Sari la conținut

Deputat PSD, accident moto


riderontornadoes
 Share

Postări Recomandate

@criminal mic

Spui ca omul are minte ascutita. Poate e asa, nu am de unde sa stiu. Dar cand esti in Psd sunt doua posibilitati: esti talhar sau prost de bubui. Omul unde se incadreaza?

Imi place sa cred ca ca aici nu stau de vorba cu cei 40% dintre romani care se caca in curte si li se pare normal sa faca asta. Ca aia sunt cei care voteaza psd.

Sincer cred ca omul a fost cuprins de entuziasm si a iesit cu motocicleta pe o vreme nepotrivita. Cu totii cred ca am facut asta la un moment dat.

N-am cum sa ma bucur ca un tip si-a pierdut piciorul. E impotriva firii mele. Ura asta impotriva a ceea ce inseamna psd ar trebui sa ne dea de gandit...sau ma rog, lor ar trebui sa le dea de gandit

Editat de andrei111
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 158
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Iti dai seama ca n-am de unde sa stiu de ce a intrat cu ei. Din ce mai tin minte, omu' a fost (parca) la PNL pe la inceputuri. Oricum asta e mai putin important, mai ales atat timp cat omu' nu era urmarit. Eu asta nu inteleg, cum plm poti sa judeci un om care nu era urmarit, judecat, condamnat. Pe aceeasi idee eu stiu oameni mult mai rai care nu au nimic de-a face cu politica. Deci nu asta ar trebui sa fie unealta de judecata.

Stiu ca situatia lui materiala era una buna oricum, cu sau fara partid, dar mai stiu ca este un om cu bun simt si foarte invatat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot un exemplu dau si eu ca sa completez ceea ce spui : ''Daca te bagi in troaca , te mananca porcii'' - si sunt destule vrajeli cu acelasi inteles...poti sa-ti alegi singur

Insa ma enerveaza la culme empatia asta pizdificata afisata cu atata ardoare.

Nu mai aveati cu ce empatiza in tara asta . Copii aia bolnavi de cancer care mor cu zile prin spitale din cauza unor neghiobi nu merita empatizati ...si exemplele pot continua pana maine fara sa ma repet

''Doamne-fereste'' sa plecam la razboi cu ''empaticii''astia ca am belit-o

Urasc empatia asta de cacao , facuta cu orice prilej din fata tastaturii , la adapostul unui confort oarecare. Cum dispare comfortul, cum se sparge bula in care traiesti....cum dispare empatia .... :-L

De acord cu empatia de 2 bani pe care o afiseaza unii.

 

Sunt oameni de buna credinta care s-au bagat in PSD. Au facut-o pentru ca si-au dat seama de puterea si resursele acestui partid si au sperat (niste naivi) ca pot schimba ceva. Am cunoscut si eu cativa. Asta nu inseamna ca cei de la alte partide sunt mai presus.

 

In speta nici unul dintre cei care a dat din coada ca s-a facut praf motociclistul nu il cunoaste pe acest om. Dar reflexul comunist exista: simplul fapt esti de la echipa adversa te face un om de nimica. "Bine i-a facut Dumnezeu!"

M-am uitat si eu din curiozitate cine este omul: a facut liceul la Balcescu in Pitesti (adica cel mai bun liceu), a facut ASE-ul (nu universitatea ecologica - scris intentionat cu litere mici), a luat doctoratul tot la ASE nu la Spiru Haret (scris cu majuscule din respect pentru tatal invatamantului romanesc), si iata ca nu a profitat de apartenenta la PSD si a ramas in mod surpinzator doar lector (nu si-a tras titulatura de prof.univ.). Asadar chiar pare un om rezonabil.

 

Este regretabil dar copii bolnavi de cancer nu mor din cauza unor neghiobi. Mor din cauza noastra. Neghiobii sunt doar ceea ce a emanat acest popor. Ei sunt esenta educatiei si gandirii acestui popor. Putem face un topic unde cum spui tu sa povestim fara sa ne repetam pe sute de pagini.

 

 

@andrei111 vad ca ai dat o axioma: "daca intri in PSD ori esti talhar ori prost de bubui". Nu crezi ca este valabil pentru orice om care se inregimenteaza politic?

Pe de alta parte studiaza un pic istoria si o sa vezi ca toate schimbarile sociale au fost facute sau sustinute de catre "oamenii regimului" ca sa spun asa. Mereu au existat revolte si rascoale care au mai ajustat societatea dar nu au produs schimbari de fond. Schimbarile de fond au fost facute de catre cei din sistem. Ca ei la randul lor s-au dovedit a fi de fiecare data alti ticalosi profitori - lupii tineri impotriva celor batrani - , asta tine de natura umana.

