Sari la conținut
B.B.

MotoGP presezon 2018

Postări Recomandate

Hai ca spun eu o barfa.

Rossi se retrage in 2019.

Stim!! ..si BB va da baieram :tempted:

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar vrea sa o intinda pe undeva nu s-ar auzi nici pas,totul s-ar face in secret pana cu o sapt inainte de semnarea contractului nu s-ar auzi o vorbulita - Sa ne aducem aminte trecerea lui Lorenzo de la Yamaha la Ducati...pai nu a fost nici un zvon nici o vorba despre asa ceva pana brusc ala a declarat ca el a semnat deja pt 2017 cu Ducati.Scurt.Yamaha se scarpinau in cap ca nici ei nu credeau ca va pleca,presa era paf ca si ei nu au avut habar pana nu a declarat asta,toata lumea era paf.

Ori nu urmaresti fenomenul/ nu l-ai urmarit la momentul respectiv ori vorbesti din auzite.

Zvonurile cu Lorenzo ca pleaca la Ducati erau cu ceva timp inainte sa semneze- ma refer in presa- pt ca in echipa sunt convins ca stiau sau cel putin banuiau ce voia sa faca.

Sa nu uitam ca pentru sezoanele 2017/18 Yamaha a propus ambilor piloti contractele pentru semnare inainte de gp-ul din Qatar 2016. Rossi a semnat, Lorenzo nu. Ulterior au fost o gramada de stiri si zvonuri ca Lorenzo se gandeste sa plece, ca de-aia n-a semnat fiindca are contract mai bun la Ducati, etc. Deci n-a fost asa o decizie peste noapte.

uite cateva linkuri:

http://www.crash.net/motogp/news/229191/1/jorge-lorenzo-no-news-about-2017

https://www.motorsport.com/motogp/news/analysis-why-lorenzo-is-taking-ducati-s-offer-seriously-685316/

http://gpxtra.com/2016/03/19/lorenzo-closing-ducati-deal/

Zicea cineva cu cateva posturi inainte ca Marquez nu pleaca la Ktm decat dupa ce-i bate recordurile lui Rossi. Si eu cred la fel.

Dar sa nu uitam ca unul din recorduri e sa devina campion mondial de 2 ori consecutiv cu 2 moto diferite.

Desi, dupa 7 campionate cu Honda (din care 4 sunt deja luate- deci peste 50%), poate incerca si o schimbare. Varsta e de partea lui, experienta la fel, talent are- de ce nu?

Insa nu cred ca va schimba motocicleta decat dupa are 9 cupe in total.

Editat de flaviu57

Partajează acest post

Link spre post

Morbidelli o să aibă soarta lui Rabat, dacă nu vă e clar. Marc Vds nu e Tech3 și Franky nu-i Zarco.

Mă mir cum n-a pomenit nimeni de Simeon: ăsta chiar nu știu ce caută in MotoGP.

Pai Taaka Nakagami (sau cum l-o chema), ce caută in motogp?

» Post actualizat in 21 Nov 2017 23:23

MM nu se va tira prea curand decat daca honda ii da o moto cu care sa se zbata la fel cum s-a zbatut la inceputul 2015 cand mai avea putin si-o lua la suturi dupa fiecare cazatura.

Omu are alte teluri decat banii. Momentan trebuie detronat Rossi la titluri. Nu-l lasa ta'su sa plece nicaieri, pt ca nu de bani e vorba aici. Ci de cat de sus poate ajunge un pustan care a doborat cele mai multe recorduri pana acum. Are pensia asigurata si el si ta'su si fra'su si tot neamu lor. Problema e de batut fierul cat e cald. Deci eu cred ca Marcel va mai fi tinut pe steorizi inca 3-4 sezoane pe putin. Asta daca nu se accidenteaza doamne fere.

Corect!

Păi dacă ar pleca la KTM, e ca si cum Messi ar zice : bah ma duc la Chiajna, in România, să văd dacă-s bun si acolo, că la Barcelona am rezolvat-o! Hai să fim cinstiți!!!

Editat de baby_blues

Partajează acest post

Link spre post

@flaviu57 :

Mda,bine,cand omul nu mai avea contract pt 2017 e normal ca au inceput speculatiile.Erau speculatii generale,nimeni nu stia nimic.Zvonurile au inceput din Argentina dar de fapt de la Cota,el a semnat parca inainte sau dupa Jerez.Deci ce mare branza a aflat presa?Nimic.Ce am spus eu e ca presa nu prea stie mare lucru,si treaba cu Lorenzo nu mi se pare ca a fost diferita.Doh,normal ca atunci cand ala nu are contract pe urmatorul an,orice retard de ziarist se gandeste ca are vorbe cu alta echipa.E cazul la Marcel?Nu,ca lumea nu stie nici pe cati bani are contactul nici pe cati ani.Deci daca nici cand ii expira contractul nu stiu,de ce ii credem noi cand preseaza ei calcat ca se muta pe la nush ce echipe?

