Sari la conținut

Suport moto cross/trial pe carligul auto


Postări Recomandate

Salut, de ceva timp caut un suport de motocicleta cross sau trial (sub 100kg) pe carligul auto si nu gasesc nimic decent in RO. Stie cineva unde as putea gasi modelul din fotografia atasata? Singurul model care se gaseste pe piata ar fi Hakr Cross Carrier HV1151, dar e greu de manevrat si depozitat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa cauti pe advrider, dar cel mai probabil solutiile folosite sunt in 95% din cazuri indisponibile la noi (poate chiar si pe piata din Europa).

 

Eu am vazut topicul tau si mi-am amintit de clipul

, la minutul 15:00 apare suportul omului. Daca ai cont de yt, pune-i o intebare acolo, sunt sigur ca iti va raspunde.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci desi e "gip" are <100. Si carligele cedeaza destul de usor la sarcina verticala, se rasuceste traversa. Cu sau fara lonjeroane, depinde de cascarabeta. Ultima oara am patit cu un Jumpy dupa care am legat o platforma dubla cu 2 conserve, usurele insa. Am ajuns cu protapul tarash...

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine suporta sigur 100kg si masina si carligul, iar motocicleta (pe care inca nu o am, dar e in plan foarte curand) o sa aiba in jur de 65kg.


» Post actualizat in 13 Jan 2018 20:36

Dupa ce am facut mai mult research, am aflat ca suportul din poze ar fi compatibil doar cu anumite tipuri de carlige (suv/pick-up) si la mine nu merge montat.

 

Stie cineva o alternativa mai ieftina si mai simpla/compacta pentru Hakr Cross Carrier, preferabil din Romania/Europa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...