Sunt convins ca si in PSD exista oameni cu scaun la cap dar care nu au inca capabilitatea unei schimbari in cadrul partidului.

Acuma sa nu crezi ca sunt sustinatorul acestui partid sau al oricarui alt partid.

Din pacate am ajuns sa nu mai fiu nici macar sustinatorul democratiei pentru poporul roman.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atata timp cat esti incepator (parca scria undeva ca are permis de 4 luni) si iesi cu o minima experienta pe 4-5 grade, sa ma ierte Dumnezeu, dar ti.o cam cauti.

 

Despre partidul din care facea parte, religie, orientari sexuale si echipa de fotbal favorita, prefer sa ma abtin in cazul de fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt oameni de buna credinta care s-au bagat in PSD. Au facut-o pentru ca si-au dat seama de puterea si resursele acestui partid si au sperat (niste naivi) ca pot schimba ceva. Am cunoscut si eu cativa. Asta nu inseamna ca cei de la alte partide sunt mai presus.

uite pe asta nu o cred.

cum naiba sa crezi ca te bagi intr-un partid (oricare mai ales unu care provine din FSN) ca sa faci bine?

politica / politicul a facut atat de putin bine acestei planete incat nu se pune.

in schimb a facut atat de mult rau incat ar trebui sa se cam prinda toata lumea deja ca e o forma de control si o unealta piramidala ff buna pentru varfuri. conceptul actual este simplu ca buna ziua, multi trag la caruta in care stau putini. ca altfel nu ar functiona...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

politica / politicul a facut atat de putin bine acestei planete incat nu se pune..

Nu pot decat sa fiu de acord.

 

Stiu ca iti vine greu de crezut dar chiar am cunsocut niste oameni care s-au implicat politic (tineri cu totii) zicand ca fac ceva. Evident ca s-au prins repede despre ce este vorba si majoritatea s-au retras. Sunt unii de o naivitate vecina cu prostia si tot cred ca or sa faca marea schimbare.

 

in fiecare gasca de oameni exista unii mai moderati si unii extermisti. Din pacate mereu cei extremisti ajung la butoane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

politica / politicul a facut atat de putin bine acestei planete incat nu se pune.

Hai sa auzim si varianta ta, cam ce ar face bine? O dictatura oricare ar fi aia ? Democratie fara politica nu se poate, nu vorbim aici de centralismul democratic de trista amintire.

 

Zicea careva pe aici ca numai cei cu WC-ul in fundul curtii voteaza PSD-ul, sa fie ei sanatosi cati titrati cunosc eu, unii chiar patroni, simpatizanti PSD si ALDE.

Totusi discutia a denaturat in politica de cea mai joasa speta nu ar fi bine sa se mute topicul acolo unde i-ar fi locul?

Editat de vlad58
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Silver

De acord cu ce spui. Tine minte insa ca a mai fost in nene acum ceva vreme la noi care milita pentru desfintarea partidelor politice fix din motivele enuntate de tine. N-a sfarsit bine (Tancabesti'38)'.

Nu stau sa judec daca e corect sau nu pentru ca asta e un topic despre un accidet până la urmă.

Repet insa, imi pare rau pentru ce a patit, dar daca era om nu era in mizeria aia de partid neo comunist.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate greu de decis cum este mai bine.

Cei din '38 erau dezaxati extremisti care aveau acelasi mod de judecata: esti cu noi sau te lichidam. Evident ca nu au fost si nici nu vor fi solutia.

 

Dar de la adversitatea politica si pina la a jubila ca s-a facut unul bucati este cale lunga.

 

Faptul ca nu esti dispus sa iti ajuti fratele, chiar si daca este inamicul tau politic, arata ca poporul roman se destrama.

 

Iata ce a spus ieri Mihai Sora: ”Că e ciumă, e limpede, că e roşie, rămâne de văzut”. Subscriu 100%. Putem da destule exemple cu ciuma portocalie sau galbena sau ce alte culori au mai trecut prin Palatul Victoria.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu care credeam ca cele 5 pagini sunt despre situatia ranitului..Evident ca n-am crezut asta..Ati dat-o-n in politica ,cu tot arsenalul de scuipati si injuraturi,pe un topic cu un om care e-n coma si cu-n picior amputat deja..Ce rahat conteaza ca-i din PSD?? Bai,voi va 'auziti'??Incredibil..Cand o mai aparea vreunul in situatia deputatului veti dori respect si intelegere..Nu sunteti cu nimic mai presus fata de mujicii pesedisti cu aemenea mentalitate..Chiar nu realizati ca nu-i locul si nici momentul rafuielilor politice aici??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici acum n-ati inteles ca in tara nu exista mai bun decat PSD. Suntem o natie de hoti si de incompetenti. Oricare dintre noi are in familie sau in cercul largit de prieteni (frati, unchi, cumnati,etc) oameni care au furtat de la stat, care au facut numai combinatii, tacem cand e vorba de ai nostri. A face o combinatie si a ne imbogati rapid este cea mai ardenta dorinta a romanilor.

