Sari la conținut

Accident între romana si victoriei


riderontornadoes
 Share

Postări Recomandate

E milițian ta-ta?

B 619 MAI este numar "civil"

Doar ca omul si-a luat o mobra care a fost pe la o Politie pe undeva si si-a pus numar cu MAI ca sa fie cool.

Ma asteptam ca cei de la Cancan sa spuna ca cei de la ProTV acuma ceva vreme "motociclistul a apasat prea tare pedala de acceleratie..."

 

Sa speram ca nu este prea grav colegul.

 

Sanatate si recuperare rapida.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum se vede accidentul s-a produs dinspre Piata Romana spre Piata Victoriei la intersectia Lascar Catargiu cu Grigore Alexandrescu. Este exact inainte de o trecere de pietoni cu semafor.

Posibil ca motociclistul sa nu fi fost atent ca masinile din fata opresc la semafor si poc.

De altfel ca pieton trebuie atentie mare la acea trecere de pietoni intrucat sunt multi soferi care fie nu vad fie pur si simplu trec pe rosu. Mai ales cvand dau talpa sa prinda verde la Piata Victoriei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in drum spre veliko am trecut pe langa

taxiul era lovit in aripa spate stanga si se afla pe banda de langa trotuar

motocicleta complet alba si cu genti' laterale albe si nr cu MAI te trimiteau imediat cu gandul la o moto de politie insa lipsea girofarul .... pentru cunoscatori

 

langa moto era o casca gen braincap foarte colorata ceea ce mi a transmis clar ca nu era moto de politie

la piata romana am intrebat agentul care devia circulatia pe dacia cum este accidentatul si am raspuns ca l a luat salvarea si ca era constient

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

i-au inghetat creierii si n-a mai avut reflexe! sau avea incalzire pe tingire, touratech desigur ?? :)))

 

PS: astia cu genti laterale prin oras m-au distrat intotdeauna: in ce tura pleci coane? aaa, ma duc pana la servici in pipera! :)))))))))

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Coane (ca sa te citez), de ce judeci asa usor dupa aparente? Si eu merg de vreo 3 ani cu cutiile prin oras, pentru ca am renuntat sa mai frec masina in fiecare dimineata si seara, sa pun in ea husa si lantul. Si atunci le iau cu mine. Plus ca mi se pare mult mai safe sa imi tin rucsacul cu laptopul in cealalta geanta, decat sa-l car in spate (si merge si mai repede decat pe vremuri, cand il prindeam cu o chinga pe locul pasagerului). Ca am aerul ca plec in tura in Mongolia, e in capul tau, nu al meu. Pe de alta parte, distractia e buna, te scapa de stres. Ma bucur sa fiu de folos...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are (avea) cine stie ce genti. Motocicleta este un model de politie care are genti subtirele care se incadreaza in gabaritul motocicletei fara genti.

 

Poate omul venea sau se ducea la cumparaturi ...

 

Si in definitiv ce este atat de ciudat sa ai cutiile dupa tine? E plin orasul de masini cu cutii pe capota, iat eu umblu tot timpul cu Goldwing-ul cu cutiile dupa mine :crack:

 

Are cineva vreo veste despre coleg?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este prematur sa facem afirmatii fara sa cunoastem exact ce s a intamplat acolo .(dinamica evenimentului) Cat despre can can e clar cat sunt de varza daca nu stiu ca MAI 12345 cifre alcatuieste un numar de inmatriculare al MAI.Chestia asta imi aminteste de Dan Puric care dupa un spectacol, vine o zoza cu microfon si il intreaba ce va face cu banii de pe show.: Dan ii raspunde; IMI fac o casa in'" centrul rezidential"" la "" AIUD"" . Aia crapa niste ochi mari, bovini la el. A doua zi apare cu litere de o schioapa pe prima pagina : Dan Puric isi face vila la AIUD .....concluzia e la voi Revenind... Taximetristii ? Bataie si amenda Sau invers Experiment facut de un prieten care ia taxi si spune soferului : Iti platesc dublu cursa daca ma duci fara sa calci vreo regula.de circulatie Alt fel cat afiseaza aparatul. Niciodata nu a platit cursa dublu

Editat de Dan Olaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: astia cu genti laterale prin oras m-au distrat intotdeauna: in ce tura pleci coane? aaa, ma duc pana la servici in pipera! :)))))))))

hmm, mie gentile laterale mi-au salvat piciorul.

daca cade pe cutii cade... mai "sus" decat fara...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mers in spatele unui prieten cand a luat de la service un motor cu coburi, prin Bucuresti. El nu mai mersese niciodata cu coburi/genti laterale inainte si am spus de cel putin 10 ori ca loveste masinile pe langa care a trecut. A fost cea mai inconfortabila "plimbare". Aveam febra musculara de cat am strans din fund tot drumul.

Priveste partea buna, ai facut fesieri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mai toate motocicletele latimea cu gentile nu depaseste latimea ghidonului, deci daca ti-a intrat ghidonul intra si poponeata motocicletei. E o falsa impresie ca nu incapi. Plm, nu e atas.

Eu n-am nici o greata cand merg cu genti laterale, nu e nici o diferenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai stiu.....despre ce era vorba in topicul nostru ....cum sa franezi in 6 metrii ?...sau cum sa muti un taxiu 6 metrii ??? :scratch:

 

Sanatate colegului

Domnul Expert si Super Membru al acestui forum, sa ma scuzi ca o iau asa, dar... 6 metri se scrie exact asa, 6 metri, nu 6 metrii... Pardon, dar ma deranjeaza listarea gramaticii romane in parametri (nu parametrii) anormali... Stiu, sunt off-topic, zic doar ca ma zgarie pe retina daca vad ceva scris aiurea. Fie-i bine rider-ului si invatare de minte noua tuturor. Atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yep, mai ales daca vrei sa virezi din scurt pe langa masini.

Cu latimea ghidonului e ok odata ce ai trecut cu ghidonul, dar daca te gandesti ca mai ai un set de ghidoane in spate si vrei sa faci o stanga/dreapta printre masini, ai toate sansele sa faci poc. Nu trebuie sa fie masini neaparat, pot sa fie stalpi, alte motociclete, un colt de ceva, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...