Sari la conținut

Coleg, motociclist din Suceava, internat in Iasi


Valtro
 Share

Postări Recomandate

motociclist din Suceava, accidentat si transferat in Iasi Sectia de ortopedie Sf Spiridon Iasi, Et 1 salon 2 La dr. Veliceasa Bogdan E de prin Suceava Internat acum 2 zile Constient
Fracturi labele picioatelor, bazin, ceva coaste si vertebre fisurate.
Accidentul fara permis sau cu permis italian expirat, raspunde la adresa de FB!!!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

motociclist din Suceava, accidentat si transferat in Iasi Sectia de ortopedie Sf Spiridon Iasi, Et 1 salon 2 La dr. Veliceasa Bogdan E de prin Suceava Internat acum 2 zile Constient
Fracturi labele picioatelor, bazin, ceva coaste si vertebre fisurate.
Accidentul fara permis sau cu permis italian expirat, raspunde la adresa de FB!!!

 

am preluat ca atare mesajele trimise mie pe FB, de un amic, fara sa le mai prelucrez, pentru ca nu aveam timp atunci. imi cer scuze pentru asta!

am inteles ca este internat si ar avea nevoie de ajutor!

o sa iau legatura maine cu el si o sa aflu mai multe si poate reusim sa facem ceva pentru el in functie de nevoile lui!

o sa revin cu alte vesti in functie de ce reusesc sa mai aflu. o seara buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca nu am primit nici un mesaj de la el! o sa va anunt in functie de mesajele pe care le primesc
va multumesc!


» Post actualizat in 04 Jan 2018 20:35

colegul accidentat ne roaga sa il ajutam cu ceva bani de spitalizare ... 8294,72 lei, la spitalul din Iasi si inca 3000 lei, pentru spitalizarea din Suceava.
putem face ceva pentru el?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

nu sunt totusi niste pretentii cam mari?

1) am stat si eu prin ortopedie in urma cu 6 luni; chiar doua sejururi succesive. dar macar eu am fost prost cu permis si cu asigurare de sanatate. el inteleg ca nu prea are nici una, nici alta. si eu cel putin sunt alergic rau la lipsa permisului in special, a asigurarii de sanatate mai putin.

2) in tara minunata in care traim, asigurarea de sanatate poate fi platita si retroactiv, dupa ce ai facut buba si ai intrat in spital. plus ca primele trei zile (adica Suceava) ar trebui sa fie gratuite. (aici mai e o discutie cu un articol de lege care spune ca vinovatul plateste, indifernt de asigurare sau nu, dar fiecare spital face cum il taie capul din cate am inteles eu)

3) daca nu are venituri poate sta linistit, nu are cine ce sa ii ia.


» Post actualizat in 05 Jan 2018 06:15

P.S. ce fracturi de picioare si bazin are omul, ca pe fb are poza noua de profil de pe 1 ianuarie, in autobuzul de Italia cel mai probabil. ori vrei sa dai tu o teapa, ori vrea el sa dea o teapa. dar fracturile de bazin sunt chestii pentru care stai la pat 6-8 saptamani si te plimbi cu targa. tot din experienta personala iti spun.

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Xael, bun asa:) ma uit ei eu p3 fb omului. Pe 27.12 posta fericit, poza de profil, raspundea la comenturi, smileyfaces, etc. Nimeni nu ii ureaza de sanatate, nu il intreaba de un potential accident, nimic. Miroase ciudat povestea asta. Ori ai gresit victima, ori, suntem luati de prosti. Oricum, nu va trimite nimeni bani doar pt ca ceri. Fara nimic concret. Deci, ori e un caz pe bune si omul are nevoie de ajutor, varianta in care trrbuie probat cazul, ori esti un mic tepar. Cum e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

motociclist din Suceava, accidentat si transferat in Iasi Sectia de ortopedie Sf Spiridon Iasi, Et 1 salon 2 La dr. Veliceasa Bogdan E de prin Suceava Internat acum 2 zile Constient
Fracturi labele picioatelor, bazin, ceva coaste si vertebre fisurate.

 

Wtf?! Cum dracu sa te duci la munca in Italia dupa numai 2 saptamani cu asa traume ? E cumva Wolverine de rromania ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh, m-am mai gandit si nah... poate e o poza veche, doar postata pe 1 ianuarie. la urma-urmei, ce autobuz face Italia pe 1? totusi, profilul si omul nu imi inspira incredere, iar lipsa permisului e deal-breaker pt mine. in plus, in lista de fracturi nu sunt leziuni care sa duca la invaliditate permanenta si sa il impiedice sa munceasca sa isi plateasca paguba....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am primit poze de pe FB, de la persoana respectiva, dar nu stiu cum sa le postez!
cine stie cum pot face aceasta, il rog sa ma indrume!