Si iarasi va proiectati visele si sperantele asupra unui pilot de gp nebanuind deloc ce gandeste ala si care ii sunt actiunile : eu nu inteleg de unde asta "Marcel pleaca de la Honda dupa ce ii bate toate recordurile lui Rossi".De ce credeti voi ca il strabate pe Marcel gandul despre cate tururi a condus Rossi sau alte asemenea prostii?Ce e asta cu recordurile,credeti ca al mere in gp pentru a dobori statistici?wtf?astea mi se par copilarii...Daca ati observat in foarte multe interviuri majoritatea pilottilor nici nu cunosc recordurile,nici nu prea ii intereseaza despre ele.Desigur sunt recordurile mari gen nr de victorii,pole,campionate,dar in rest....

Da,dupa 9 cupe poate incerca o schimbare,poate merge si la pescuit poate sa se duca si la circ,dar e vreun semn ca va face ceva din toate astea?Zero.Whatever,fiecare gandeste ce vrea ca e liber,dar eu sunt de parere ca astea cu plecarile lui Marcel pe la alte echipe sunt vorbe de claca.Am mai zis,a venit bossul bosilor de la HRC sa il vada castigand,e un semn categoric ca relatiile sunt mai stranse ca niciodata.Dar daca la lume ii place sa creada ca pleaca ala la ktm,la Ducati,la abator in Germania sau la bucatarie la restaurant in Anglia pt ca s-a plictisit de Honda,in regula,have fun.

...si treaba cu ta-su - vad ca acum lumea spune ca ta-su ii conduce cariera - de unde si pana unde e asta ma?Ta-su e fan,vine pe la curse si isi innoada dejtele,altceva...

Serios acum,pare Marcel ca un om care poate fi stapanit si conuds de altcineva de pe margine?Pare ca un om care asculta?serios?In plm era s-o culce in cursa decisiva pt campionat ca asa a vrut pwla lui sa se ia la bataie cu Zarco pt nimic!

btw - stats'uri despre acea cascadorie a lui Marcel : cica a franat cu 30m mai tarziu decat a franat in tururile precedente si a lasat 50m de urma de guma fata pe asfalt.

Hai ca spun eu o barfa.

Nu.

Decat obligat,adica in sensul ca ii spun aia de la Yamaha ca nu ii mai prelungesc contractul,si el la alta echipa in mod clar nu va mere.Dar nu il vad sa abandoneze peste un an.E inca foarte rapid,nu are sens.Si daca vedem noi ca e rapid de pe canapea,el in mod clar isi da seama de asta.Sa nu uitam ca anul asta a condus campionatul ceva timp iar pana sa isi rupa - prosteste - piciorul,era principalul contracandidat la titlu in fata lui MM.

Si adicatelea intr-un an te bati la titlu in alt an te retragi?N-as prea crede.

2020 poate.2021 foarte probabil.Dar 2019 in nici un caz zic eu.

si tot la capitolul barfe,Lorenzo sarbatoreste....sezonul competitional 2017....

23674650_10154914971265811_7042744832130

Mai mie imi place asa de el pe pista ca e bataios si rapid,stie cu mingea,dar nu inteleg niste faze : dc plm are calcatul ala de suvitza roz in cap?e foarte ghei toata treaba aia.Si care e faza cu sabia?N-aveau cutite acolo?sau chermeza se petrecea la Craiova si atunci e de inteles... :bounce:

Daca nu ar mai poza si nu ar mai incerca sa para ceva ce nu e,si s-ar comporta natural cred ca ar fi mult mai ok.Auzi,sa tai tortu cu sabia ca tu esti cavaleru' pwlii,cred ca se crede si asta pe Westeros sau ceva...

Winter is coming, Jorge !

:tempted:

Editat de Method

Partajează acest post

Link spre post

Chiar, sa nu mai puneti voi nimic cu "dear George"! Ce uameni... :P

Partajează acest post

Link spre post

Lantisorul de aur la vedere...sa vada dusmanii mei VALOAREA!

Partajează acest post

Link spre post

Pai Taaka Nakagami (sau cum l-o chema), ce caută in motogp?

1.Taka e japonez și e susținut de HRC.

2.Măcar a câștigat câte o cursă în ultimii doi ani (dacă îmi aduc bine aminte, ambele întrerupte din cauza ploii)

3. Soră-sa e drăguță. :)

Partajează acest post

Link spre post

La cererea telespectatorilor...

23737584_10154914973390811_7184849850023

I read and understood all the messages you sent to my dashboard correctly.

Suggest Mapping One – Do something to visor.

Suggest Mapping Two – Something something pits.

