Sari la conținut
Constantin

Curier moto ocazional

Postări Recomandate

Cautam curier moto pt deplasari ocazionale provincie ( cca 2/ luna). Insotire delegat firma. CV la inventa@inventa.ro cu precizarea motorului detinut si a vechimii in cat. A. Se deconteaza cheltuielile si se acorda indemnizatie deplasare.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

plecare doar din Bucuresti ?

Partajează acest post

Link spre post

Adik sa vina angajatul cu moto lui , pai ce combinatie e asta ? Cum mai sunt unele anunturi pt curier cu masina propie sau scuter propiu. Pai nu e nici o afacere cn plateste asig , intretinere vehicul etc.. stai cuminte bobitza .

Partajează acest post

Link spre post

Tre sa duci motoveteranii la sanatoriu. Si na. ei nu poate mere singuri cu masina!

Partajează acest post

Link spre post

Bobiță, da tu ai vazul ca e vorba de doua drumuri pe luna?

Adica unul la doua saptamani? Te pomenesti ca vrei sa te si angajeze cu carte de munca pentru cele 2 zile pe luna... :)

Adik sa vina angajatul cu moto lui , pai ce combinatie e asta ? Cum mai sunt unele anunturi pt curier cu masina propie sau scuter propiu. Pai nu e nici o afacere cn plateste asig , intretinere vehicul etc.. stai cuminte bobitza .

Partajează acest post

Link spre post

Bobiță, da tu ai vazul ca e vorba de doua drumuri pe luna?

Adica unul la doua saptamani? Te pomenesti ca vrei sa te si angajeze cu carte de munca pentru cele 2 zile pe luna... :)

Nu vreau cocoș nimic dar na.. totusi zice bine un coleg mai sus.

Partajează acest post

Link spre post

Eu sunt curios care este procedura exactă si motivatia alegerii unui curier moto. Nu stiu daca am inteles bine, în cazul de mai sus e vorba si de transportul unui pasager? De ce ar alege firma respectiva aceasta modalitate de transport, mai ales ca e vorba de drumuri in provincie, unde pot aparea o grămadă de chestii neprevăzute (ploaie, întuneric, anotimpuri potrivnice, etc) si nu ar alege un șofer cu un auto diselache? Eu chiar as fi interesat, imi place sa ma plimb cu moto si mai ales pe banii altora, dar as vrea mai multe amănunte.

» Post actualizat in 05 Jan 2018 16:31

Si inca o chestie... care e faza cu cv-ul ? Trebuie studii universitare sa conduci o moto? Chiar astept detalii... eventual pe pm.

Partajează acest post

Link spre post

In cazul de fata, CV = cutie de viteze. E nevoie de CV ca sa faci dovada ca esti motociclist, nu scuterist.... :)

Partajează acest post

Link spre post

La scutere CV e automata, ambreiajul la fel.

Partajează acest post

Link spre post

La scutere cv e o curea si 2 fu(du)lii :P

Jobul e un fel de Transporter X, tre' sa cunosti si o lecuta de caft. A, si musai sa nu pui intrebari!

Editat de john17

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.