Sari la conținut

Din garaj Peter's Motorcycle Garage


Postări Recomandate

Lasa te rog nr de inmatriculare si eventual zona in care poate fi gasita moto . Sant foarte interesat de lucrarea ta ! Drept multumire , o sa te anunt pe PM cat de bine a fost realizata incuietoarea de la pusculita.

 

Motocicleta poate fi vazuta in zona Radauti, datele nu le pot da.

 

 

Daca te-ai bagat si pe tobe..o sa am nevoie sa-mi faci si mie un cot :D

Problema este de distanta :))) Nu pot realiza prinderile decat cu motocicleta langa mine. Dar vb pe mess mai multe detalii si vedem despre ce este vorba.

» Post actualizat in 10 Nov 2017 16:04

O alta nebunie a fost reconstruirea unei bucati de cadru. Asta a fost o lucrare data draq, am masurat la el de mi-a venit acru, l-am adus la "adevar" cu ajutorul unui cric hidraulic de 9t, bineinteles cu bucata de cadru indoita taiata de pe el, cand a fost totul ok am adaugat o bucata din alt cadru. Motocicleta merge perfect drept, nu trage in nici o directie iar rotile calca pe aceiasi urma. In ciuda faptului ca este o chinezarie chiar mi-a placut foarte mult motocicleta asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Cea mai noua treaba e beltgrinderul, mai trebuie vopsit cadrul, dupa ce l-am facut si am lucrat cu el imi era ciuda ca nu l-am realizat mai repede. E facut pentru banda abraziva de 50x1800mm, asta se gaseste in comert.

 

Urmatorul post am sa pun niste piese realizate cu el. Dar la prima proba am ascutit aproape toate cutitele din casa cu banda de granulatie 240, doar asta am avut de proba cand l-am realizat, au iesit brici :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

f tare, si eu vreau sa-mi fac unul de ceva timp , vezi ca exista de cumparat roti de cauciuc , (contact wheels) , sau poti sa treci niste furtun peste o roata de metal .. de la 250mm od in sus poti sa faci hollow grind pe cutite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am inspirat de aici: http://dcknives.blogspot.ro/p/2-x-72-belt-grinder.html?m=1 doar sistemul de intindere a benzii si reglare e mai simplu al meu ( asa cred :) ), bine ca am baza de acum accesorii am sa le construiesc incet cu incet.

 

Iar primele piese facute pentru un client sunt astea, nu spun ce sunt va las sa ghiciti :), sunt din inox si atasez si foto cu materialele din care au fost realizate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arta,nu alta,mai Petrule!

Io cred ca stiu despre ce e vorba,daa' ma abtin!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am inspirat de aici: http://dcknives.blogspot.ro/p/2-x-72-belt-grinder.html?m=1 doar sistemul de intindere a benzii si reglare e mai simplu al meu ( asa cred :) ), bine ca am baza de acum accesorii am sa le construiesc incet cu incet.

 

Iar primele piese facute pentru un client sunt astea, nu spun ce sunt va las sa ghiciti :), sunt din inox si atasez si foto cu materialele din care au fost realizate.

Ceva "branzofil"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ustensile folosite in Ortopedie !!

 

 

 

M-am inspirat de aici: http://dcknives.blogspot.ro/p/2-x-72-belt-grinder.html?m=1 doar sistemul de intindere a benzii si reglare e mai simplu al meu ( asa cred :) ), bine ca am baza de acum accesorii am sa le construiesc incet cu incet.

Iar primele piese facute pentru un client sunt astea, nu spun ce sunt va las sa ghiciti :), sunt din inox si atasez si foto cu materialele din care au fost realizate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suportul pentru aparatele de sudura l-am facut din resturi de teava patrata ce le aveam prin gospodarie (de asta nu am foto din timpul constructiei), rotile sunt de la un pat de spital, e usor de tras prin garaj, mai trebuie sa ii adaptez franele pe roti dar nu ma deranjeaza cu nimic deocamdata. Eu zic ca a iesit destul de bine avand in vedere ca e facut din resturi :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multamn fain de crash pad-uri,Patrule!

Raport pret-calitate excelent!!!:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Salut, faci cumva si sissybar la comanda?

M-ar interesa pt un Intruder M800 din 2006 stock fara nimic pe el si vreau usor usor sa-i iau accesoriile necesare.

Am gasit pe net un model interesant ce e gandit pt Harley Sportster ce mi-a placut maxim doar ca era pe AliExpress si nu prea am incredere sa dau 300$ pe ceva ce trebuie sa modific apoipost-93971-0-56094300-1515272356_thumb.jpgpost-93971-0-00269000-1515272366_thumb.jpg

Daca te tenteaza proiectul da-mi un PM sa discutăm detaliile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut, faci cumva si sissybar la comanda?

M-ar interesa pt un Intruder M800 din 2006 stock fara nimic pe el si vreau usor usor sa-i iau accesoriile necesare.

Am gasit pe net un model interesant ce e gandit pt Harley Sportster ce mi-a placut maxim doar ca era pe AliExpress si nu prea am incredere sa dau 300$ pe ceva ce trebuie sa modific apoiattachicon.gifScreenshot_20180106-225312_01.jpgattachicon.gifScreenshot_20180106-225257_01.jpg

Daca te tenteaza proiectul da-mi un PM sa discutăm detaliile.

Interesant proiectul tau!:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Merci de feedbackul pozitiv.

Dupa mecanica si iar mecanica, nu am mai avut nici un proiect sa ma destresez, asa ca intr-o seara ma uitam la niste discuri de frana vechi si am zis sa incerc sa fac ceva cu ele. Asa ca am facut o secure si o moto din suruburi vechi (si o piulita noua :))) ). Mai am proiecte de secure, va urma... .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Tulai Patrule,vezi sa nu te enerveze oarecare,ca-l sterge dup-aia ma-sa din cartea de imobil... :)

Editat de CHRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Daca le vedea Mihai Viteazu', ramaneai de mult fara ele :) .

 

Daca ai ceva timp liber, ti-l umplu eu. Stai sa ma linistesc un pic cu job-ul si alte prostii personale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca vinde tot,caci pleaca din Ro...:

 

/index.php?/topic/751822-garage-sale/

 

:(

Editat de CHRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...