Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX 1100 E/EX/ET '80-'88


BabyDihor
 Share

Postări Recomandate

Recent am cumparat acest model de Suzuki GSX 1100,al meu este din 1982.Imi lipsesc cate ceva gen şaua,si plasticele.Detine cineva acest model in Romania,dezmembreaza cineva? Unde se gasesc piese (nu consumabile)? Orice informatie si review este binevenit 😀

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna

Am eu un GSX 1100EF (in restaurare totala de cca 4 ani). Am avut si un GSX1100E care era oarecum incomplet.

Sunt intr-adevar f rare; mai stiam de 2 GSX 1100EF in tara: unul visiniu si unul albastru.

Ca piese trebuie sa incerci pe ebay; sunt f mici sanse sa gasesti ceva in Ro.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, eu detin un Suzuki GSX de 250 din 1986.

In urma unor modificari, mi-au ramas destul de multe piese originale ale modelului. O sa fac zilele astea cateva poze cu ce a mai ramas si daca iti este de folos ceva discutam.

Mai jos am atasat o poza cu modelul stock si una cu ce i-am facut eu, ca sa iti faci o idee ce ar mai fi putut ramane.

De la bun inceput motocicleta avea destul de multe lipsuri si nici nu imi placea cum arata stock, asta ca idee sa nu inceapa niste discutii nedorite.

Codita, carene laterale, stop, vitezometru cu cablu, seaua, rezervorul care este praf, au ramas, posibil sa mai fie dar trebuie sa ma uit prin niste cutii.

 

Bafta!

post-17038-0-26617800-1511765151_thumb.jpg

post-17038-0-35497100-1511765199_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,din cate observ este acelasi model ca si al meu,ma refer la sa,codita si capacele laterale.Astept poze de la tine.Poti trimite si pe whatsapp daca folosesti si putem discuta.Mersi mult !

Numar de telefon: 0748765762

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Salutare, tuturor!

 

Si eu sunt detinatorul unui EF din 1986. Are cateva mizi zgarieturi, nu am vrut sa le retusez, merge impecabil, totul original (exceptie anvelopele) si functional.

Este inmatriculata in Romania.

Pentru cei care nu cunosc modelul, cuplu mare de jos, trage liniar, foarte manevrabila, chiar mai manevrabila decat SilverWing-ul de 600.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...