Sari la conținut

Mobra si Carpati


Postări Recomandate

post-882-0-76209600-1513943381_thumb.jpg La multi ani frumosi !

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Idiferent de marca utilajului, intotdeauna vor exista inadvertente intre ce comunica uzina si ce constata pilotul de test.

...Si ce si cum comenteaza publicul...

Care public... mai bine s-ar oripila la comunicatul uzinei: indica benzina de 90 si 400 grame de ulei la 10 litri de benzina...

corect: benzina de 98 octani si 250 grame de ulei de amestec la 10 litri carburant.


» Post actualizat in 23 Dec 2017 09:29

Tempi passati...

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...
  • 2 months later...

Salut,

 

As avea nevoie de ajutor deoarece de vreo 4 ani ma chinui sa reconditionez o motoreta Carpati Super '65, care a fost a bunicului meu (m-am chinuit sa o termin cat timp mai era in viata, dar nu am reusit), sunt destul de aproape si as mai avea nevoie de ajutor deoarece simt ca nu pot duce la bun sfarsit proiectul.

In acest moment am nevoie de ajutor pt. 2 variante:

1) o recomandare pt un service serioas/persoana serioasa care sa mi-o termine (si care se pricepe)

2) sa fac rost de ce reperele care imi lipsesc: geam far, ceas kilometraj, schema instalatie electrica, 2 mansoane ghidon, 3 mansoane scarita pasager, aprindere (magnetou stiu ca ii spunea bunicul) bobina inductie (am inteles ca daca fac rost de aprindere SIMSON SR2, nu mai am nevoie de bonina), cabluri frana - acceleratie, un sablon cu sigla de pe rezervor (am fost la Radu de la www.salblez.ro) si jepcarul cand am vorbit cu el mi-a spus ca pt banii pe care i-a cerut mi-o face exact la fel (inclusiv sigla respectiva si dungulitele de pe jante, cadru si jante).

In cazul in care aveti detalii/informatii despre ce am scris mai sus sa-mi trimiteti pe stefan_tudorache@yahoo.com sau 0724515479.

 

Va multumesc,

Stefan Tudorache

0724515479

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raportul de ulei pentru amestec (in general la motoarele 2T )este 25:1 deci 40ml/L , cu 25ml/L am reusit sa rup un ambielaj la un hoinar in jumatate de ceas prin '88, neatent fiind la "compus" amestecul . Daca interventia este inoportuna sau postata gresit rog un moderator sa o stearga. 

Editat de Unchiu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...