Suggest mapping Three – Marquez is a puta with too many horse-teeth.

Suggest Mapping Four – Mash potato for dinner after race.

Suggest Mapping Five – Rabat is scared of you.

Suggest Mapping Six – Something something wave.

Suggest Mapping Seven – Everybody else is going the wrong way.

Suggest Mapping Eight – All the paloma culos are in your way.

So that was good, and then I made some laps of Valencia again, which was excellent for everyone watching me.

I came eighth (which is better than coming first, because it fools all the new putas into thinking I am less than I truly am), and then I came fourth, which was also much better than coming first because I had to work harder to be fourth on the 2018 Ducati because I did it in less laps.

It’s mathematics, Gigi. Not your strong point. But trust me on this. I am good at counting and subtracting, and testing is my second favourite part of the year.

Here I am reading out the names of my favourite pizzas which the villagers have to make in order to get one of my old hats.

This is Diego. He is the village goatherd. I have given him a new Multifunction Prink. He can use it to milk his goats.

Here I am singing some karaoke. Carmela, on my left, is making a dancing puppet show from my old shirt, and I think she is very much enjoying the smell of my old championship sweat.

One of the villagers brought me a gift because I deserve one. I think it is a petrified cat’s head that has been painted in festive colours and put on a stick. You need to fit it to the bike, Gigi. For luck.

My most favourite part of the year is this part right now, between the end of one season and the start of the next. This is my time to shine brighter than ever before. As brightly as the tip of a Spartan spear poking out of the Yellow Puta’s forehead. As brightly as the tears still rolling down the sad-eyed puta’s sooky-la-la face.

I hope he has been catching them all so I can drink them later and tell him how close he came to being a world champion like me but instead he chose to fail even when I tried to help him. It will be funny. You’ll see.

I have no time right now to drink his stupid tears. I have been too busy being a sexy mariposa social. I have had some pictures taken of my happy evenings with my many friends.

I showed them my sword. They were very frightened because they are simple village people, unused to the ways of multiple world MotoGP champions. You can see it in their faces.

But I told them I was highly trained and they were not to worry. I was only going to cut the burning octopus cake. There would be no bloodshed.

I also enjoyed very much giving these simple people some of my things. Like my old hats. And my old shirts. And a small box full of Zopo. And a Multifunction Prink.

Look how happy they are, Gigi. Look how happy I am. This picture is all about happiness.

I have given this lady a little box full of Zopo. She is overwhelmed with joy. I think she will name all of her children after me.

They were so happy to get these things. You can see their simple peasant joy. And I am very pleased none of them made the mierde on the floor.

I think I will need to go out a buy a dog next week, Gigi.

I am a great animal lover, you know. And dogs are great animals. I still miss little Ucciccio and while I have forgiven that murdering English pig whose eyes face in three different directions, I will be in mourning for some time yet.

Still, there are so many things I can do to my hair, which will keep my mind off my troubles.

We shall chat soon, Gigi, and prepare for next season. I have some ideas.

Please bring me a list of the new riders. I am especially interested in this Morbidebellililli. I think his name is too fancy. He might have to change it.

Best wishes,

George.

Partajează acest post

Link spre post

Daca asa le intorci cu ce a ramas scris de tine, nu vreau sa stiu cum faci cu ce zici... :)

@flaviu57 :

Mda,bine,cand omul nu mai avea contract pt 2017 e normal ca au inceput speculatiile.Erau speculatii generale,nimeni nu stia nimic

Ai zis cu subiect si predicat asta:

Sa ne aducem aminte trecerea lui Lorenzo de la Yamaha la Ducati...pai nu a fost nici un zvon nici o vorba despre asa ceva pana brusc ala a declarat ca el a semnat deja pt 2017 cu Ducati.Scurt.

Ti-am dat 3 linkuri. Sunt mult mai multe. Deci au fost zvonuri, au fost si vorbe - o gramada. Se cunosteau intentiile lui si de ce a tras de timp. El nu s-a decis brusc, ci s-a tot gandit vreo cateva etape. Deci nu scurt, ci mai lung asa....

Ce am spus eu e ca presa nu prea stie mare lucru,si treaba cu Lorenzo nu mi se pare ca a fost diferita.Doh,normal ca atunci cand ala nu are contract pe urmatorul an,orice retard de ziarist se gandeste ca are vorbe cu alta echipa.

Cu alte cuvinte cand ala si inca 90% din piloti nu au contracte - nu retin exact, dar cred ca doar Rossi avea contract inainte de inceperea sezonului 2016 pt sezonul 2017, in rest nimeni- te gandesti ca ala (adica Lorenzo) are vorbe cu alta echipa.... :)) Pai restul de ce n-ar fi avut? Uite ca nici Marc n-avea contract si a ramas la Honda pt 2017/18, Pedrosa la fel, Dovi la fel- la aceeasi echipa... nu mai continui cu restul care au ramas la aceeasi echipa.. In fine, rationamentul tau n-are valoare nici in cazul asta..