 

Abia astept sa iasa USR+PNL+ alti labagii ca sa va mai iasa pe nas odata 'aparatorii statului de drept si al justitiei, oamenii depti si care nu baga mana la banul public si stiu sa conduca o tara'.

HAHAHAHAAHAH!

 

Doar ca e posibil sa nu am satisfactia asta, ca poporul ala prost asa cum e, desluseste faptul ca ceilalti reusesc sa fie chiar si mai incapabili decat PSD. Si s-ar putea sa nu-i voteze nici data viitoare.

 

Despre om, sanatate, vai de capul lui, daca i-au amputat deja piciorul e o schimbare de perspectiva a vietii foarte drastica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cita minte poti sa ai sa iesi la 5 grdC, umezeala, citeva luni de carnet cat. A?

 

Daca nu ma inseala memoria, tie iti era frica de intersectia de langa parcul Carol, vara, pe 30 de grade. Acu' te dai cocos si arati cu degetul spre ce fac altii pe 5 grade? Nu simti ipocrizia in aer?

 

Nu in ultimul rand, e gresita abordarea cu numarul lunilor/anilor de cand are X-ulescu permis. Unul face 5k in 5 ani iar altul 50k, asta inseamna ca sunt la acelasi nivel daca amandoi au luat permisul in aceeasi perioada? Dar unii dintre noi avem cap strict ca sa nu ne ploua in gat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Sonyc
Nu vreau sa mi-o iei in nume de rau, dar matale nu cumva esti relativ incepator? Nu vorbesti prea mult pentru cineva care abea a invatat pe ce parte te urci pe motor?

Editat de andrei111
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Sonyc

Nu vreau sa mi-o iei in nume de rau, dar matale nu cumva esti relativ incepator? Nu vorbesti prea mult pentru cineva care abea a invatat pe ce parte te urci pe motor?

 

Maestre, nu sunt relativ incepator, ci chiar incepator de-a dreptul. Inteleg ca te-am deranjat.. cu ceva. Poti spune mai exact cu ce? Nu consider ca vorbesc prea mult, atat doar ca sunt franc in exprimare, iar asta deranjeaza, inteleg foarte bine acest aspect. In aceeasi masura ma deranjeaza prostia/rautatea, dar asta este alt subiect.

 

In 3 luni am parcurs "abea" 12.734 km. Nu-s multi, am inceput tarziu sezonul, dar in esenta asta si conteaza, km parcursi. Te impresiona mai mult daca spuneam ca am carnetul de 3 ani, dar "abea" 2k la activ pe drumurile patriei? Vechimea plasticului este irelevanta.

Editat de SONYC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca i-ai numarat pana la ultimul, clar ca asta conteaza ☺

 

Exact ce mentionam mai sus, poftim, o rautate absolut gratuita. Atat stie, atat face.

 

Boss de boss, stiu nr de km pe care mobra ii avea cand am cumparat-o, stiu cat are acum. Calculezi diferenta si reiese cifra de mai sus, nimic mai simplu. Nu sta nimeni sa ii "numere" :)))))

 

PS. Ma retrag din cadrul acestui topic. Motociclistii de tastatura ma plictisesc iar eu am de gand sa mai invart roata. Spor in toate!

Editat de SONYC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa mori tu ca te legi de o saracie de typo?

 

Tre' sa recunosc ca esti tare. Eu nu stiu cati km am facut anul asta cu exactitate. La ce drac sa imi foloseasca?

Oricum n-am vrut sa te jignesc. Pace :peace:

Oricum asta nu are legatura cu accidentul

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi n-am mai gasit nimic despre starea de sanatate a colegului nostru. Ultima stire (de ieri) era ca i-au amputat un picior si ca este in coma (rinichi, ficat si splina in stare de necroza), cu prognostic rezervat. Adica e pe duca ...

Personal ii doresc sa reuseasca sa-si revina, chiar daca nu se va mai urca vreodata pe mobra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...