cred ca toata lumea e ok acum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si uite cum, inca o data daca era nevoie, unii isi dau arama pe fata aruncand jigniri cand sunt pusi in a-și asuma aberatiile sau lipsa de intelegere. Bravo!

 

PS:daca tot ai adus vorba de spam, vezi ca esti singurul care a spamat, cu costurile tale legate de trackdays cand de fapt(da da, repet poate inca nu ai inteles pe deplin) era vorba de costuri/etape/campionate.

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si uite cum, inca o data daca era nevoie, unii isi dau arama pe fata aruncand jigniri cand sunt pusi in a-și asuma aberatiile sau lipsa de intelegere. Bravo!

 

PS:daca tot ai adus vorba de spam, vezi ca esti singurul care a spamat, cu costurile tale legate de trackdays cand de fapt(da da, repet poate inca nu ai inteles pe deplin) era vorba de costuri/etape/campionate.

Nu intru in polemici cu tine, ca-ti stiu antecedentele. Iti mai repet :

Nu te-am jignit cu nimic, am zis ca am inteles , mi-am expus parerea legata de costurile mele , tu de ale tale, kyp de ale lui , petrovici de ale lui samd.

 

Si ca sa nu mai scrii , iti zic iar : IMI ASUM ce am socotit pentru mine.

 

Iti dau un cipicao ca sa facem pace ca oricum esti bun pe zazanie , te-am vazut si pe alte topicuri

Editat de Ribo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine bre, esti din trupa "te-am vazut pe alte topicuri". Oricat scrii(observ ca asemeni unor "tovarasi" de-ai tai va place sa aveti ultimul cuvant care de obicei e trimitere la altceva) tot n-ai priceput. No worries, that's no sugar. Inchei eu ca e putin prea mult deja.

» Post actualizat in 27 Oct 2017 09:51

Nu intru in polemici cu tine, ca-ti stiu antecedentele. Iti mai repet :

Nu te-am jignit cu nimic

Iti dau un cipicao ca sa facem pace ca oricum esti bun pe zazanie , te-am vazut si pe alte topicuri

1)nu prea stii ce scrii.

2)nici cu tine nu mi-e rusine la sectiunea "zazanie".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine bre, esti din trupa "te-am vazut pe alte topicuri". Oricat scrii(observ ca asemeni unor "tovarasi" de-ai tai va place sa aveti ultimul cuvant care de obicei e trimitere la altceva) tot n-ai priceput. No worries, that's no sugar. Inchei eu ca e putin prea mult deja.

» Post actualizat in 27 Oct 2017 09:51

 

1)nu prea stii ce scrii.

2)nici cu tine nu mi-e rusine la sectiunea "zazanie".

Tot nu vrei cipicao? :(

De ce esti nerusinat ?

De unde-mi stii tovarasii ? :tomato:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Salutari!

Scuze pentru lunile in care am lipsit. Am sa fiu obiectiv, și voi Răspunde la câteva din nelămuririle pe care le aveți.

In ceea ce privește costurile unui etape medii: avem deplasarea 200-300 euro, înscrierea 200-300 euro, cazarea 100-200 euro, mâncarea + apa+ diverse, 100 euro, benzina motocicleta 80-150 euro, cauciucuri 1/5 set -2/5 set 600-1000 euro, boxa 70-200 euro, mecanic 50-100 euro.

Acestea sunt cheltuieli medii. Sunt și etape mai scumpe, exemplu Brno, unde doar înscrierea se apropie de 600€ , iar boxa 200€/zi. Vorbim și de logistica care ajunge 400-500€.

Sunt și etape in care cheltui 1 set de gume 400€ , înscrierea 200€ , drumul 100€, mancare +diverse 50€. Cazare la cort sau in mașina. Mai ieftin de atât, eu nu am mers. Va salut! Pentru orice informație, va stau la dispoziție.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adrian nu a spus despre intretinerea motocicletei care trebuie sa fie una perfecta, de la placute, lichide, lant, etc.

Mai sunt si eventualele upgrade-uri necesare mersului pe circuit (scarite, carene, semighidoane, quickshifter, tractioncontrol, slipperyclutch, etc.)

Nimeni nu a luat in vedere echipamentul pilotului care te poate tine 5 ani sau o zi (pana la prima cazatura).

Aceste costuri sunt valabile daca nu avem nici o cazatura care poate lasa o gaura de la cateva sute pana la cateva mii de euro.

Mult succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...