Yamaha se scarpinau in cap ca nici ei nu credeau ca va pleca,presa era paf ca si ei nu au avut habar pana nu a declarat asta,toata lumea era paf.So,aici nu e ca la F1,presa nu are surse ca acolo,sunt foarte in ceata,si dimpotriva,cred ca daca se vorbeste de ceva,e semn sigur ca sunt doar povesti.Daca ar fi fost sa se intample nu se vorbea inainte.

Inainte de semnarea contractului cu Ducati de catre Lorenzo, Jarvis a zis (nu mai stau sa-ti caut sursa) ca timpul nu trece in favoarea semnarii cu Yamaha. Stia exact ce-l asteapta. N-a fost "paf" in nici un fel, nici el si nici restul din echipa, nici ziaristii, nimeni. Toata lumea stia intre ce trebuie sa se decida Lorenzo. Chiar si colegul de echipa de la Yamaha a declarat la un moment dat ca Lorenzo nu are coae ca sa semneze cu Ducati- provocandu-l sa plece. Si tocmai pt ca urma sa se intample s-a vorbit inainte despre asta. Singurul paf e posibil sa fi fost tu. Restul lumii se cam astepta la schimbarea echipei.

Partajează acest post

Link spre post

Eu daca as fi tacsu lui Marcel tocmai propozitia asta m-ar pune pe ganduri!

Si m-ar face sa-mi sfatuiesc fiul sa mearga dupa cascavalul gros,ca e dat de Honda,Ducati ,KTM sau orice alta echipa!

Dar na unii pe aici sunt boemi(pe banii altora,sau pe vietile lor) si viseaza onoare,recorduri si alte fantasmagorii!

Tocmai a cazut de 27 de ori anul asta. De ce nu l-a luat ta'su acasa de la joaca dupa prima cazatura? Pentru ca are ceva de demonstrat, adica fix invers de ce zici tu. Momentan nu banii il intereseaza acum pe Marcel (sau pe ta'su) cel mai mult. Cand va fi o legenda incontestabila (deja cam este dar e mai mult pustan decat legenda), o sa schimbe macazul pe bani. Urmatoarele sezoane va fi Marquez inca pe "attack" mode :) A luat ta'su in calcul si faza cu cazutul, dar se pare ca baga traininguri si pentru momentele alea, dupa cum tine mainile pe langa corp cand sare de pe motoreta. Si mai e o chestie.. daca nu risti nu castigi, iar pt cineva cu mentalitatea si doctrina lor de mici, deja e reflex treaba asta.

Partajează acest post

Link spre post

@flaviu57 : Man,repet,in momentul cand nu a mai semnat cu Yamaha desi aia i-au dat contract era clar ca omul cauta altceva,si normal ca au inceput speculatiile.Nu fac din tantar armasar dezbatand cand si cum s-a ginit presa de schema Lorenzo-Ducati,vroiam sa subliniez ca nu s-a ginit decat destul de tarziu si "ajutatata" de refuzul lui Lorenzo de a mai semna cu Yamaha prelungirea.

Ideea de ansamblu pe care am vrut eu sa o subliniez e ca presa nu stie nimic,incepe doar sa speculeze cand sunt niste lucruri deja concrete.Si atunci de ce ne excitam atunci cand presa (care nu stie absolut nimic despre contractul lui Marcel) spune ca sunt vorbe despre el si KTM???

Dar daca tu vrei sa crezi asemenea lucruri cine te poate opri?Eu in nici un caz,nici macar nu incerc.Doar am vrut sa atrag atentia ca presa vorbeste prostii in maj timpului pana cand cineva le da o informatie concreta.Si atunci e destul de usor de vazut in care parte o iau lucrurile,draq atunci ne dam si noi seama.Ei insa nu au nimic concret deci prin urmare pe mine ma fac sa cred ca vorbesc prostii.Asta e tot.

Partajează acest post

Link spre post

Si eu m-am saturat sa-l vad pe asta castigand pe cea mai buna mobra. Sa mearga la KTM si sa demostreze doar in fata coechipierului ca este mai bun.

Mare branza nu o sa faca cu alta mobra, va fi cel mult un Lorenzo sau Rossi la Ducati. Odata cu mutarea la KTM o sa se bucure doar de pozele din trecut. Nu-l mai prinde pe Rossi niciodata, (idolul lui)

Mai vedem, eu zic ca te inseli amarnic, ca de obicei. Acu doo sapt erai convins ca Dovi o sa fie campion.

Morbidelli poate sa demonstreze ca e mai bun decat Marcel (si s a vazut din declaratii ca nu-l haleste) sau s-o ia pe urmele lui Bradl avvand o mobra SH.

