Sari la conținut

Detinatori de Yamaha MT 09,MT 09 Tracer


TNG

Postări Recomandate

George sa ne traiesti pentru ce ai facut pentru comunitatea posesorilor de MT-09 din Romania. Nu incerc sa-ti sug cucul virtual aici, da nu stiu multi oameni nici macar prin strainataturi care sa-si fi dedicat atata timp studierii comportamentului mobrei si modificarilor pe care le faci. Multumesc, omule.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti multumesc pentru cuvintele frumoase! Motocicletele sunt pasiunea mea de 28 de ani,si imi place ceea ce fac,altfel nu as fi reusit sa "rezist"atatia ani langa ele cu defectele si problemele la fiecare marca in parte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ați umblat la suspensii? Cei cu 900? Mi se par prea rigide

» Post actualizat in 29 May 2018 06:05

Salutare tuturor

Proaspat posesor, ma alatur voua cu noua jucarie.

Dupa primii 400 km facuti, am ajuns la concluzia ca ptr a ma bucura pe deplin de ea, are nevoie de doua modificari

a) suspensii mai moi neaparat

b ) rezolvat cumva "smuceala" la acceleratie, asta daca se poate.

 

Vreunul din voi a modificat suspensiile ? Ati simtit vreo imbunatatire ? Nu vreau sa cred ca voi putea merge doar pe asflat drept.

 

Cateva poze (nu stiu cum sa pun pozele in pozitie dreapta)

 

 

post-93981-0-04343500-1527573911_thumb.jpg

post-93981-0-96775800-1527573914_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello all, vreau sa intru si eu in grupul detinatorilor de Tracer/MT, asta dupa ce am facut un test drive cu motorul in 3 cilindri si am ramas foarte impresionat. Ce ziceti de varianta de 2014 pentru MT09? Din ce am citit suspensia ar fi punctul cel mai slab si bineinteles injectia, dar cred ca asta o rezolvam cu ajutorul lui TNG :D

Baiatul asta zice ca i-a schimbat arcurile din furca si ca mobra e luata de noua de aici si e primul proprietar, o vinde pentru ca a trecut la 2018 mt 09.

https://www.olx.ro/oferta/yamaha-mt-09-IDbaaQX.html#00c0b42f05

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari, azi am ajutat un prieten sa-si schimbe evacuarea originala de pe un MT 09 Tracer cu un Mivv. Din ce spun cei de la fabrica, nu mai trebuie resoftat nimic. Diferenta de sunet este incomparabila cu db-killerul montat. Fara, inca nu am auzit-o funtionand, dar cred ca se aude grozav.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nici Yamaha nu a spus ca sunt probleme de soft, cu toate ca multi posesori au reclamat asta,dar totusi 2017/2018 au alta varianta de soft mult imbunatatita..dar nu perfecta!😉

Acum cei cate fac evacuari ce vrei sa spuna? Ca o data ce ai cumparat o evacuare de la ei mai trebuie sa dai si bani la update de soft...nu mai au vanzare pe urma.🤗

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu asta am ales..

 

 

si eu am Roadtec 01 pe moto meu si sunt foarte multumit de el.

Salut,

 

Am luat si eu setul nou de gume. Am facut peste 4 mii de km cu ele si nu as putea zice ca le simt la fel de bine precum am simtit Dunloapul original D214 (parca). Dar nici rau nu ma simt :)

George, iese jucaria din garantie (face 2 ani indata) si ti-o aduc sa-l scoti din ea pe Optimus Prime.

Sa auzim de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare de studiu..Este cineva interesat sau cunostinte,de Tracerul meu 2016 echipat full la un pret de 9K?

Ma gandesc de ceva timp la GT si fac calcule..😂

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

12200 GT-ul.

» Post actualizat in 12 Jun 2018 11:58

 

@TNG - eu as fi interesat de accesoriile de pe ea, asta desigur daca esti dispus sa le vinzi separat :)

Nu cred ca o sa fac asta,momentan.. daca este ceva te anunt.

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm asa multe schimbari are Gtul de te tendeaza sa il iei? Cva modificari la carene pt o protectie mai buna la curent,parbriz mai lat parca,ghidon mai ingust,sha mai moale si mai ce??

Editat de Robert Rmh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca chiar iti trebuie cruise control-ul si eventual suspensia reglabila (pt drumuri cu pasager) atunci merita.

 

In rest, manere incalzite OEM se pot pune pe varianta normala, quickshifter-ul la fel (btw, nu e si auto blipper), nu mai zic de side case-uri.

 

Carene, parbrizul, ghidonul mai ingust si saua sunt si pe varianta normala. De acel display LCD se plange lumea ca ar fi prea mic (deh, e luat de pe R1 unde stai cu botu' in bord) raportat la distanta ghidon - rider. Si ambele variante 2018 beneficiaza de upgrade-uri la componente ce rugineau.

 

Pe de alta parte diferenta de pret de destul de mica, acu' nah, repet, daca ai nevoie de chestiile alea, daca nu, bani ingropati degeaba.

 

Las aici un filmulet cu diferentele (destul de amanuntite) intre MY'15 si GT-ul '18 (cum ziceam, multe se aplica si modelului non-GT):

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Tng - poti te rog sa mi spui ce ai montat la oglinzi ? sunt led-uri sau doar niste chestii reflectorizante ? (ti-am vazut anuntul pe net si e frumos accesorizat :) )

 

Multumesc!

Reflectorizante. Merci!🤗

» Post actualizat in 14 Jun 2018 10:28

Da,stiu toate diferentele..totusi mai mult inclin pentru 2018,care este aproape GT.

Ideea principala este sa fac un update la an,cu toate ca am mici neclaritati cu engine guard,si suport la topcase...pentru care GIVI nu produce momentan.

» Post actualizat in 17 Jun 2018 15:12

Trecutul si viitorul.

post-15340-0-48346900-1529248234_thumb.jpg

post-15340-0-45186600-1529248257_thumb.jpg

post-15340-0-83119900-1529248323_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...