Sari la conținut

Detinatori de Yamaha MT 09,MT 09 Tracer


TNG

Postări Recomandate

Teoretic sunt liber..asa ca incerc sa ajung si eu.Ar fi si mai ok cu un decalaj de o ora 21.00.. ar fi ok si pentru voi?

21:00 ca sa pacalim caldura este mai mult decat perfect...perfect simplu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap, amânăm dacă ploua, nu are rost. Dar eu trag speranțe ca nu va ploua, eu lucrez f aproape de TVR și acum a fost o ploaie scurta dar s a oprit. Vedem atunci cu 30 min inainte, zic eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor,

 

Dupa ce i-am aplicat o evacuare sport caprei mele, am decis sa-i fac o vizita lui TNG pentru re-softare. Dureaza ceva, logheaza parametrii pe softul existent, dai o tura prin toate treptele si apoi il ajusteaza pentru amestec optim + alte mici modificari (eliminare limitare viteza, scadere temperatura de kick-in ventilator etc.) Mentionez ca a mea e model 2017 si deja vine din fabrica cu un soft mai bun fata de cele anterioare.

 

Deci e spectacol, cred ca e obligatorie treaba asta daca nu folosesti motorul doar ca sa mergi la paine:

- a mea avea amestecul prea sarac in cam toate turele si treptele - pana si mirosul de combustibil ars difera sesizabil dupa operatiune - stateam cu griji ca in timp amestecul ala sarac afecteaza motorul

- trage ca dementa, e o diferenta clara before / after

- nu mai zic de speed limit, ca nu asta era scopul meu, dar nu se mai opreste la 220 kmph kilometrajul :)

- merge mult mai fin acceleratia, fara sa mai smunceasca - merg linistit pe modul A prin oras, insa si celelalte moduri sunt in aceeasi masura modificate

- merge mai rotund motorul

 

Urmeaza sa o duc la un detailing, ca am deja 14mii de km, si dupa cred ca o mut in dormitor :)

 

PS: evacuare full de la black widow, sunet superb

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos exemplar. Pune un video si cum se aude, ca sunt direct interesat. Astazi am vazut un MT09 cu jante verzi (moartea mea:P) si nu stiu ce evacuare avea dar suna atat de bineeeeee. Astept sa treaca ultimul an de garantie pe care-l mai am si eu si am sa-l rog pe George sa faca ceva minuni si la mine. Nu ma prind de un lucru in schimb...mie modul A mi se pare foarte bun "de dat". De ce ai vrea sa-l "liniarizezi" sau sa-l "domolesti" cand din contra...eu l-as face si mai agresiv. Poate nu am inteles ceea ce s-a modificat..

 

Razvan, pune si un pret al evacuarii, in cate zile a venit, unde ti-ai montat-o...details si detailing :)

MT-ul meu deja are aproape 21k km si tocmai ce a suferit o interventie chirurgicala serioasa...manualul spune ca trebuie sa-i sufli si in coarne la 20mii. Pret distractie la reprezentanta: 1307 lei grei...revin cu fisa de service daca e cineva interesat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar te rog, share dacă poți, sunt curios și eu

Voila!

Lipseste poza 3 dar am atasat-o la topicul numit "garantie motocicleta noua" unde sunt 3 pagini de "verificare" ce trebuie facuta la 20mii km. Paginile sunt "checkuite" si semnate de service dual motors, ca si cum atesta ca toate verificarile au fost trecute in vedere.

Mult, putin, nu comentam pretul. Nu-ti baga nimeni mana in buzunar ca sa-ti fure banii.

 

Spor!

post-83719-0-14984200-1533908510_thumb.jpg

post-83719-0-30614000-1533908516_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,4zecimi se incadreaza in spatiul zalelor de la lant.

Dar tu masori pe partea de cauciug .asa ca acolo pot fi diferente din turnare.

Servus.Nu este nici o parte de cauciuc ci este o suprafata strunjita.

Nemultumirea mea este legata de uzura prematura a lantului in conditiile in care nu am mers pe modul sport ,nu am tras de ea, motorul este echipat cu scottoiler...........

post-98265-0-45765300-1533929798_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...