Sari la conținut

Home Cinema sau Soundbar?


l.u.v
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 140
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

corect, vroiam si eu sa sugerez bose 300, dar depaseste cu mult bugetul...

Am spus-o din primul meu post, Bose 300 + subwoofer si 2 sateliti wireless ajunge la 8800 lei. A fost prostia mea, pentru ca nu am citit cu atentie bugetul alocat de initiatorul topicului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-Logitech z5500 sau z906?

-Am citit de conexiune hdmi sau optica, care-i avantajul uneia sau alteia?

personal am un z5500 legat astfel:

- la laptop printr-o placa audio externa cu usb

- la televizor prin cablu optic

super multumit , nu imi trebuie altceva...daca vreau filme se aude cum trebuie, cu efecte si toate alea, daca vreau muzica, are destula claritate si bass

sistemul merge tot timpul cand ma uit la televizor si n-am avut niciodata probleme cu el

am un amic cu z906 si e la fel de multumit, mie personal mi s-a parut bass-ul la z5500 mai rotund un pic, in rest nici o diferenta

repet, urechea mea,parerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Multam, de foarte mare ajutor!

» Post actualizat in 29 Nov 2017 07:17

Sa te uiti la un film de actiune fara un subwoofer, mai bine te limitezi la boxele tv-ului...

Un film bun are si o muzica buna si niste efecte vizuale si sonore pe masura. Sa tai partea de audio, ii iei din farmec, parerea mea.

 

cineva spunea si de logitech.

eu am un logitech z5500 conectat la calculator. ai intrare optica, poti regla volumul satelitilor si al bass-ului, satelitii se pot prinde direct pe pereti daca nu vrei stative.

am vazut cateva de vanzare in bucuresti in jur de 900 lei pe olx. cred ca e o varianta mai buna decat un soundbar simplu.

Mersi mult, iau in calcul foarte in serios. In plus de asta, Logitech este mult mai ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

PENTRU CUNOSCATORI SI CINE VREA sa asculte muzica cu adevarat recomand Soundbar Wi-Fi BOSE SoundTouch 300 767520-2100, negru.Merita toti banii. Cred ca sunt cei mai valabili in sisteme audio la ora actuala.

http://mediagalaxy.ro/soundbar-wi-fi-bose-soundtouch-300-767520-2100-negru/

Editat de Geo_74
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PENTRU CUNOSCATORI SI CINE VREA sa asculte muzica cu adevarat recomand Soundbar Wi-Fi BOSE SoundTouch 300 767520-2100, negru.Merita toti banii. Cred ca sunt cei mai valabili in sisteme audio la ora actuala.

http://mediagalaxy.ro/soundbar-wi-fi-bose-soundtouch-300-767520-2100-negru/

Nu sunt bani de bose .

Dar daca tu zici ca ala e Arsenie Boca al soundbar-urilor inseamna ca inca umbli in picioare pe sub masa ( scuzati ... )

Editat de cobi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost ieri intr-un showroom Bose, au trecut 22 de ani de cand mi-am luat un sistem 5.1 de la ei, Acoustimass 7. Subwooferul ala de atunci il au si acum. Sistemul lor de 5000 de dolari , inafara de dimensiunea foarte redusa este foarte sters. Boxele lor de varf, 901, le aveau si acum 22 de ani. Subwooferul ala 300 este o gluma, cel putin la banii aia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
  • Admin

Hai că până la urmă, după o grămadă de vreme, am luat săptămâna trecută un soundbar Samsung Harman Kardon KW Q60R. 

Se aude într-un mare fel, se aprinde și stinge din telecomanda TV. Îmi place foarte mult faptul că nu deranjează când este dat încet, deși subwooferul se aude chiar și la volum mic. Bassul este amplu și catifelat. 

La jumătate din volum dai party. 

 

https://m.emag.ro/soundbar-samsung-harman-kardon-hw-q60r-5-1-360w-wireless-dolby-dts-negru-hw-q60r-en/pd/DFN2XZBBM/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma batea gandul odata sa cumpar ceva frumos si serios dar Ca o fi, ca nu o fi,  in bloc se aude si telefonul, ce sa mai fac si cu 5.1, Bosse, Hamon.😪

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Cavaleru a spus:

home cinema e cah, prea multe cabluri boxe total inutil, soundbarul ofera suficient :)

Sau cumperi Sonos, din tv in soundbar pe fibra optica si de acolo conexiune wireless cu subwooferul, satelitii, poti comanda totul din telecomanda televizorului sau din aplicatie de pe tableta, telefon, lapto. Daca ai bani suficienti sa pui sisteme in fiecare camera poti asculta independent si diferit, etc. Dar costa o gramada de bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 18.05.2020 la 18:49, gast a spus:

Ultima generatie de soundbar de la Sonos e semnificativ mai avansata decat anterioarele.

 

https://www.sonos.com/en-ca/shop/arc.html

 

Nu stiu la ce pret e disponibila in Romania. Avantajul la Sonos este ca poti incepe cu soundbarul si poti adauga subul separat, canale spate wireless, multiroom...

Exact, poti sa configurezi sistemul cum vrei. Este o placere sa te joci cu asa ceva. Marea problema ramane insa posibilitatea de conectare pe un astfel de sistem. In afara de fibra optica nu ai alte variante (excluzând varianta wireless de pe Spotify) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...