E mai bun o pwla. Gata, ai gasit alt idol repede. Inca nu s-a nascut ala mai bun decat MM. Obisnuieste-te cu gandul asta.

Gibernau : Rossi is not at his peak, he is fighting on the basis of an illusion’

Cam rautacios musiu Gibernau totusi,mi se pare,nu?Avand in vedere ca Rossi totusi a terminat campionatul pe 3 parca,ceea ce e un loc mai mult decat onorabil mai ales tinand cont de accidentarea majora suferita anul asta,pe Gibernau il cam roade.

Il roade ca Rossi inca se poate bate pt un titlu,ca el e pa demult si ca protejatul lui e,hai s-o recunoastem,pe niciunde.

Uratzel comentariul as spune eu.Care nu sunt fan,fanii cred ca vor avea pareri ceva mai dure

Lu Gibernau i-am trimis eu un SMS sa declare asta. Mi-a multumit.

Deci ni s-a aratat la tv,eu am zis,lumea nu prea a bagat de seama : pe Marquez a venit sa-l vada Nomura !

Nomura = Big Boss,nr.1,presedintele HRC.Plm peste ala nu mai e nimeni,e gol.Nu cred ca a mai venit Nomura sa vada vreun racer la treaba in oricare din competitiile in care e angrenata HRC (si aici ma gandesc la competitiile pe 2 dar si pe 4 roti,si sunt multe).Asta spune multe,mai ales la japonezi.Nu cred ca e onoare mai mare pt ei.

Honda Racing Corporation e parte din Honda Motor Corporation care il are ca CEO si presedinte pe Takahiro Hachigo - President and Representative Director

Deci nu Nomura ala e tata lor la Honda, priveste mai in sus. http://world.honda.com/profile/message/

True.

E cam hater si nu ar trebui sa fie ca nu ii foloseste la absolut nimic sa dea cu calcat in Rossi,numa ii dauneaza.Dar nu prea le gandeste nici musiu asta,cam da cu bata in balta.

Cam tot timpul sunt trimisi executantii.Plm,nu l-am mai vazut never la nici o cursa nici aici nici in F1 nici in alte competitii nu am auzit sa fi venit.De obicei venea alalalt,am uitat cum il cheama,vicele.Niciodata Nomura.

Pana la urma motivul nici nu conteaza,conteaza gestul,care daca se cunoaste putin cultura japoneza,trebuie sa intelegem ca e un foarte big thing ca a venit.

Si gestul denota legaturi stranse intre HRC si Marquez.Ca s-au cimentat si mai mult acuma,ca o fi venit ca sa se asigure de loialitatea lui asta,nu stiu,se prea poate,treaba e ca,mai ales dupa aceasta treaba de la Valencia,eu nu il vad pe asta plecand niciunde cel putin in urmatorii 2 ani.S-ar putea sa ma insel,nu se stie,doar el stie ce are de gand,dar nu cred.

Pe cat mai are contractul,stie cineva?

Iar confunzi personajele, vezi mai sus. :D

Hai ca spun eu o barfa.

Sa fie intr-un ceas bun! Tocmai mi-ai facut ziua mai frumoasa! (nu ca nu era deja! )

@flaviu57 :

Mda,bine,cand omul nu mai avea contract pt 2017 e normal ca au inceput speculatiile.Erau speculatii generale,nimeni nu stia nimic.Zvonurile au inceput din Argentina dar de fapt de la Cota,el a semnat parca inainte sau dupa Jerez.Deci ce mare branza a aflat presa?Nimic.Ce am spus eu e ca presa nu prea stie mare lucru,si treaba cu Lorenzo nu mi se pare ca a fost diferita.Doh,normal ca atunci cand ala nu are contract pe urmatorul an,orice retard de ziarist se gandeste ca are vorbe cu alta echipa.E cazul la Marcel?Nu,ca lumea nu stie nici pe cati bani are contactul nici pe cati ani.Deci daca nici cand ii expira contractul nu stiu,de ce ii credem noi cand preseaza ei calcat ca se muta pe la nush ce echipe?

Si iarasi va proiectati visele si sperantele asupra unui pilot de gp nebanuind deloc ce gandeste ala si care ii sunt actiunile : eu nu inteleg de unde asta "Marcel pleaca de la Honda dupa ce ii bate toate recordurile lui Rossi".De ce credeti voi ca il strabate pe Marcel gandul despre cate tururi a condus Rossi sau alte asemenea prostii?Ce e asta cu recordurile,credeti ca al mere in gp pentru a dobori statistici?wtf?astea mi se par copilarii...Daca ati observat in foarte multe interviuri majoritatea pilottilor nici nu cunosc recordurile,nici nu prea ii intereseaza despre ele.Desigur sunt recordurile mari gen nr de victorii,pole,campionate,dar in rest....