eu am ajuns la el fiind atentionat de un prieten, care a fost internat cu el in salon la Iasi si stiind ca sunt motociclist mi-a trimis un mesaj despre el.
tot prietenul respectiv mi-a dat numele lui si contul de FB. asa am luat legatura cu el si am primit si ceva fotografii din spital.
cazul este real ... restul poate fi comentat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca are prieteni, sa ii faca unul un anunt umanitar, cap coada. Fara suparare, dar imi inspira in acest moment mai multa incredere Busu' cu prognoza meteo. Iar tu nu esti coerent. Accidentatul, nici atat, judecand doar in baza a cum se prezinta profilul lui de facebook. Si daca a dat de pamant pe propria prostie, fara permis, deja, stai sa vezi discutii, daca mai e sau nu caz umanitar.

Editat de Adrian M.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caz umanitar e cand mori sau ramai cu handicap. Altfel, 3000 coco nu e chiar dramatic, ii strânge el. Plus ca nu il executa silit nimeni pentru cel putin 3 ani... (justiția e cam lenta in Ro)

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca are prieteni, sa ii faca unul un anunt umanitar, cap coada. Fara suparare, dar imi inspira in acest moment mai multa incredere Busu' cu prognoza meteo. Iar tu nu esti coerent. Accidentatul, nici atat, judecand doar in baza a cum se prezinta profilul lui de facebook. Si daca a dat de pamant pe propria prostie, fara permis, deja, stai sa vezi discutii, daca mai e sau nu caz umanitar.

imi place mult sa vorbesc cu oameni coerenti de la care sa pot invata. nu te nelinisti, nu e cazul tau! nu ca nu ai fi coerent, dar esti prea infatuat si arogant, iar orgolii am destule, nu mai doresc sa le vad pe ale altora!

am prezentat problema la cererea unui prieten, care a stat internat cu accidentatul.

am luat legatura pe FB cu el, am fotografii din spital, dar nu reusesc sa le postez aici.

cine doreste sa stie mai multe detalii, sau il poate ajuta, sau indruma cum sa procedeze mai departe, il rog sa ii scrie lui, direct pe FB.

el ma roaga sa anunt ca va raspunde la oricine si ca va trimite informatii si fotografii la toti cei interesati. posibil sa aibe motive pentru care nu doreste sa posteze fotografii pe pagina lui.

v-am pus la dispozitie toate datele pe care le cunosc, tocmai pentru a avea o imagine cat mai completa. voi veti analiza, pe mai departe si veti face ce considerati ca este corect!

in masura in care il puteti indruma, sau ajuta, va rog sa luati legatura cu el, dar nu mai suspectati ca postez escrocherii!!!

o zi buna!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Las-o balta , ca nici tu nu puti a inteligenta ! Nu esti prieten , nu il cunosti , nu ai vb cu el dar te agiti ca sprayul cand iti zice cineva ca poate e vrajeala .Daca erai un asa bun samaritean mergeai la spital sa il ajuti cu ceva sau macar sa vb cu el. Veneai cu ceva concret , ziceai aici si poate il ajutau si altii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Las-o balta , ca nici tu nu puti a inteligenta ! Nu esti prieten , nu il cunosti , nu ai vb cu el dar te agiti ca sprayul cand iti zice cineva ca poate e vrajeala .Daca erai un asa bun samaritean mergeai la spital sa il ajuti cu ceva sau macar sa vb cu el. Veneai cu ceva concret , ziceai aici si poate il ajutau si altii.

si tu mirosi a ... "ceva"! sint asta dupa expresiile pe care le folosesti si importanta pe care ti-o acorzi!

nu am facut decat sa scriu un anunt pentru cei ce se poate sa il cunoasca, sau sa il ajute.

din pacate distanta la care ma aflu acuma, nu imi permite sa fac mai mult si nu am reusit decat sa informez prin net despre persoana respectiva.

nu sunt si nu pretind a fi ... cineva!

imi pare rau ca v-am ocupat pretiosul dumneavoastra timp, scriind chestii marunte, pe un ... "forum" pentru ... "motociclisti!!!

sa aveti o zi frumoasa!!!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimabile, eu ti-am spus ca nu esti coerent. Nu te-am jignit, nu te-am facut infatuat, etc etc.

Hai sa recapitulam. Se doresc bani. S-a aruncat si o suma. Nu stim clar cine ce a patit, si de ce. nu avem informatii clare. Nu avem un cont. Nu avem un anunt umanitar. Omul asta, daca a patit ceva si are nevoie de ajutor, nu are prieteni? Rude? Cunoscuti? Nu poate sa faca cineva cont aici, si un topic cap coada? EU vorbesc serios. Pot sa inteleg daca omul este inghesuit , nu are bani...are o problema. Si se mai gasesc si cei care sa ajute. Dar asa?!

Dar, noi sa fim sanatosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...