Sari la conținut

Postări Recomandate

Ca tot e iarna afara, las si eu un "filmulet" care sa va incalzeasca putin:

 

 

Se pare ca cei de la Touratech vor sa organizeze anual cate un eveniment de genul asta.

 

In 2016 a fost Portugalia (din pacate exista doar un mic trailer pe tema asta), iar in 2017 Grecia (clipul de mai sus), filmat full si foarte profi.

 

Toate track-urile sunt disponibile pe site-ul lor: http://www.adventurecountrytracks.com/

 

Enjoy!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Credeam ca e clar din film ca nici unul nu e rider privat. Sunt vreo 2-3 sefuti de la Touratech, un om de la Sena, unul de la Suzuki, Ducati, samd. Adica din partea sponsorilor. Iar Touratech fiind sponsor principal e normal ca mobrele sa fie accesorizate full de la firma asta. Si sa fie echipati Touratech din cap pana in picioare.

 

Mi-a placut ca au inclus cam toate modelele adventure "in voga" la ora actuala, inclusiv un V-Strom 650 XT (deci se poate si cu mobra la mai putin de 1/2 din pretul unui GS sau MTS Enduro). Lipseste KTM de data asta, dar in tura din Portugalia aveau si un 1090R.

Chiar si cu skill-uri reduse oamenii s-au descurcat si nu a contat ca unu are 19" sau 21" pe fata, sau ca unul are GS si altu AT (mizerii de genu cum vezi la noi pe forum).

 

Filmarea si montajul sunt la superlativ, ar trebui sa va bucurati de ele, mai ales ca nu se plateste bilet ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inclusiv un V-Strom 650 XT (deci se poate si cu mobra la mai putin de 1/2 din pretul unui GS sau MTS Enduro).

 

9000 € nu prea reprezinta "mai putin de 1/2" din 15300 € ;)

 

Misto filmuletul, peisajele etc.

» Post actualizat in 13 Dec 2017 12:03

Touratech austria fac deja de 2 ani ture pe România cu big aventure ...Dacă va uitați la ei pe site o sa găsiți detalii

 

Sunt multi care fac asta in Ro, atat organizat cat si pe cont propriu.

De exemplu si BMW Viena organizeaza chiar doua ture in Ro anul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

9000 € nu prea reprezinta "mai putin de 1/2" din 15300 € ;)

Pentru o informare corecta....

7990 Eur https://www.motorteam.ro/noul-suzuki-v-strom650xt-2017

16526 Eur http://www.bavaria-bmw-motorrad.ro/wp-content/uploads/2015/03/Fisa-pret-R-1200-GS-Adventure1.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru o informare corecta....

 

Pentru o informare corecta nu iei de la un dealer pretul modelului ramas pe stoc pe care trebuie sa-l vanda, iei pretul normal de vanzare al motocicletei. Asta este prima greseala. Ca asa mergi si la un dealer BMW si vezi cat iti lasa la un model 2017.

A doua greseala, noi vorbim de GS. Adventure (ceea ce ai dat tu in link) este o varianta mai bine echipata si implicit mai scumpa a GS-ului. Daca vrei asa, pretul de baza al GS-ului in Ro este chiar 14.700.

 

Eu am pus in ambele cazuri preturile din Germania pentru ca mi se par relevante, avand in vedere ca acolo exista, ca si in cazul BMW, si un site oficial Suzuki cu preturile normale de vanzare, nu pretul unui dealer care trebuie sa scape de stocul de "vechituri".

https://motorrad.suzuki.de/adventure/v-strom-650xt

Editat de KHK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://moto.suzuki.ro/moto/preturi/

Asta a fost pretul pe Romania tot anul 2017,la modelul 2017....acum,ca in Germania preturile sunt mai mari,spaga lor....

Comparatia am facut-o la preturile din RO,la modelele din 2017/

Intr-adevar,la BMW,am pus pretul de GSA,scuze dar in lista apar 2 modele de baza din care modelul 1200GS este cu jenti de aliaj(intr-adevar,ala este 14923 Eur) dar nu seamana cu cel din videoclip...http://www.bavaria-bmw-motorrad.ro/wp-content/uploads/2015/03/Fisa-pret-R-1200-GS1.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar,la BMW,am pus pretul ...

 

Cu ocazia asta vad ca astia de la Bavaria au pe site pliante din 2015, cu modelele/culorile/dotarile aferente. Zici ca nici n-a exsitat un facelift la GS intre timp... :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-Strom 650XT 2017 - pret de lista in Ro: 7.990 Euro.

BMW R1200GS 2017 cu roti spitate, handguards si traction control - configurator Ro: 15.815 Euro

 

1. ok, am inteles ca in Ro e mai ieftin cu 1000 ca in Germania, asta nu-i rau! Dar daca vrei sa fii atat de exact in comparat, adauga si cricul central la Suzuki :D

2. nu stiu ce ai mai adunat tu acolo, dar TC este standard (pana si) la GS asa ca, dupa spite si handguards, te puteai opri la 15185 (conform configuratorului). :bigstar:

 

Deci, ca sa incheiem, am putea inlocui "mai putin" cu "circa" si suntem mai aproape de realitate. ;)

N-am nimic cu Vstrom, mereu am apreciat-o ca o moto corecta care-si merita banii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai corect ar fi fost sa-i întrebăm pe băieții ăia cât au dat pe motociclete.

Deși inclin să cred că BMW-ul ăla se apropie mai degraba de varianta full specs,adică pe la 20k euro...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Peisaje faine.Drumuri in mare parte identice ,le-am facut cu IJ-ul in vremuri mai ...romantice.))))

Pacat ca inca nimeni nu a incercat cu acareturile respective sa o ia si pe Calea Lactee.)))

 

p.s. patentul si probabil sarma bun in/pe orice situatie/acaret.)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super peisaje si frumos din partea lor ca pun la dispozitie track-ul.... si ca remarca V-stromul din film este varianta de 1000cc.!!

 

Sunt 2 bre, unul de 1000 si unul de 650 al grecului care apare ultimul in intro-ul de prezentare (si din care am inteles e reprezentant local Touratech).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...