Da,dupa 9 cupe poate incerca o schimbare,poate merge si la pescuit poate sa se duca si la circ,dar e vreun semn ca va face ceva din toate astea?Zero.Whatever,fiecare gandeste ce vrea ca e liber,dar eu sunt de parere ca astea cu plecarile lui Marcel pe la alte echipe sunt vorbe de claca.Am mai zis,a venit bossul bosilor de la HRC sa il vada castigand,e un semn categoric ca relatiile sunt mai stranse ca niciodata.Dar daca la lume ii place sa creada ca pleaca ala la ktm,la Ducati,la abator in Germania sau la bucatarie la restaurant in Anglia pt ca s-a plictisit de Honda,in regula,have fun.

...si treaba cu ta-su - vad ca acum lumea spune ca ta-su ii conduce cariera - de unde si pana unde e asta ma?Ta-su e fan,vine pe la curse si isi innoada dejtele,altceva...

Serios acum,pare Marcel ca un om care poate fi stapanit si conuds de altcineva de pe margine?Pare ca un om care asculta?serios?In plm era s-o culce in cursa decisiva pt campionat ca asa a vrut pwla lui sa se ia la bataie cu Zarco pt nimic!

btw - stats'uri despre acea cascadorie a lui Marcel : cica a franat cu 30m mai tarziu decat a franat in tururile precedente si a lasat 50m de urma de guma fata pe asfalt.

Nu.

Decat obligat,adica in sensul ca ii spun aia de la Yamaha ca nu ii mai prelungesc contractul,si el la alta echipa in mod clar nu va mere.Dar nu il vad sa abandoneze peste un an.E inca foarte rapid,nu are sens.Si daca vedem noi ca e rapid de pe canapea,el in mod clar isi da seama de asta.Sa nu uitam ca anul asta a condus campionatul ceva timp iar pana sa isi rupa - prosteste - piciorul,era principalul contracandidat la titlu in fata lui MM.

Si adicatelea intr-un an te bati la titlu in alt an te retragi?N-as prea crede.

2020 poate.2021 foarte probabil.Dar 2019 in nici un caz zic eu.

si tot la capitolul barfe,Lorenzo sarbatoreste....sezonul competitional 2017....

23674650_10154914971265811_7042744832130

Mai mie imi place asa de el pe pista ca e bataios si rapid,stie cu mingea,dar nu inteleg niste faze : dc plm are calcatul ala de suvitza roz in cap?e foarte ghei toata treaba aia.Si care e faza cu sabia?N-aveau cutite acolo?sau chermeza se petrecea la Craiova si atunci e de inteles... :bounce:

Daca nu ar mai poza si nu ar mai incerca sa para ceva ce nu e,si s-ar comporta natural cred ca ar fi mult mai ok.Auzi,sa tai tortu cu sabia ca tu esti cavaleru' pwlii,cred ca se crede si asta pe Westeros sau ceva...

Winter is coming, Jorge !

Eu ma intreb daca pana la data asta, 22/11/2017 voi nu v-ati prins ca JL e doar un mare cocalar.

Partajează acest post

Link spre post

Inca nu s-a nascut ala mai bun decat MM. Obisnuieste-te cu gandul asta.

da da, dar e foarte greu :crack:

in fine, se mai intampla si minuni, iar apoi tu va trebui sa te obisnuiesti cu gandul ;)

Partajează acest post

Link spre post

E mai bun o pwla. Gata, ai gasit alt idol repede.

Dovi is dead,long live the new Dovi - Morbidelli? Slab noul idol.

Cred ca ar avea sanse mult mai mari cu Zarco impotriva lui Marcel,dar stiu,Zarco nu e cool ca l-a calcat de vreo 2 ori pe picioare pe el lider maximo,si nu poti idolatriza pe cineva care s-a incontrat cu GOD.

:crack:

Glumeam,mai trebuie cautat dupa idoli insa,Morbidelli e baiat bun,dar atat.

Lu Gibernau i-am trimis eu un SMS sa declare asta. Mi-a multumit.

Sa nu ii mai scrii mesaje ca vine si spune numa prostii.

Honda Racing Corporation e parte din Honda Motor Corporation care il are ca CEO si presedinte pe Takahiro Hachigo - President and Representative Director

Deci nu Nomura ala e tata lor la Honda, priveste mai in sus. http://world.honda.com/profile/message/

Da ma maestre ma,cunoastem.

Am specificat intotdeauna dar citesti si tu printre randuri "HRC,HRC",nu HONDA.Stiu cine e Honda,Honda face si motorete dar si masini si motoare de tuns iarba si roboti si motoare de avion si pe mortii lor.E un colos.Normal ca Honda e alta mancare de peste,eu vorbeam exclusiv despre departamentul de racing de la Honda adica HRC.

