Sari la conținut

De unde iau si eu niste piele?


DeZet
 Share

Postări Recomandate

Mi-am propus sa imi fac un swing arm bag. Mi-am comandat sculele necesare, au si sosit de la fratii asiatici, dar m-am impotmolit la aprovizionarea cu piele. Nu gasesc nicaieri piele la cantitati mai reduse 1-2 metri patrati.

Ma poate ajuta cineva cu un sfat...

Asi vrea ceva mai rigid, cu grosime de minim 1,6mm si neaparat maro cognac.

 

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi la Anatex, sunt in zona P-ta Muncii, au o hala imensa cu piele, naturala si sintetica. Preturi ok, doar sa ai timp sa iei la picior hala cu materiale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ce bani ar trebui sa fie un metru?

eu am avut nevoie de niste piele si m-am dus in weekend la valea cascadelor unde sunt niste unii care vand geci de piele cu 30-50 de lei.. in functie de ce iti trebuie ai mari sanse sa gasesti pe acolo acel maro cognac, poate si cu ceva patina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.ancroma.ro/produse/catalogul-culorilor-ok-l-a

 

http://www.ancroma.ro/piele-ecologica-ok-l-a

 

Piele iahturi ,

barci si Tapiterii pentru exterior, sezlonguri, scaune si fotolii pentru terase. Fotolii confortabile de piele iahturi si ca piele barci, cu lungimi de la de la 5 la… 50 de metri lungime. Piele ecologicá pentru mobilier de grádiná. Excelentá pentru autoturismele decapotabile si seile de motocicletá. Tapiterii de interior, tapiterii de SPA si fitness, unde nu permite mentinerea mirosurilor neplácute de transpiratie, a coloniilor de bacterii, a fungilor si mucegaiului. Pielea sinteticá OK L.A. Sanitized® are efect de protecţie antibacteriană pentru un număr mare de bacterii gram pozitive si gram negative, inclusiv pentru stafilococul auriu. La cerere, costurile de expediere si ramburs vor fi cuprinse in facturá.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tot de la Anatex am cumparat la nevoie. Dar daca n-aimai cusut piele manual, si nici nu esti pretentios...vei fi multumit de rezultat. Daca teastepti sa iasa ca in pozele de pe net ai nevoie de : scule cusut, cutter bun , rigla metalica lunga, ata cerata , vopsea cant chiar daca e pielea neagra, preducele de gaurit gasesti la 20 lei prin Obor. Cleste de capse. Catarame resiztente, ceara pt tratament. :)) asta am enumerat fara sa am treba cu pielaria. Ah,si pielea

» Post actualizat in 10 Nov 2017 21:35

Daca sunt decalitate ,tot dai 400 lei pe ele. Faci treaba, si o sa fii la fel de multumit ca atunci canditi vopsesti motorul cu spray'ul pe trotuar...o bucurie de3 zile

» Post actualizat in 10 Nov 2017 21:35

Mai bine iti cumperi unul SH dar in stare cat mai noua,siiesi mai bine

Editat de Danut Ionda
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Piele naturala?Ca link-urile de le-a pus SST(ms omule)sunt cu vinilin,se pare.Ma intereseaza materialul care se foloseste mai recent (de cativa ani) pe sei..

Editat de fara roti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asi prefera pielea naturala, mobra mea are piele pe mansaone, pe ornamentul de rezervor(locasul tachometrului) pe carcasa farului si pe sea.

La fel asi prefera sa o fac eu, chiar daca iese mai cu aspect de DIY.

In ceea ce priveate sculele, mai tot ce s-a enumerat mai sus, se poate lua de pe Ali Express, pe mine m-a costat aprox 20 Euro....

 

SH, maro, nu am vazut...

Editat de DeZet
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asi prefera pielea naturala, mobra mea are piele pe mansaone, pe ornamentul de rezervor(locasul tachometrului) pe carcasa farului si pe sea.

La fel asi prefera sa o fac eu, chiar daca iese mai cu aspect de DIY.

In ceea ce priveate sculele, mai tot ce s-a enumerat mai sus, se poate lua de pe Ali Express, pe mine m-a costat aprox 20 Euro....

 

SH, maro, nu am vazut...

PIELOREX

Adresa: Prelungirea Soselei Giurgiului, Nr. 33 A,

Jilava, Ilfov, Romania

Tel. vanzari: 0725 223 710 - Mariana Grosu

Email: office@pielorex.ro

Website: www.pielorex.ro

 

Program - Luni-Vineri: 8:00 - 16:00

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am propus sa imi fac un swing arm bag. Mi-am comandat sculele necesare, au si sosit de la fratii asiatici, dar m-am impotmolit la aprovizionarea cu piele. Nu gasesc nicaieri piele la cantitati mai reduse 1-2 metri patrati.

Ma poate ajuta cineva cu un sfat...

Asi vrea ceva mai rigid, cu grosime de minim 1,6mm si neaparat maro cognac.

 

Merci

Vrei de roman sau de tigan ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Very constructive. Thank you.

» Post actualizat in 11 Nov 2017 11:21

Am fost la Anatex, am luat o bucata de piele. E cam subtire dar mi-am propus sa o dublez cu o piele intoarsa, m-am gandit sa ini cumpar un sort de sudor din piele intoarsa pentru a dubla pielea.

Urmeaza lucrarea, nu e graba mare, incerc sa o termin pana la deschiderea sezonului urmator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...