Adevarul ca bossul mare de la Honda nu prea il stie pe Marquez,nuuuu :

wdw3.jpg

dwdwefe.jpg

Vezi?eu sunt mai fan ca tine,stiu si cu cine si cand s-a intalnit Marcel....

Joke :P

Eu ma intreb daca pana la data asta, 22/11/2017 voi nu v-ati prins ca JL e doar un mare cocalar.

Da,mai e un cocalar la F1 care a castigat 4 titluri mondiale....

in fine, se mai intampla si minuni, iar apoi tu va trebui sa te obisnuiesti cu gandul

Da normal,lasa ca nu e Dumnezeu nici Marquez asta,deocamdata insa e top dog.Si cred ca in urmatorii 5 ani va cam ramane.Greu tare sa-l bata cineva.Nu e de nebatut,dar e greu tare.

Rossi e pe final,nu mai poate nici el,cat draq sa mai poti?Vinales nu e la nivelul lui,Lorenzo s-a batut cu el si a cam pierdut cand Marcel avea motoreta decenta macar,chiar daca Ducati va mere bine la anul sau peste 2 ani imi vine greu sa cred ca Lorenzo va reusi sa il bata la campionat pe Marcel (sa se bata poate,sa castige impotriva lui,nu prea),altcineva?...singurul care imi mai vine in cap e Zarco.Insa ii trebuie neaparat o motoreta factory.Nu te boti bate la titlu de la echipa lui Herve,asta e situatia.

Da,greu tare cu Marcel asta....Greu de ucis :crack:

Editat de Method

Partajează acest post

Link spre post

...............,greu tare cu Marcel asta....Greu de ucis :crack:

:10: :10:

Partajează acest post

Link spre post

Nici aia nu-l vor "dovedi" cat concureaza. Pentru ca discuție lunga. Deci pt cativa ani The Shit ramane Zambaretul.

Cred ca MM nu-și da manusa jos sa dea mana cu nimeni in afara de Nomura, nici macar cu tac-su. :))

Editat de george05

Partajează acest post

Link spre post

Ala din poza pusa de Method mai sus e Takahiro Hachigo - CEO of HONDA (Honda - Honda, nu HRC :D ) - Honda Motor Corporation.

Asta e Hachigo - sefu mare mare de la Honda -

260189E500000578-2964876-image-a-67_1424

Asta e Nomura - seful de la HRC - care e inclusa, evident in Honda si se supune lu ala de mai sus:

5888b480ed2ec1.03517481.png

Seamana, o fi neamuri, plm...

l.e.

si asta e Zair

motocorsa-hot-mess-motorcycle-models.jpg

Editat de B.B.

Partajează acest post

Link spre post

Auuu,asta a durut....cum ma "Manigale"? :lool:

....are si papuci rosii sa se asorteze....omfg :lol:

Deci sa-mi bag pixu,nu o sa ma mai pot uita niciodata la un Ducati fara sa simt o strangere de inima....erau motorete frumoase,le-ai pangarit imaginea :alcy:

Editat de Method

Partajează acest post

Link spre post

Tocmai a cazut de 27 de ori anul asta. De ce nu l-a luat ta'su acasa de la joaca dupa prima cazatura? Pentru ca are ceva de demonstrat, adica fix invers de ce zici tu. Momentan nu banii il intereseaza acum pe Marcel (sau pe ta'su) cel mai mult. Cand va fi o legenda incontestabila (deja cam este dar e mai mult pustan decat legenda), o sa schimbe macazul pe bani. Urmatoarele sezoane va fi Marquez inca pe "attack" mode :) A luat ta'su in calcul si faza cu cazutul, dar se pare ca baga traininguri si pentru momentele alea, dupa cum tine mainile pe langa corp cand sare de pe motoreta. Si mai e o chestie.. daca nu risti nu castigi, iar pt cineva cu mentalitatea si doctrina lor de mici, deja e reflex treaba asta.

Marc a ajuns la maximul carierei,este in varf!Inca un an sau doi daca mai sta sus,o sa-l urasca si stafful Honda nu numai adversarii!Nu are carisma,publicul nu-l place,s-a pus cu jupanul

cu idolul tribunelor!Nasol!Toate au un pret in viata,recordurile lui interminabile iau adus tot atatia fani ca lui Lorenzo!Adica cativa si aia pregatiti sa fuga spre un nou idol!

Tocmai asta e marea smecherie a lui Rossi,i-l iubeste lumea,nu sau saturat de el!Marc la varsta lui va fi ca Gibernau,pe bara!

Deci revin la varful carierei pe care la atins,oricine are cap cand a ajuns in varf scoate maximul,ca nu stie ce o sa vina!Nu are garantia ca o sa ramana mult si bine acolo!

Vorbeai de riscul accidentarilor,normal ca el a existat si exista tot timpul,dar la moto 3 riscul era pe un contract de 100000,la moto 2 pe 500 000,in primi ani la motoGP pe 1-2 miloane,acum cu ofertele ce se aud prin sat se ajunge la 10-20 de milioane,bani multi tata!Care sportiv nu vrea sa fie lovit de ghinion pe cat mai multi bani?

Ca doar cine nu a facut sport nu stie ca riscul accidentarilor este permanent si de neevitat!Toti se roaga sa nu fie grav!

Orice sportiv profesionist scoate maximul cand ajuge in varf si cat timp este in varf!

Cand ajunge in varf stie,cat o sa stea in varf nu stie!Intelegi sper care-i spilul!

Eu vad lucrurile pragmatic,poate nu ajunge la KTM sau Ducati dar Honda trebuie sa scoata minim cat castiga Lorenzo,sau cat se aude ca vrea sa-i dea KTM!

Desi nu cred ca Honda va concura cu Matechitz .Cu tot megaconcernul lor in spate!

Partajează acest post

Link spre post

Marquez are 24 de ani si inca nu e in varf. Abia are 6 titluri mondiale. Mai are pana in varf.

Nu are carisma,publicul nu-l place.

Asta cine spune, tu? Pe langa faptul ca nu e asa mascarici, Marquez are acelasi caracter ca si Rossi si se poarta la fel ca el. Poate un pic mai serios. Eu zic ca-l place lumea..stai linistit.

Partajează acest post

Link spre post

Mai vedem, eu zic ca te inseli amarnic, ca de obicei. Acu doo sapt erai convins ca Dovi o sa fie campion.

Altii au fost presedinti o noapte, am pacatuit asa rau?!

Ala din poza pusa de Method mai sus e Takahiro Hachigo - CEO of HONDA (Honda - Honda, nu HRC :D ) - Honda Motor Corporation.

Asta e Hachigo - sefu mare mare de la Honda -

260189E500000578-2964876-image-a-67_1424

Asta e Nomura - seful de la HRC - care e inclusa, evident in Honda si se supune lu ala de mai sus:

5888b480ed2ec1.03517481.png

Seamana, o fi neamuri, plm...

Da, sunt neamuri de moaste.

Mai bine merg la parashieva decat sa-i pup pe astia...

l.e.

si asta e Zair

motocorsa-hot-mess-motorcycle-models.jpg

poate-ti scot la iveala bomboana lui Laurentiu.. :P

Marquez are 24 de ani si inca nu e in varf. Abia are 6 titluri mondiale. Mai are pana in varf.

Ia vorbeste cu el sa ia telecabina. ;)

Asta cine spune, tu? Pe langa faptul ca nu e asa mascarici, Marquez are acelasi caracter ca si Rossi si se poarta la fel ca el. Poate un pic mai serios. Eu zic ca-l place lumea..stai linistit.

Cum sa nu fie mah mascarici atata timp cat se prezinta cu jokerul pe caasca?!?!?

Mah BB.. linge alte icoane, astea nu sunt gustoase

Partajează acest post

Link spre post

...

Faptul ca nu-l placi tu nu inseamna ca nu are carisma.

Iar megaconcernul Honda va pompa bani in cineva care le va aduce banii inapoi. Adica titluri adica Marquez.

in 27 de cazaturi le-a facut paguba Marcel cat 10 contracte de-ale lui Lorenzo, chiar crezi ca n-au sa-i dea lui 5Mil pe an in plus la ce are acum, in conditiile in care el mucifica 2 motorete de 2mil bucata per weekend?

Sa fim seriosi. Are 24. Daca nu se accidenteaza grav, si se zvoneste ca are ligamentele flezibile ca cica nush ce stretching face din copilarie, mai are de bagat ca migu' pana la 30 de ani cel putin performanta. Daca pleaca de la Honda pana atunci, ramane de vazut ce se va intampla.

MGP va trai si fara Rossi atat timp cat va fi bataie la varf. Si va fi, ca mereu iti va veni un "zarco" gata sa muste din ei. Mai un Iannone mai o caterinca. Baieti cu talent exista si aplauze vor fi mereu atat timp cat sportul asta nu se va robotiza ca F1 :)

Partajează acest post

Link spre post

Cei care vin serios din urmă sunt Brad Binder și Joan Mir: rapizi, agresivi când e cazul și tacticieni. Binder se va bate pentru titlul la Moto2 la anul și, chiar dacă nu-l va câștiga, KTM îi va propune să treacă la MotoGP din 2019.

Morbidelli nu prea a avut concurență anul ăsta, de-aia a luat titlul și de-aia nu-l văd bine în MotoGP la Marc VDS.

Părerea mea...

Editat de Doctor X

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.